Trajekt jako velký trend při cestování. Proč?

Přejezdy trajektem jsou neuvěřitelně pohodlným a cenově výhodným způsobem, jak se dostat z jednoho místa na druhé, zejména při překonávání velkých vodních ploch. Je to částečně díky moderní technologii, která trajektům umožňuje rychle, bezpečně a efektivně překonávat i ty nejrozsáhlejší vodní úseky. Podnikům nabízejí velké množství nákladového prostoru, takže přejezdy trajektem jsou skvělou volbou pro přepravu zboží a výrobků bez prodlení. Cestující mohou těžit také z jejich pohodlí; díky vybavení na místě se může zdát, že cestování je bezproblémové, od restaurací, barů a obchodů na palubě až po luxusní posezení, kde mohou cestující pohodlně relaxovat. Kromě toho patří k mimořádným zážitkům z cestování, které trajekty nabízejí, také malebný výhled a pocit svěžího mořského vzduchu na otevřené palubě.

Přejezd trajektem: funkce

V nejjednodušší podobě lze k zajištění dopravního spojení mezi oběma břehy použít běžnou loď. Může přepravovat cestující nebo nadrozměrný náklad. Několik člunů spojených společnou plošinou může přepravovat vozidlo. Takové plovoucí plavidlo může být poháněno veslem nebo motorem. V takovém případě je obvyklé hovořit o přívozu s vlastním pohonem. Mezi dvěma body na protilehlých březích lze natáhnout lano (provaz, řetěz) a nainstalovat naviják a blokovací zařízení. Po zajištění volného konce lana se vozidlo pohybuje po stanovené trase a může být ovládáno ze země. Na dlouhé vzdálenosti mezi břehy se převáží loděmi nebo pontony. Kombinované lodě jsou nejoblíbenější, protože mohou přepravovat náklad, automobilovou a železniční dopravu a cestující. Trajekty jsou navrženy s rampami. V místech nakládky a vykládky jsou vybudována přístaviště, přístupové cesty, nástupiště, estakády a další pomocná zařízení pro rychlý a pohodlný pohyb zboží, cestujících a dopravy.

Výhody a nevýhody trajektů

Výhody Nevýhody
Trajekt jezdí do všech destinací a je v provozu 24 hodin denně; Rychlost přepravy trajektem je podstatně nižší, což je jedna z nevýhod tohoto způsobu dopravy.
přijímá jak vozidla, tak i náklad a cestující a ve většině případů odjíždí podle jízdního řádu; Při přepravě naložených kolejových vozidel trajekty je množství přepravovaného nákladu přibližně poloviční ve srovnání s množstvím, které by mohly přepravit lodě o stejné nosnosti;
Při přepravě naložených kolejových vozidel na trajektech je množství přepravovaného nákladu přibližně poloviční oproti množství, které by mohly přepravit lodě se stejnou nosností;
trajekty jsou efektivně využívány v odlehlých regionech, kde není dostatečně rozvinutá dopravní infrastruktura v podobě mostů pro spojení moderních tras;
snížení nákladů na přepravu nákladu z jednoho druhu dopravy na druhý díky eliminaci překládky;
lepší zabezpečení a kvalita nákladu;
Rychlejší doručení nákladu díky zkrácení doby překládky a celkové přepravní vzdálenosti.

Pohodlnost cesty

Cesta trajektem už dávno není nijak strastiplná a náročná. Musíme říci, že je naopak velmi pohodlná, na což mají vliv lodě, které jsou stále modernější. Ty nabídnou vše, co cestovatelé žádají. Moderní trajekty se pyšní také velkou kapacitou, díky čemuž není třeba mít jakékoliv obavy z toho, že byste se nevešli. Cesta je pohodlná také díky:

  • Rychlosti přepravy
  • Možnostem zábavy na palubě
  • Komfortu přepravy

Příznivá cena

Dalším důvodem, proč se trajekty stávají tolik populární, je rozhodně také fakt, že jsou spojeny s příznivou cenou. Jde tedy o velmi levnou formu přepravy, v rámci dvou konkrétních míst. Samozřejmá je také možnost rezervovat si místo ještě před cestou, v rámci online rezervačního systému. To má výhody jak v souvislosti s tím, že je možné získat nízkou cenu, tak samozřejmě v souvislosti s tím, že má cestovatel jisté místo na palubě.

Ideální pro motoristy

Ne všichni cestují jenom vlakem nebo autobusem. Jsou i tací, kteří cestují svým vlastním automobilem. A pro ně je trajekt ideální volbou. Důvod je samozřejmě jasný a je to spojeno s faktem, že se přepravují nejenom oni jako osoby, ale dochází také k tomu, že je na cílové místo přepraveno i jejich auto. Do něho stačí nasednout a pokračovat v cestě do požadovaného cíle.

Největší elektrický trajekt na světě Ellen

Největší elektrický trajekt na světě Ellen je impozantním technickým dílem, které dokáže přepravit až 125 automobilů a 600 cestujících přes nabíjející se moře mezi dánskými městy Noerresundby a Voeroe. Může se pochlubit impozantním výkonem 1,5 MW získaným ze dvou bateriových sad na obou koncích plavidla a jeho palubní rychlonabíječka má kapacitu 400 kWh, která dokáže dobít baterie za pouhých 15 minut. Ellen také spojuje dvě nové země a zároveň plně využívá ekologické zdroje energie, čímž snižuje časté cesty za palivem a eliminuje plýtvání pohonnými hmotami. Jistě se stane lídrem v oblasti skutečně efektivního přesunu tvarů mezi zeměmi.

Oblíbený trajekt split hvar

Jízda trajektem přes chorvatský Hvarský průliv je jedinečným a nezapomenutelným zážitkem. Hvar, rozlehlá oblast tyrkysových vod, je domovem malebných vesniček, skrytých zátok, odlehlých pláží a úchvatných výhledů. Během plavby trajektem se cestujícím naskýtají panoramatické výhledy, zatímco proplouvají kolem okrajů útesů a mořských jeskyní. Kromě úchvatných výhledů nabízí cesta lodí také náročné podmínky, včetně silného větru a vysokých vln. Takové nebezpečné počasí může u nezkušených námořníků vyvolat nepříjemný pocit, avšak zkušený průvodce na palubě spolu s komfortem moderních lodí činí plavbu bezpečnou a vzrušující. Ať už doufáte ve vyhlídkový výlet plný úchvatné krajiny, nebo v dobrodružství, které odvážně čelí přírodním živlům, cesta hvarským trajektem bude jistě nezapomenutelná!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *