Archiv rubriky: Ubytování

Cestovatelé jsou stále náročnější. Co by měl splňovat kvalitní hotel?

Turistický ruch v České republice vzkvétá každým rokem. Nejenom, že k nám míří mnoho turistů ze zahraničí, ale i našinec rád objevuje zajímavá místa. A postupem času také mění své priority, s ohledem na to, co očekává. Jak je to v případě hotelů? Lidé jsou stále náročnější.

Lokalita hotelů

Lidem stále více záleží na tom, kde konkrétně bydlí. To proto, že to chtějí mít všude blízko. Hotely se tak stávají jasným startem a cílem jejich poznávání. Pokud se podíváme třeba na hotely Prahy, jsou požadavky tuzemských i zahraničních hostů celkem jasné. Když jde o ty hlavní, tak sem patří především dostupnost k:

  • Centru města
  • Hlavním památkám
  • Městské hromadné dopravě
Hotel Belvedere

Hotel Belvedere se nachází v centru Prahy

Liší se i požadavky soukromé a firemní klientely

Je třeba zohlednit, zda se jedná o pobyt turistický, nebo naopak pracovní. Pokud jde o první variantu, chtějí turisté hlavně prostorné světlé pokoje, s kvalitní koupelnou a také dobrou postelí. U firemních pobytů zase hraje roli možnost pořádání konference, nebo prostory určené k různým obchodním a podnikatelským schůzkám. Jsou to třeba lobby bary, nebo různé business salonky.

Čistota hraje prim

Už dávno lidé nechtějí zamhouřit oči nad tím, že něco není v pořádku s ohledem na čistotu. Tu dnes preferují více než kdy jindy. Hledí hlavně na čistotu samotných pokojů v čele s koupelnou, stejně jako na čistotu ostatních hotelových prostor. Ty hotely, které mají problémy, obvykle patří mezi nejhůře hodnocené a snaha napravit to může být obtížná.

Hotel Belvedere Hotel Belvedere

Restaurace, wellness a další

Hotel se pro mnohé turisty nestává jenom místem, kde se vyspí do druhého dne. Chtějí se zde také dobře najíst, což by měla nabídnout kvalitní restaurace. Mnoho turistů míří do hotelů také za relaxací, a tak jedním z požadavků je i kvalitně vypadají wellness centrum, kde je možné si odpočinout. I to jsou věci, které by moderní a kvalitní hotely měly nabízet.

Tip pro milovníky turistiky: Kde se v Beskydech ubytovat?

Česko je plné krásných míst, která stojí za navštívení. Lidé si to však neuvědomují. Jezdí raději do zahraničí. Mělo by platit pravidlo, že každý člověk by měl nejdříve procestovat svou vlastní zemi, než se rozhodne procestovat zahraničí. Samozřejmě nikdo nemá tolik času na to, aby procestoval všechny krásy u nás. Existuje však několik míst, které se řadí k prioritním. Jsou to například Beskydy. Jestliže právě sem máte v blízké době namířeno, poradíme vám, kde se zde ubytovat či co zde navštívit. Pobyty v Beskydech patří mezi nejvyhledávanější v České republice.

V současné době se do Beskyd jezdí poměrně hojně. Nejvyhledávanějším místem v tomto pohoří je Lysá hora, což je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Na tento vrchol se dá vyjít po mnoha stezkách, ovšem tou nejoblíbenější stezkou je Bezručův výplaz, který vede z Ostravice pod Lysou horou. Zde se mimochodem nachází i naše doporučované ubytování.

Kde se v Beskydech ubytovat?

Beskydy jsou pohoří, které je velice rozlehlé a rozmanité. Rozhodně to není výlet na jeden den. Vyplatí se sem jet aspoň na víkend, kdy se ubytujete v rekreačním centru Sepetná, jež leží, jak jsme zmínili výše, přesně pod Lysou horou.

Rekreační centrum Sepetná nabízí mnoho možností ubytování. Ubytovat se můžete například v bungalovech nebo v chatě, ale pokud netoužíte po velkém soukromí, k dispozici jsou i hotely či penziony.

Proč se ubytovat právě v rekreačním centru Sepetná?

Je hned několik důvodů, proč byste se měli ubytovat v rekreačním centru Sepetná. Nejen, že máte na výběr z mnoha možností ubytování, ale taky zde skvěle vaří. Zdejší restaurace je skutečně vyhlášená, kručet v žaludku vám tedy rozhodně nebude.

Pokud by vám nevyšlo počasí, rekreační centrum Sepetná nabízí mnoho volnočasových aktivit. I to je její plus. Kromě plaveckého bazénu můžete využít wellness služeb, zajít si na badminton nebo na bowling. Z turistické dovolené se tak může stát odpočinková dovolená, kterou si jistě zasloužíte.

Levné ubytování v Praze

Praha je známá pro svoji atmosféru, historii, fascinující muzea, galerie, divadla, hudební scény … a tak bychom mohli pokračovat ještě dlouho.

levne-ubytovani-praha

Levné ubytování

Jestli budete hledat ubytování, tak Praha, stejně jako jiná hlavní města, nabízí nepřebernou škálu od levného ubytování, až po nevídaný luxus. Praha je plná nejrůznějších hotýlků, ubytování v soukromí, hostelů, penzionů, atd. Titulek článku je levné ubytování v Praze a tak vám doporučíme provozovatele, díky kterému ušetříte a můžete si tak dopřát více zážitků.
ubytovna-praha
Levné ubytování nabízí například poskytovatel NEXUS. Kromě levného ubytování u něj najdete apartmány, nebo hostel. Pokoje jsou čisté, prostředí příjemné, lokalita dobře dostupná, ceny velmi nízké, v porovnání k tomu, co za ně dostanete. Pokud je pro vás kritériem cena, NEXUS – levné ubytování v Praze, je správná volba.

Ubytovny Praha

Ubytování v Praze za dostupnou cenu, najdete zejména v ubytovnách. Ubytovny Praha patří do základní kategorie ubytovacích zařízení. Jde o ubytování vhodné zejména pro zaměstnance stavebních firem, agentur, popřípadě k dlouhodobému ubytování pro každého kdo upřednostňuje nízkou cenu. V případě že máte firmu a hledáte levnou ubytovnu v Praze, u NEXUSu se můžete registrovat a dostanete 10-20% slevu.
levne-ubytovani-v-praze

Hostely a apartmány

Výše zmiňovaný hostitel nabízí ubytování i hostelech a apartmánech. Hostel disponuje dvěma druhy pokojů a to STANDART, nebo KOMFORT. Ubytovat se můžete ve dvou až čtyřlůžkových pokojích s vlastní, nebo sdílenou koupelnou, popřípadě lze objednat i pokoje s kuchyňským koutem. Apartmány poskytují levné a komfortní ubytování pro 2 až 8 osob. Máte na výběr mezi 1+kk, 2+kk a 3+1.

Praha

A protože zde doporučujeme levné ubytování Praha, pojďme si říct něco o tomto městu.

Pokud se rozhodnete prozkoumat historické dlážděné ulice města, navštivte Václavské náměstí, které bylo svědkem založení nové československé republiky v roce 1918 i oznámení o pádu komunismu v roce 1989. Právě zde se shromáždili tisíce občanů a právě zde se měnili dějiny této země. Při návštěvě Pražského hradu se vrátíte stovky let zpět a objevíte kouzlo největšího starodávného hradu na světě (je to zhruba velikost sedmi fotbalových hřišť). Tento rozsáhlý komplex má od 9. století různé přírůstky, takže uvidíte nesčetné množství architektonických stylů posledních tisíciletí. Můžete si zakoupit dlouhý nebo krátký cestovní lístek, oba platné po dobu 2 dnů.

Pro pohádkový výhled na Prahu, si projděte kamenný Karlův most ze 14. století, který spojuje Staré město s Pražským hradem. Pokud se chcete vyhnou davům lidí, doporučujeme návštěvu za úsvitu, nebo pro romantickou atmosféru pozdě večer. Dalším nutným zážitkem je vidět Staroměstský orloj. Hodinu co hodinu středověké hodiny na straně Staroměstské radnice ukazují mechanismus, který je v Evropě ojedinělí.

Pokud nepřeje počasí, můžete se vydat do nespočtu pražských muzeí a galerií. Večer to žije na Novém městě a na Václavském náměstí. Zde si můžete vybrat z desítek stylových barů, pivnic a restaurací. Doporučujeme Lucerna Music Bar, kde můžete slyšet živý jazz. Za pěkného počasí můžete vychutnat chladné pivo v klidném prostředí na Letné. Jedná se o jedno z nejlepších míst v Praze, kde můžete popíjet venku, nemluvě o jednom z nejlepších míst, kde si můžete vychutnat panoramatický výhled na město.

Tak co, už si balíte?

Romatický výlet s ubytováním

Máte výročí? Nebo chcete svoji polovičku překvapit? Hledáte super dárek? Odpověď je hotel Mlýn Karlštejn. Překrásné ubytování pro každého kdo se nespokojí se standardem. Kromě různě zařízených pokojů (takže tam můžete jezdit každý rok a nikdy vás to neomrzí), hotel nabízí posezení u venkovního grilu, na letní terase, nebo relaxační centrum se saunou, vířivkou a malým fitness. Ostatní se dočtete na stránkách hotelu.

Pokud chcete ubytování k některé z výše uvedených příležitostí, určitě využijte nabídky balíčků které hotel nabízí. Jedná se o romatický a relaxační, abychom neopakovali co už má hotel napsáno, co který obsahuje už si přečtěte na jejich webu.

Hotel Mlýn Karlštejn je ideální místo také pro svatbu. Třikrát po sobě získal ocenění Svatební místo roku. Zdejší atmosféra je úžasná, mít tady obřad je nezapomenutelné.

Kromě toho, že ubytování na Karlštejně můžeme jen doporučit, pro vás máme ještě tipy na výlety. Jak již název napovídá, ubytování je v blízkosti hradu Karlštejn. Ten zná většina z nás, málokdo však ví, že hrad Karlštejn, mimo jíné ukrývá muzeum voskových figurýn. Mrkněte na slavné postavy českých dějin.

V okolí Karlštejna se daří vínu a tak zde najdete řadu vinic, vinařů a vinných sklípků. V recepci hotelu si můžete návštěvu s prohlídkou objednat spolu s degustací karlštejnských vín a malým občerstvením. Doporučujeme zdejší vyhlášený Modrý Portugal.

Pokud jste milovníci golfu, v blízkosti je golfový resort který se jmenuje jak jinak než Karlštejn. 27 jamek čeká jak na profesionální hráče, tak žačátečníky (ti si mohou veškeré vybavení zapůjčit).

Když zůstaneme u sportu, tak okolí hotelu Karelštejn nabízí řadu aktivit od jízdy na koni, přes lezení po skalách, až po nejrozšířenější aktivity pro které jsou zde ideální podmínky, běžecké a cyklistické trasy.

Kdo chce relaxovat nicneděláním, může využít vyhlídkový let vrtulníkem, nebo, což rozhodně doporučuje, vyhlídkový let balonem.

Valtice a okolí

Krásy všech končin naší republiky jsou jistě nezměrné, nicméně v poslední době mě zaujala oblast Jižní Moravy, konkrétně okolí Valtic, se kterou bych Vás chtěl touto formou obeznámit.

Krajina

Valtice jsou proslulé díky svému umístění na hranici s Rakouskem, ale hlavně je známe díky pěstování a zpracování vinné révy, do podoby nápoje na Moravě velmi oblíbeného. Je ovšem degustace vína jediná možná činnost, která zde lze provozovat? Odpověď je rezolutní ne, jelikož malebná oblast Jižní Moravy přímo vybízí k turistice a užívání si nádherné krajiny a dech beroucím výhledům, kterých je v okolí mnoho. Pakliže se rozhodnete pro výlet do této oblasti, nabízí se otázka, „Kde se ubytovat?“. Dle mých zkušeností Vám musím doporučit penzion Prinz, který kouzlo kraje pouze doplní a vytvoří tím spolu s přírodou nezapomenutelné zážitky a vzpomínky. Odkaz na ubytování ve Valticích naleznete zde:  http://www.penzion-valtice.cz/.

Penzion Prinz

Cykloturistika

Jednou z ideálních variant je zvážení možnosti cykloturistiky, která se do této krajiny hodí snad ještě více, než turistika samotná a jednoznačně Vás oblast Valtic nezklame. Krajina Jižní Moravy potěší každého, jelikož je vyhlášená díky takřka rovinatému terénu. Mírným kopečkům se lze po naplánování trasy snadno vyhnout a užívat si pouze pohodlné jízdy po rovině a přírody, která je zde nezničená. Působí tedy na tělo poklidně a příjemně. V okolí se nachází mnoho zajímavých turistických cílů, kterých lze snadno dosáhnout na kole. Z tohoto důvodu se mi tento způsob dopravy velice zamlouvá. Valtice jsou na dobrém místě pro aktivní rekreaci, jelikož na všechny strany si můžete naplánovat výlet, který Vám bude připadat zajímavý, a proto bych zvažoval ubytování právě zde.

Ubytování

Výběr ubytovacího zařízení je veliký a je nutno tedy dobře vybírat. Existuje asociace hotelů a restaurací ČR, která pravidelně oceňuje nejlepší ubytovací zařízení napříč republikou, a právě ve Valticích se nachází jeden často oceňovaný. Posouzení, zda si zaslouží tato ocenění či nikoli mi nepřísluší soudit a rozhodnout by se měl každý sám. Pro upřesnění přikládám odkaz na webovou stránku tohoto zařízení: http://www.penzion-valtice.cz/ubytovani/ a doufám, že Vám při rozhodování pomůže. Základem ale není strávit dovolenou plánováním nýbrž relaxací a odpočinkem, který v tomto kraji naleznete. A ať se rozhodnete ubytovat kdekoli v tomto rezortu, nebudete litovat a budete se do těchto míst chtít pravidelně vracet. Neváhejte tedy a oblast alespoň jednou navštivte a užijte si místní atmosféry.

Řecko – Kárpathos dovolená u moře

Mnoho Čechů vybírá místo pro letní dovolenou u moře. Někdo chce cestovat dále jiný blíže, dovolená v Evropě u moře má své pozitiva. Poznejme tedy nějakou hezkou lokalitu v Řecku, která má co nabídnout. Historie Řecka je dlouhá a bohatá a dovolená dává mnoha lidem příležitost podívat se do kolébky dnešní evropské civilizace. Oblíbeným místem pro letní dovolenou v Řecku je ostrov Kárpathos. Řecko – Kárpathos dovolená u moře v Řecku

Karpathos je malý (320 km²) poklidný řecký ostrov poblíž Kréty. Těsně k němu přiléhá malý ostrov Saria. Hlavní město je Pigadia. Dostupnost ostrova je letecky nebo trajektem. Hlavním zdrojem příjmů místních obyvatel (počet obyvatel v roce 2011 byl 6 226) je turistika a podle toho se k turistům i chovají. Zázemí pro turisty – hotely, restaurace, pláže – jsou na dobré úrovni podobně jako v celém Řecku. Ostrov je převážně kamenný s menším množstvím zeleně. Je téměř celý hornatý, takže z mnoha silnic a cest jsou krásné výhledy z výšky na moře a vesnice. Nejvyšší horou Karpathosu je Kali Limni (1215 m.n.m.), na kterou vede cesta z vesnice Lastos, a vine se mezi kameny a trnitými keříky, označená mnoha kamennými mužíky až k sedlu pod vrcholem. Z vrcholu jsou za dobrého počasí nádherné výhledy.

Kárpathos je třetím největším ostrovem souostroví, kde se turistický ruch teprve rozvíjí, takže patří mezi nejklidnější místa.

Zároveň je Kárpathos místo, kde stále ve velké míře převažují tradice. Hlavním městem je Karpathos (známý též jako Pigadia), malebný přístav jako ze starých časů, kde můžete pozorovat rybáře, jak opravují sítě na svých starých bárka, a zároveň zde koupíte ty nejlepší ryby. Město leží na jihu ostrova na konci dlouhého skrytého zálivu s 3 kilometry dlouhým souvislým pásem písku.

Hlavním lákadlem ostrova Kárpathos jsou kromě klidu i tradiční horské vesnice jako například Olimpos, Menetes nebo Aperi.

Řecká vesnice Olympos

Vesnice Olympos, která leží na východě ostrova Kárpathos, byla založena v roce 1426. Po téměř celou dobu své existence zůstávala odseknuta od zbytku ostrova. Právě díky tomuto odříznutí si vesnice zachovala svůj tradiční ráz a dodnes není výjimkou, když tu potkáte muže i ženy v tradičních řeckých oděvech.
Menetes

Nachází se v nadmořské výšce 350 metrů. Místní uličky jsou zvláštní tím, že jsou obrostlé révou. Obzvláště na podzim, když hrozny dozrává, je pohled na ně nejkrásnější.
Aperi

Do roku 1896 bývala tato vesnice, která leží v horách na sever od Karpathu, hlavním městem ostrova. Mnoho vesničanů odtud odešlo hledat štěstí do USA a se vydělanými penězi se pak vrátili zpět, aby si zde postavili honosné vily.

Zjistěte více i ostrově Řeckém ostrově Kos, kam se organizují letecké zájezdy.

 

Ubytování Valtice

Vstupem do Lednicko-valtického areálu, jednoho z nejkrásnějších koutů Česka a od roku 1996 součásti světového kulturního dědictví UNESCO, jako by se před vámi otevřel zcela jiný svět. Je to znát už ze vzduchu prosyceného vůněmi květin, stromů klidu a pohody. Do obrovské Lichtenštejnské „zahrady Evropy“, kde platí nepsaný zákaz spěchu, je vkusně zasazena obrovská spousta památek všech možných architektonických slohů, z nejznámějších například valtický a lednický zámek, Minaret, Belveder, Randez-vous, Tři Grácie, Obelisk a mnohé další. Odbýt je za jeden den by bylo turistickým hříchem, stejně jako nenavštívit malebné vinařské stezky a sklípky. Naštěstí je zde možnost příjemného ubytování přímo v historickém srdci mírumilovných Valtic, hlavního města vína. Penzion PRINZ*** se vším všudy zapadá do této úžasné atmosféry – a všichni ti, kdož mají s jeho provozem co do činění, jsou vnímaví jednak k potřebám moderních lidí, jednak právě k okouzlující okolní přírodě. Navštivte web Ubytování Valtice – www.penzion-valtice.cz

Rozhodnete-li se probádat krásy Lednicko – valtického areálu opravdu podrobně, neváhejte využít komfortní ubytování v klimatizovaných prostorách, které díky vkusnému designu interiérů, pohodlí a službám vlastním i partnerským může snadno konkurovat i špičkovým hotelům – a za skutečně skvělé ceny. Ne nadarmo se penzion PRINZ*** může pyšnit titulem Penzion roku 2010. Co však dělá atmosféru atmosférou, nejsou tituly a ocenění, ale samotní lidé, kteří ke své práci přistupují s láskou a nadšením. Výsledkem jsou perfektně udržované nejen pokoje a krásná jídelna, ale i tenisové kurty, zdarma poskytované pohodlné parkoviště a ochota kdykoli vám vyjít vstříc, abyste na chvilky zde strávené nadšeně vzpomínali.

Nejen zázemí pro aktivně strávený odpočinek s rodinou, ale i snadné a luxusní řešení svých pracovních záležitostí nabízí ubytování ve Valticích. Zajistěte školení svým zaměstnancům v útulném salónku, pozvěte obchodní partnery na oběd s následnou vyjížďkou na vozítkách Segway a překvapte profesionální ochutnávkou vín a uvidíte, že pak se každá smlouva bude podepisovat jedna báseň. Po duševní práci i vyhladovělí po túrách jistě rádi usednete k bohatě prostřenému stolu, obsluha vás vždy přivítá s úsměvem na tváři, to pak každé jídlo chutná jako božská mana. Zvláště oku i žaludku lahodící jsou místní až královsky bohaté anglické snídaně, po nichž se s energií můžete vyhoupnout do sedel svých či zapůjčených cyklo-ořů a vydat se skvěle udržovanými cyklostezkami za jihomoravským dobrodružstvím.

Věřte, že s kvalitním ubytováním ve Valticích, které zaručuje penzion PRINZ***, budete maximálně spokojeni. A nebo nevěřte a přijeďte na chvilku pobýt a přesvědčit se na vlastní oči a duši a třeba si i odvézt s sebou domů kousek zdejší pohody, rozhýbané tělo, spokojená bříška a hlavně nevšední zážitky z nevšedního prostředí – z kousku planety, kde si ruce podaly lidská a přírodní tvořivost – a srdečnost není jen prázdným pojmem.