Strávit pár pěkných dnů v Praze aneb dovolená v metropoli

Praha je jedním z nejkrásnějších evropských hlavních měst. Je kompaktní, útulný, královský a rafinovaný. Místní průvodci přišli s jednoduchou říkankou: „Když přijedete do Prahy na pět dní, určitě se k nám zase vrátíte.“ Letmé seznámení s tímto fascinujícím městem, jeho legendami a příběhy často přeroste v dlouhodobé přátelství. A touha znovu se projít pražskými ulicemi a podívat se z Karlova mostu na Vltavu jen málokdy někoho přemůže.

Proč jet do Prahy

Proč Praha a ne jiná města v České republice? Protože je Praha hlavním městem, je plná turistických tras, památek a ekonomicky výhodná. Praha vyvinula služby zaměřené na rusky mluvící obyvatelstvo rozptýlené po celém světě. Praha nabízí volný čas a večerní zábavu. No a nejdůležitější argument, ceny, ceny jsou nižší, než koho se ptáte – než všichni ostatní.

Srovnejte například: zkuste si objednat výlet z Prahy do Saského Švýcarska. A nyní se snaží objednat z Drážďan – že cena v Drážďanech 2 – 3 krát dražší? Nemýlíte se přesně. Cesta z Prahy na téměř každé zajímavé místo v Evropě trvá od jedné do několika hodin. Není to dlouhé a ušetří to spoustu peněz.

Ani ubytování v pražských hotelech není drahé. Turisté si často uvědomují, že potěšení z odpočinku lze mnohem více získat objednáním zájezdu z Prahy na několik dní po vybraných městech Evropy.

Potěšení z dobře navržených zájezdů je nepopsatelné. Představte si, že Evropa je vlastně úplně se všemi svými nádhernými památkami u vašich nohou. Vízum potřebujete pouze k letu do Prahy. Tolik romantiky, dobrodružství a dobrodružného ducha, turistického vzrušení a nepopsatelných zážitků.

Mnoho turistů zbožňuje pivo a kde je nejlepší? Jeho technologie a tradice jsou téměř stejně staré jako starobylé hrady, a starobylých hradů v malých Čechách a nejen těch starobylých je 2500 kusů. To je pouze Česká republika. Mluvíme ale o celé Evropě. Odpočinek v Praze se rovná odpočinku ve zbytku Evropy. Dokážete si představit možnosti takové dovolené? Blog o pražských památkách.

Jak se dostanu z letiště do centra Prahy?

Oficiálně se pražské letiště jmenuje po Václavu Havlovi, ale lidově se mu říká Ruzyně. Letiště je vzdáleno pouhých 17 km od centra české metropole.

Přes letiště jezdí tři městské autobusové linky. Jízdenku si můžete koupit u speciální přepážky na letišti, v automatu na zastávce nebo u řidiče. Budete potřebovat drobné v korunách. Pokud žádné nemáte, je lepší vyměnit minimální částku, protože směnný kurz na letišti je vždy nevýhodný. Do centra se dostanete pouze s půlhodinovou omezenou jízdenkou.

Hlavně je třeba si uvědomit:

  • Autobus č. 119 jezdí na linku A, zatímco autobus č. 100 jezdí na linku B.
  • Linka 191 jezdí méně často, ale dostanete se na obě linky. V takovém případě je lepší koupit si 90minutovou jízdenku – ta na metro stačí.
  • Autobusy jezdí od 5:00 do 00:30.

Z letiště na vlakové nádraží se můžete dopravit také autobusem Aeroexpress. Můžete ji využívat od 5:30 do 21:00 a jízdenky vám vydá pouze řidič. Do centra jezdí nepřetržitě a jste tam za půl hodiny.
V noci můžete nastoupit na linku 910. Projíždí asi 40 zastávkami, takže turisté mohou přestoupit na další noční linky. Jezdí od 11:52 do 3:36, intervaly mezi službami jsou přibližně půlhodinové.

Ukázalo se, že existují noční okna, kdy se do centra dostanete pouze taxíkem. Hned si všimnete aut – klasických žlutých s šachovnicemi, která jsou vybavena měřiči. Na letišti si můžete vybrat společnost ze žlutého stánku a rezervovat si ji tam. Můžete si také předem objednat taxi. Existují taxislužby, které přijímají i rubly. Cesta do centra trvá asi 20 minut. Cena je přibližně 500 korun.

Ve které pražské čtvrti je nejlepší bydlet?

Pobyt ve zvláštní non-stop atmosféře Prahy vám pomůže zůstat v centru. Jedná se především o Prahu 1 a Prahu 2, kde jsou hotely drahé a velmi drahé. Praha 3 je levnější variantou a je velmi blízko všech atrakcí. Bydlením zde můžete nejen ušetřit na cestovních nákladech, ale také se toulat úžasnými pražskými ulicemi v kteroukoli denní i noční dobu, získávat zkušenosti, emoce. Podle mého názoru je to nejlepší možnost.

Vhodné pro turisty Praha 6 – staré ulice a supermoderní budovy, malebné parky a luxusní sídla. Poptávka plodí nabídku – je zde dobře rozvinutá turistická infrastruktura.
V Praze 5 najdete levné hotely. Najdete ji na Smíchově, který sousedí s historickým centrem. Levné ubytování pro turisty je nabízeno také v útulné Praze 7.

A ještě jedna věc: nedávno bylo přijato nové územní rozdělení. Nyní se české hlavní město oficiálně skládá z 22 okresů. Místní obyvatelé i turisté však stále dávají přednost starému systému. Zejména proto, že hlavní turistické čtvrti – 1,2,3 a 6 – si zachovaly svůj název i území.

Veřejná doprava v Praze

Pro začátek si v metru vyzvedněte bezplatnou mapu, na které jsou vyznačeny všechny trasy veřejné dopravy. K dispozici je i ruská verze. Je velmi užitečná a pomůže vám, pokud aplikace v telefonu nefunguje.

Může být užitečná, pokud aplikace v telefonu nefunguje,

  • metro jezdí od 05:00 do 00:00,
  • tramvají – od 05:00 do 00:30;
  • autobus – od 4:30 do 00:30;
  • vlak – od 04:00 do 00:00;
  • lanovka – od 09:00 do 23:30.

Existují dvě dopravní zóny. Turisté mají zájem o zónu P, která je v podstatě městskou zónou. V zóně O jezdí příměstské autobusy a některé úseky železnice.
Pokud jste v Evropě poprvé, systém jízdného vás překvapí. Cestující neplatí za cestu, ale za čas strávený na cestě. V rámci času uvedeného na jízdence je možné využít několik autobusů a dokonce i různé dopravní prostředky. Například hodinu a půl. Jízdenka se děruje jednou na začátku cesty. Započítává se také doba čekání na přepravu.

Co musíte v Praze vidět?

Karlův most
Nejznámější památka v českém hlavním městě. Monumentální, globální, vyleštěné botami a pohledy turistů. V každou denní dobu je tu plno. Karlův most je však také jedním z nejmystičtějších míst v Praze. Obklopuje ho řada legend se zvláštní aurou. Říká se například, že architekt uzavřel dohodu se samotným ďáblem, aby byla nejpevnější stavbou ve městě a vydržela po staletí. Podle jiné legendy se do hmoždíře za stejným účelem přidávalo víno, mléko a vejce. Někteří podnikaví obyvatelé byli tak ochotní pomoci, že poslali více sýra a tvarohu a nejpilněji vařili vejce, aby se na dlouhé cestě nerozbila.

Pražský hrad
Sedm hektarů nádherných hradů, bazilik, kostelů, velkolepých paláců a jedinečných památek. Pražský hrad je zapsán v Guinnessově knize rekordů jako největší hradní komplex na světě. A prakticky všechny předměty jsou dokonale zachovalé. Najdete zde překrásnou Královskou zahradu, monumentální letní sídlo krále, gotickou katedrálu svatého Víta a příjemnou Zlatou uličku, kde kdysi pracovali královští alchymisté a mnohem později žil Kafka. Pražský hrad je pozoruhodný tím, že se zde střídají stráže. Koná se každou hodinu, ale nejvíce diváků přiláká polední ceremoniál, kdy akci doprovází hudba orchestru.

Stránky současného umění
Praha je také městem moderního umění. Najdete tu Tančící dům, sochy čůrajících mužů, muzeum moderního umění a nedaleko od něj průvod 34 tučňáků, černé přízračné děti, embryo visící na zdi pražského divadla, zeď Johna Lennona a zajímavý památník Prázdný kabát. A pak je tu Kafka. Pomník v podobě desetimetrové hlavy spisovatele, který se skládá ze 42 zrcadel, jež se nejprve rozptýlí a poté opět složí, působí nesmazatelným dojmem. Je stejně epický jako středověké věže a elegantní paláce z 18. století.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *