Archiv rubriky: Reklamní sdělení

Jak si ušetřit starosti a cestovat v pohodě

Projel jsem kus světa a z vlastní zkušenosti mohu říct, že dokud jsem neměl pojištění, cestování nebylo tak nějak v klidu. Pořád jsem na něco dával pozor, pořád jsem myslel na to že se nesmí nic stát, protože pokud bych nebyl opatrný, nezaplatím to jen já, ale nejspíš to odnese i rodina.

Dlouhou dobu jsem měl představu, že pojištění musí stát majlant. Opak byl pravdou, první cestovní pojištění do zahraničí bylo v řádu desetikorun na den a dnes kdykoliv někam jedu, klidně si připlatím za extraslužby. Nemusím se tak strsovat například s tím že mi uletí letadlo, že mně okradou, nebo že zůstanu bez lékařského ošetření. Ano, čtete dobře, v řadě zemí totiž není zvykem první pomoct a pak řešit finance, první zaplatíte, pak se o vás postarají a to myslím smrtelně vážně. Někdy je potřeba zaplatit před zákrokem, jindy hned po něm, někdy lze zaplatit kreditkou. Pokud budete správně pojištěni, vš za vás řeší pojišťovna.

Dost často jsem si říkal, že když se něco stane tak to vydržím a lékaře navštívím až se vrátím, ale dovedete s představit dovolenou s bolestí zubu? Nebo se zlomenou končetinou?

V horším případě nastává scénář, kdy lékařská péče v zemi ve které ji zrovna potřebujete, je na úrovni sedmdesátých let u nás, popřípadě že hygiena je na úrovni psí boudy a vy se rozhodnete nepodstoupit operaci nebo ošetření a raději pojedete zpět do civilizace.

Katastrofický scénář může být i takový, že v cizině zemřete a pokud nebudete pojištěni, přeprava vašich ostatků rodinu finančně zruinuje. Předpokládám že kromě úmrtí nechcete přidělávat další starosti.

Vážně, nic z toho nestojí za to aby jste ušetřili pár korun. Kolik přesně, si můžete spočítat, kalkulačka cestovního pojištění je přímo zde. Pokud si v destinaci pronajímáte dopravní prostředek, sjednejte si pojištění i pro tyto případy.

Zapomeňte na cestovní připojištění co máte ke kreditce, to v podstatě nekryje nic, ale to zjistíte až bude pozdě. Pojistěte se například u společnosti ERGO, nabízí řadu tarifů a zákazníky jsou hodnocení velice dobře.

Nám nezbývá než popřát bezstarostnou dovolenou. Zážitky i zkušenosti z cest, jsou na celý život.

Ubytování v centru Prahy – Hotel Neruda

Boutique Design and Style Hotel Neruda poskytuje luxusní ubytování, které se nachází přímo v centru Prahy. Hotel se nachází na Nerudově ulici v lokalitě Malá Strana a stojí přímo na dřívější Královské cestě, po které projížděli nastávající čeští králové ke korunovaci. Cesta vedla od Karlova mostu k Pražskému hradu. Hotel byl postaven v 1348 a nyní ji zdobí ty nejkvalitnější materiály z dílny architekta a designera Bořka Šípka a designerky Barbory Škorpilové.

Hotel Neruda leží v pěší vzdálenosti od nejznámějších pražských památek, jako je Staroměstské náměstí, Karlův most nebo Pražský hrad. Hotel nabízí romantické ubytování, které je tou nejlepší volbou. Skládá se ze dvou budov a má 42 pokojů. Svým klientům nabízí luxus v každém pokoji. Standardní pokoj má moderní dekor tmavého dřeva a na stěnách naleznete citace od předního českého básníka Jana Nerudy. Lůžka tu jsou dvojitá anebo královská. Superior pokoj je zdoben moderním dekorem ze dřeva a skla a koupelnami s prosklenými stěnami. Pokoje jsou jasné a světlé a zároveň moderní a pohodlné. Každý pokoj je v odlišném stylu.

Hotel vlastní i soukromé relaxační místnosti, které jsou návštěvníkům kdykoliv k dispozici. V interiéru hotelu sídlí i restaurace Metropolitan Bistro, jež poskytuje svým hostům klid, pohodlí a luxus v kouzelném koutě staré Prahy. Ochutnáte zde speciality mezinárodní i české kuchyně ve skvělém prostředí atria, kterým se honosí právě hotel Neruda. Nebo se můžete posadit na terase hotelu a užít si fascinující pohled na Pražský hrad.

Zpříjemněte si pobyt v Praze v luxusním hotelu a zároveň se seznamte s jedním z našich nejlepších básníků Janem Nerudou.

Vinný sklípek s ubytováním

Jihomoravské vinné sklepy jsou po právu jednou z turisticky nejvyhledávanějších atrakcí, která láká na jih Moravy dlouhé zástupy návštěvníků. Snem snad každého správného milovníka vína je návštěva některého z typických jihomoravských vinných sklípků, kde bude mít možnost ochutnat ta nejlepší vína, která tento region nabízí. Kvalita zdejších vín je známá již i daleko za hranicemi naší vlasti.

Pokud máte obavy, že si mezi obrovskou plejádou různých vyhlášených vinařů a jejich vinných sklípků nedokážete vybrat to pravé místo, kam vyrazit, pak vám můžeme nabídnout ideální služby přesně pro vás!

To nejlepší víno a příjemné prostředí

Součástí naší nabídky je hned několik vín od nejrůznějších dodavatelů z našeho blízkého okolí. Můžete si tak být jisti, že ochutnáte skutečně jen to nejlepší, co náš kouzelný kraj nabízí. Zároveň také nemusíte mít strach, že vám některá z místních specialit unikne. To však není v žádném případě všechno, na co se u nás můžete těšit!

Jednou z největší předností našeho vinného sklípku je také vlastní ubytování, které je pro všechny návštěvníky k dispozici. Nemusíte mít tedy strach setrvat v příjemném prostředí našeho sklípku až do pozdních nočních hodin, nemusíte se zdržovat zařizováním nákladného ubytování po okolí. Náš vinný sklípek s ubytováním zkrátka nabízí svým návštěvníkům ten nejlepší možný servis.

Návštěvu našeho útulného vinného sklípku s ubytováním si můžete naplánovat kdykoliv během roku a to jak ve dvojici, tak ve větších skupinách. Kromě samotných degustací vybraných vzorků vín může být váš pobyt okořeněn o přednášku profesionálního someliéra, díky kterému se naučíte víno vychutnávat jako skutečný odborník.

A co by to bylo za pravou ochutnávku dobrého vína bez dobrého jídla a muziky. Rovněž občerstvení a stylovou hudbu vám velmi rádi zajistíme.

Dovolenka v Bojniciach

Chcete ísť na dovolenku a neviete kam? Máte radi historické veci, cudzokrajné zvieratá a chceli by ste to mať všetko na pár krokov? Ak máte chuť stačí navštíviť na dovolenke Bojnice.

Krásne kultúrne miesto, kde nájdete oddych, poznanie histórie či zoologickej záhrady alebo môžete skúsiť aj kúpele. Ideálnou voľbou pre ubytovanie je Pension Hujer, ktorý sa od Bojnického zámku nachádza cca 100m. V Bojnickom zámku sa nachádza taktiež múzeum, ktoré usporadúva rôzne historické akcie. Za bojnickým zámkom je hneď vstup do zoologickej záhrady. Kde nájdete zvieratá z rôznych kútov sveta. Vybudovaný pavilón pre slonov a novovybudovaný pavilón opíc a šeliem určite poteší Vaše oči, no i očká tých najmenších. V areáli Bojnického zámku môžete tiež nájsť Lipu kráľa Mateja. Jej vek sa odhaduje na viac ako 600 rokov. V jej blízkosti je Lipa, ktorú zasadil súčasný Slovenský prezident Ivan Gašparovič.

Ak sa Vám to zdá málo skúste navštíviť aj termálne kúpalisko Čajka vzdialené asi 1 km od Pensionu Hujer. Nájdete tam termálne ale i klasické bazény, plážové kúpalisko, tobogány. Presvečte sa sami. Pension Hujer poskytuje ubytovanie v 5 dvojposleteľových izbách s možnosťou 2 prístelkov, alebo v apartmáne. Každá izba disponuje malou kuchynkou s riadom, elektrickou dvojplatničkou, chladničkou, varnou kanvicou, mikrovlnkou, TV so satelitom, Wi-fi internetom a kúpeľňou so sprchovým kútom a WC. Ubytujte sa v našom pensione.

Cestou se zastavte v hlavnom mestě Slovenska, Bratislava. Prejditě si Staré mesto a navštivťe niektorů zo stylových reštyk a kaviareň.

Na dovolenou nestačí cestovní pojištění

Čeští turisté, kteří letos vyrazili na letní dovolenou do Turecka s cestovní kanceláří Vivamonde zažili mnohem více adrenalinu, než možná čekali. Koncem srpna se totiž začali šířit našimi médii první zprávy o tom, že zmíněná cestovní kancelář podá brzy návrh na insolvenční řízení. V té chvíli měla cestovka v Turecku přes tři sta klientů.

Všichni si pamatují šílené období v devadesátých letech, kdy u nás nově vzniklé cestovky krachovali jedna za druhou bez pořádného pojištění a tisíce Čechu zůstávalo na letištích, na hotelových recepcích nebo přímo na ulici. Dneska už jsme, alespoň v tomto ohledu, podstatně dál.

Za prvé se dnes už málokdo odváží vyrazit do zahraniční, aniž by měl v pořádku cestovní pojištění, které vás chrání před většinou problémů, které mohou na vaší dovolené vzniknout. Když ale zkrachuje celá cestovní kancelář, nezbývá, než doufat, že ona sama je pojištěná, což byl právě ten největší problém krachujících cestovních kanceláří v devadesátých letech. Vivamonde měla právě pro případ úpadku sjednané pojištění s pojišťovnou Generali, která začala přepravu cestujících okamžitě řešit. Posledních patnáct klientů zkrachovalé cestovky dopravila pojišťovna Generali náhradní leteckou dopravou už 2. září pět minut před polednem. Navíc mají všichni klienti možnost vyplnit formulář o proplacení nově vzniklých škod přímo na stránkách Generali.cz. Stačí mít v pořádku cestovní smlouvu a doklad o proplacení zálohy.

Turecko je bezpochyby velkým rájem pro turisty. Egejská riviéra je jedno z nekrásnějších míst v celém středomoří. Na druhou stranu je turecký Istanbul bránou do islámského světa a náboženské spory stále nejsou zcela vyjasněné. Není to tedy země, kdy by Evropan chtěl zůstat na pospas osudu. Až tedy vyrazíte na dovolenou do Turecka, ujistěte se, že máte v pořádku cestovní pojištění nejen vy, ale že existuje i pojištění samotné cestovky.

Víkendové pobyty pro dva

Překvapte svého partnera nečekaným dárkem v podobě víkendového pobytu pro dva. Nejen na svátek sv. Valentýna máte příležitost udělat svému miláčkovi radost. Víkendové pobyty pro dva si můžete užívat kdykoli když máte co slavit, např. narozeniny jednoho z vás, výročí atd., nebo jen pokud si chcete udělat příjemný víkend. Pokud jste sportovně založený pár, zkuste adrenalinové akce si chcete jen odpočinout,relaxovat a být spolu, tak víkendové pobyty pro dva jsou tou pravou romantikou pro vás.

Budete hýčkáni společně i každý zvlášť profesionálním týmem pracovníků, kteří přesně vědí jak se o vás postarat, aby váš prožitek byl maximální. Není nic příjemnějšího, než trávit volné chvíle s partnerem v příjemném prostředí a užívat si večeře při svíčkách, nechat se unášet opojným pocitem při masáži či zábalu, společně utéct od běžného života. Vychutnávejte si svou blízkost a intimitu s kapkou nevšedního luxusu. Budete se cítit jako znovuzrození a krásně odpočatí. Víkendové pobyty pro dva jsou balzámem pro tělo i duši.

Sbližte se ještě víc a udržujte stálý přísun romantiky, která obohatí váš vztah. Pro páry každého věku jsou víkendové pobyty pro dva nanejvýš příjemnou zkušeností. Každý si zaslouží být občas rozmazlován, o to víc pak může pečovat o své blízké. V široké nabídce ozdravných a regeneračních procedur si jistě každý najde tu svou. Popusťte uzdu své fantazii a splňte si navzájem svá přání. Pro váš vztah to bude obohacení, společné zážitky z víkendového pobytu pro dva budou vaším sladkým tajemstvím, na které budete moci vzpomínat, bude to váš soukromý společný svět plný malých radostí. Naordinujte si romantickou ozdravnou kůru, nebudete litovat ani vy ani váš partner. Nekupujte na sv. Valentýna klasické věcné dary, pořiďte jeden z nejpříjemnějších dárků pro páry a to víkendový pobyt pro dva.

Wellness pobyty

Wellness pobyt je určen pro každého. Pokud jste napjatí, stresovaní, přepracovaní a celkově unavení, pak je wellness pobyt ušit vám přímo na míru. Wellness pobyt vám dobije baterky, vlije vám do žil novou pozitivní energii. Už ve starověkém Římě byli známi blahodárné a léčebné účinky termálních lázní. Wellness pobyt slouží k očistě těla i duše. Odpoutejte se od všedních starostí a strastí. Nechte se unést do světa relaxace a uvolnění.

Wellness pobyt vám zajistí špičkovou péči profesionálů. Wellness pobyty nejsou určeny pouze pro uvolnění , ale také jako ozdravné kúry , stejně jako lázeňské pobyty , s tím rozdílem že lázeňská léčba probíhá pod dohledem lázeňského lékaře, který vám sestaví individuální léčebný program. Wellness pobyt si vyberete podle svých představ, sami si sestavíte svůj wellness balíček, podle toho které procedury chcete absolvovat. Dámy se jistě zaměří na krásu a uvolnění. Muži naopak jistě upřednostní fitness.

Masáže jsou bezpochyby nejstarší formou terapie. Existuje mnoho druhů masáží – klasická, horkými lávovými kameny, masáž v čokoládě, baňkování, thajská, havajská a další. Při wellness pobytu se necháte rozmazlovat. Užijete si masáže, vonné bylinné koupele, sauny, solné jeskyně a jiné relaxační procedury. Wellness pobyt vám představuje nový životní styl. Zdravé jídlo, čerství vzduch, relaxace to je v dnešní uspěchané době velice potřebné pro naše zdraví. Na wellness pobyt se vydáte sami, s partou přátel nebo se svým milovaným protějškem, ale vždy si ho naplno užijete. Wellness pobyt je krásný zážitek, kterým můžete darovat i jako dárek. Chcete překvapit přítele (přítelkyni), někdo z kamarádů má svatbu či slaví výročí? Wellness pobyt je jistě dárek který potěší a obdarovanému přinese úžasné a nezapomenutelné chvíle uvolnění.

Turisté mizí, ale vrátí se, věří Egypt

Egypt – Káhira: Hlaveň tanku Abrams míří na demonstranty shromážděné na káhirském náměstí Osvobození. Za ním se tyčí muzeum se sbírkami nevyčíslitelné hodnoty.
Po nájezdech zlodějů, kteří prý naštěstí nic cenného neuloupili, střídavě střeží muzeum vojáci, hasiči i běžní Egypťané.

„V Egyptě se děje něco velmi mimořádného. Lidé spolupracují s armádou a chrání muzeum společně,“ tvrdí šéf rady pro památky Zahí Havás.
Místní si totiž dobře uvědomují, že tisíce let staré památky patří k největšímu bohatství země. Egypt z něho těží i v současnosti. Jedním z nich je i průvodce Mahmúd Vakíl.

„Jsem čtrnáct dní bez práce. V Káhiře už nejsou turisté, všichni prchli a odjeli domů. Ale oni se vrátí, v to doufá celý Egypt. Podívejte se na toto muzeum. Kvůli němu přijedou příští rok zas,“ ujišťuje.
Nedaleko budovy vedla v minulých dnech bojová linie mezi demonstranty a příznivci vlády. Vzduchem létalo kamení a zápalné lahve. Jako barikády posloužilo vše, co bylo po ruce. Lidé se bili klacky, do davů najížděla auta, občas byla slyšet střelba. Lékaři ošetřovali zraněné v polních podmínkách přímo na ulici.

Podle novinářů, kteří v zemi i přes útoky násilníků zůstali, se ale situace o víkendu zklidnila a více připomíná relativně poklidné začátky protestů.
„Náměstí je mnohem klidnější, až radostné. Lidé skandují, poslouchají projevy a baví se s přáteli,“ popsal nedělní situaci reportér stanice CBS.

Protesty ale nekončí. Mnozí tu stále táboří a odmítají odejít, dokud prezident Mubarak neodstoupí. Lidé se ale začali bát, že je armáda z náměstí nakonec vytlačí, aby protesty v centru po dvou týdnech ukončila. Někteří demonstranti proto spali před pásy tanků, aby možný postup armády alespoň zdrželi.
Život se už začal částečně vracet do normálu. Podniky znovu otvírají, lidé se vracejí do práce. Také banky včera po několika dnech otevřely – okamžitě se zde vytvořily dlouhé fronty. Mnoha lidem došla hotovost a bankomaty byly prázdné.

V jednání mezi egyptskou vládou a opozicí včera došlo k prvnímu průlomu. Poprvé se ho účastnili i zástupci vlivného Muslimského bratrstva. Vyhradili si ale podmínku, že pokud schůzky nikam nepovedou, odstoupí od nich.

Češi jsou zpět

A sporných bodů je víc než dost. Ten hlavní je jasný. Opozice požaduje okamžité odstoupení prezidenta Mubaraka, zatímco on chce odejít až v září. Cestovní kancelář Beck Reisen od podzimu 2010 pořádala velice oblíbené zájezdy do Egypta – plavba po Nilu. Vzhledem k nynějším nepokojům odložila další termíny na podzim 2011. CK Beck Reisen se specializuje nejen na Last Minute zájezdy pro seniory. Může vám to připadat divné či úsměvné, ale právě senioři se stanou, jestli už nejsou, silnou cílovou skupinou pro řadu odvětví. Beck Reisen působí v sedmi státech Evropy.

Drtivá většina Čechů nakupuje letenky dopředu

Nervózně klikáte myší po internetu v záchvatu boje o poslední místa v letadle do vaší oblíbené destinace? Tak to jste potom spíše výjimka. 88 % Čechů si totiž nakoupí své letenky minimálně jeden měsíc dopředu.

Na základě uskutečněné ankety webem akcniletenky.cz byly odhaleny zajímavé skutečnosti, přesně 50 % účastníků ankety na otázku „Jak dlouho dopředu nakupujete své letenky“ odpovědělo, že tak činí zhruba 1 až dva měsíce dopředu. O něco méně – 38 % respondentů si své letenku rezervuje ještě s větším předstihem a to více než dva měsíce dopředu – okolo 3 a více měsíců. Zbytek cestujících, tedy 12 % nechává své „bookingy“ více na poslední chvíli. 9 % cestujících si své letenky rezervuje pod jeden měsíc s předstihem, nejčastěji okolo jednoho až třech týdnů. Pouhé 3 % cestujících se spokojí s provedením rezervace a nákupem letenky v rozmezí jednoho týdne.

Zajímavé výsledky portálu akcniletenky.cz okomentovala vedoucí pracovnice webových stránek whichairline.com Petra Vaškových: „Domnívám se, že převážná část českých cestujících je při svém nákupním rozhodování ovlivněna cenou. Ta v případě letenek mívá tendence vykazovat růst v souvislosti s nadcházejícím datem odletu. Čím dřívější odlet, tím dražší letenka, proto není divu, že většina cestujících preferuje své nákupy letenek provádět co nejdříve, jen tak si mohou zakoupit ty opravdu nejlevnější letenky.“

Portál Akční letenky:
Akční letenky se věnují shromažďování nejnovějších informací o leteckém průmyslu, také radí svým čtenářům, kde naleznout své letenky levně – ať již cestující preferují odlety s nízkonákladovými aeroliniemi typu Ryanair, easyJet, Smart Wings či tradičními přepravci typu ČSA, Austrian Airlines a jiné. Mimo jiné se na portále také můžete dozvědět informace o změnách leteckých řádů a o nových trasách.

Kontakt:
Ada Petrová
project manager
akcniletenky.cz

Valentýnská romantika v lázních

Jak jinak oslavit svátek svatého Valentýna než příjemnými chvílemi se svou polovičkou. Lázeňský hotel Bellevue – Tlapák v Poděbradech připravil letos nejen pro příznivce svátku všech zamilovaných speciální valentýnský pobyt plný soukromí, hýčkání a romantiky.

Populární svátek sv. Valentýna, který každoročně v únoru získává i v České republice stále více příznivců, mohou zamilovaní letos oslavit v intimním prostředí lázeňského hotelu Bellevue – Tlapák v Poděbradech. Součástí limitovaného valentýnského balíčku bude mimo jiné romantická výzdoba a sekt a ovoce na pokoji. Láska prochází žaludkem, a proto bude pro hosty připravena slavnostní tříchodová večeře při svíčkách. Letos chuťové buňky hostů potěší mozzarella se sušenými rajčátky přelitá bazalkovým pestem podávaná s toastem, kuřecí rolka prokládaná slaninou na houbovém ragú s cibulovými kroužky a štouchanými bramborami a jako dezert jogurtový mousse s čokoládovou pěnou. V hotelovém wellness si užije každý z páru – dáma si bude moci vychutnat sladkou proceduru čokoládová masáž, pán oblíbenou pivní koupel se sklenkou zlatavého moku. Oba pak čeká společná koupel v unikátním vodoléčebném zařízení floating, které simuluje Mrtvé moře.

„V posledních letech pozorujeme stále větší zájem o romantické pobyty, proto jsme pro naše klienty přichystali tuto tematickou únorovou nabídku. Společné chvíle a zážitky jsou dle slov našich hostů tím nejcennějším dárkem, a my jsme velice rádi, pokud jim je můžeme pomoci zajistit,“ komentuje speciální balíček Daniel Müller, ředitel hotelu, a dodává: „Kromě pobytového balíčku chystáme každoročně také valentýnské menu pro hosty naší restaurace. Vždy se jedná o zajímavé kulinářské speciality pro zamilované s neopomenutelným sektem.“

Více informací o romatickém pobytu najdete najdete na webu hotelu nebo na facebooku.