Co by měl splňovat kvalitní hotel?

Turistický ruch v České republice vzkvétá každým rokem. Nejenom, že k nám míří mnoho turistů ze zahraničí, ale i našinec rád objevuje zajímavá místa. A postupem času také mění své priority, s ohledem na to, co očekává. Jak je to v případě hotelů? Lidé jsou stále náročnější.
Při návštěvě České republiky mají cestovatelé nepřeberné množství možností ubytování. Hotely v České republice jsou všech tvarů a velikostí, od pastelových penzionů až po vznosné luxusní hotely s veškerým moderním vybavením, které byste očekávali. V závislosti na svém rozpočtu a potřebách si můžete vybrat z různých typů hotelů, od přestavěných zámeckých sídel až po jednoduché příbytky v centru města. Návštěvníci si často pochvalují, jak čistý a pohodlný byl jejich pobyt, protože většina hotelových pokojů je tradičně zařízena moderním nábytkem, který zaručuje domácí luxus. Ačkoli se ceny v jednotlivých ročních obdobích a lokalitách liší, obecně platí, že bez ohledu na to, jaký druh ubytování hledáte, můžete najít skvělý poměr ceny a kvality – stačí si před rezervací cesty udělat malý průzkum.
Turistický ruch v České republice vzkvétá každým rokem. Nejenom, že k nám míří mnoho turistů ze zahraničí, ale i našinec rád objevuje zajímavá místa. A postupem času také mění své priority, s ohledem na to, co očekává. Jak je to v případě hotelů? Lidé jsou stále náročnější.

Lokalita hotelů

Lidem stále více záleží na tom, kde konkrétně bydlí. To proto, že to chtějí mít všude blízko. Hotely se tak stávají jasným startem a cílem jejich poznávání. Pokud se podíváme třeba na hotely Prahy, jsou požadavky tuzemských i zahraničních hostů celkem jasné. Když jde o ty hlavní, tak sem patří především dostupnost k:

 • Centru města
 • Hlavním památkám
 • Městské hromadné dopravě

Liší se i požadavky soukromé a firemní klientely

Je třeba zohlednit, zda se jedná o pobyt turistický, nebo naopak pracovní. Pokud jde o první variantu, chtějí turisté hlavně prostorné světlé pokoje, s kvalitní koupelnou a také dobrou postelí. U firemních pobytů zase hraje roli možnost pořádání konference, nebo prostory určené k různým obchodním a podnikatelským schůzkám. Jsou to třeba lobby bary, nebo různé business salonky.

Čistota hraje prim

Už dávno lidé nechtějí zamhouřit oči nad tím, že něco není v pořádku s ohledem na čistotu. Tu dnes preferují více než kdy jindy. Hledí hlavně na čistotu samotných pokojů v čele s koupelnou, stejně jako na čistotu ostatních hotelových prostor. Ty hotely, které mají problémy, obvykle patří mezi nejhůře hodnocené a snaha napravit to může být obtížná.

Restaurace, wellness a další

Hotel se pro mnohé turisty nestává jenom místem, kde se vyspí do druhého dne. Chtějí se zde také dobře najíst, což by měla nabídnout kvalitní restaurace. Mnoho turistů míří do hotelů také za relaxací, a tak jedním z požadavků je i kvalitně vypadají wellness centrum, kde je možné si odpočinout. I to jsou věci, které by moderní a kvalitní hotely měly nabízet.

nejlepší hotely v české republice

 1. Hotel Pod Vezi
 2. The Mozart Prague
 3. Grandium Hotel Prague
 4. Botanique Hotel Prague
 5.  BoHo Prague Hotel
 6. Art Deco Imperial Hotel
 7. Hermitage Hotel Prague
 8. Grand Majestic Hotel Prague
 9. Grandior Hotel Prague
 10. Plaza Prague Hotel

3 názory na “Co by měl splňovat kvalitní hotel?”

 1. Ahoj všichni, je to moje první návštěva této webové stránky a příspěvek je pro mě skutečně přínosný, pokračovat ve vysílání těchto příspěvků.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *