Archiv rubriky: Cestovatelské zboží

Netradiční obuv na cestování

Každý cestovatel ví, že co se oblečení na cestování týče, tak jedním z nejdůležitějších bodů je obuv. Nejeden z vás už jistě řešil, zda mít sportovní obuv, nějakou trekingovou, popřípadě jaké technologie použitých materiálů a výroby nám budou na cestách k užitku. Gore-tex, kůže, nebo některý z nových nanomateriálů?

Stejně jako obuv, jsou důležité i ponožky. Na hory určitě vezmete jiné než na letní tůru. Tenké, tlusté, kotníkové, podkolenky … Co by jste řekli na kombinaci bot a ponožek?

Ponožkoboty

Po nedávném úspěšném zafinancování na Kickstarteru, mohla česká firma rozjet druhou sérii vývoje a výroby ponožkobot. Díky crowdfundingu se ponožkoboty dostali do podvědomí a během krátké doby se jich prodalo více jak 17.000 párů.

Co jsou ponožkoboty

Jasně, jednoduše by se dalo říct, že něco mezi ponožkou a botou. Jsou vyrobeny z pleteného materiálu, kde jsou při výrobě do chodidel zapuštěny krystalky gumy. Ponožkoboty obsahují ionty stříbra a jsou tak antibakteriální. Můžete je vyprat stejně jako ponožky. Ponožkoboty nejsou rovnocennou náhradou za klasickou obuv (takové ambice ostatně ani nemá), jedná se hlavně o doplněk ke klasické obuvi, výborně poslouží jako záložní varianta.

Jsou lehké, prodyšné a zábavné. Je to jako byste si boty srolovali do kapsy, takže skladnost může být hlavní výhodou. Další výhodu vidíme v tom, že nic netlačí, na nohou nejsou téměř cítit a pocit volnosti je neuvěřitelný.

Doporučujeme vyzkoušet například, při in-line bruslení (na přecházení mezi úseky na bruslení, nebo při přebíhání mezi MHD a místem bruslení), jako obuv do fitka, na józe, při běhání (po doběhnutí se z propocených ponožek přezujte do ponožkobot a nechte nohy relaxovat). Co se cestování týče, jsou výborné do letadla, a když si je přibalíte sebou do kapsy, jistě najdete řadu využití.

Ponožkoboty jsou hlavně pro ty, co upřednostňují funkci nad vzhledem, vypadají divně (jako byste si zapomněli dát boty), ale po funkční stránce jsou skvělé.

Kde koupíte ponožkoboty

Kampaň na Kickstarteru skončila, ale nyní máte možnost zakoupit si ponožkoboty ve specializovaném internetovém obchodě elementstore.cz (má i kamenné prodejny) na adrese https://www.elementstore.cz/katalog/ponozkoboty-1014/skinners-1015/

Časté cestování na nejhezčí a méně častá místa na pár dní

Viděli jste doposud ty nejdůležitější a nejzajímavější místa po celé Evropě pouze v letáčcích nebo kdekoliv jinde,než na vlastní oči?

Pokud ano, a rádi by jste si dopřáli chvíli relaxu společně se svoji drahou polovičkou, tak bychom zde měli právě pro Vás jeden skvělý tip. Jedná se o dnes již běžné denodenní maličkosti. Neodolatelnou nabídkou jsou právě oblíbené školní zájezdy, při kterých zažijete hromadu zábavy, jaké Vám ani doposud nebylo známo. Jedná se v podstatě o běžný cestovní zájezd, ale jeho účel je efektivní.

Školní zájezdy si vybíráte s podmínkou, že nevíte, jaké možnosti má daná cestovní kancelář, kterou navštívíte. Ale o to se nemusíte obávat, několik desítek, dokonce si troufám říci i stovek cestovních kanceláří v naší republice nabízí tyto specifické zájezdy. Délku Školní zájezdy si dále určujete pouze podle nabídky cestovní kanceláře, a to stejné pravidlo platí také pro cenu. Běžný zájezd trvá okolo tří až pěti dnů a cena nebývá tak vysoká, jako obvykle. Při těchto výletech poznáte kouzlo dané destinace, která byla předem Vámi vybraná, můžete posoudit změny, které objevíte v jejich kultuře, naučíte se cizím způsobům, poznáte mnoho odlišností a také památek, které jen tak neuvidíte,a také mnoho dalších příjemných cizích zvyků, které tam na Vás čekají.

Sama, podle mého osobního názoru si myslím, že tento druh zájezdů je opravdu výhodný a plný zábavy. Také se dokonale odreagujete a máte možnost zbavit se všech osobních problémů a zbytečností, které Vás momentálně tíží a navíc řekněte sami, nelíbila by se Vám romantická procházka v temných uličkách Paříže při měsíčním svitu ve dvou? Dále na Vás čeká pestrý program . U něj máte možnost naplánovat si místa, které si přejete navštívit. Tyto zájezdy jsou poměrně dosti oblíbené. A to u všech věkových kategorií, ale nejznámější jsou podle průzkumů zde, v České republice. Další výhodou víkendových či delších zájezdů je jejich praktické využití, tento pobyt můžete darovat například jako svatební dar, dar k výročí nebo k narozeninám.

Jak se na cestách hezky vyfotit?

Chcete si vytvořit opravdu hezký autoportrét?

Naštěstí už existuje vynález, se kterým je to hračka! Určitě jste již někdy přišli do styku s ne zrovna vyvedenými autoportréty na Facebooku, fotoalbu Vašich přátel nebo Vašich vlastních fotkách. Ruce tam kde nemají být, chybějící část obličeje tam kde má být celý… Určitě už jste také zkoušeli zachytit samy sebe a zjistili, že ve výsledku je ze sto fotek použitelná maximálně tak jedna.

Jak se tedy správně vyfotit?

Co je vlastně základem opravdu povedeného autoportrétu? Určitě je to správná kompozice a vzdálenost od fotoaparátu, protože to je ta jediná věc, kterou nedoladíte v grafických programech jako jsou Photoshop apod. Zkrátka řečeno – pokud máte na fotce „uříznutou hlavu“, nic už to nezachrání. Stejně tak tvář i postava vypadá lépe, když je autoportrét vytvořen z nadhledu a dostatečné vzdálenosti. Oči působí větší, nos naopak menší, tvary více symetricky. Jak toho ale docílit? Naštěstí je tady opravdu žhavá novinka!

Pokud milujete technické hračky, určitě Vám nemůže uniknout vychytávka pojmenovaná QuikPod. Jedná se o ultralehký kapesní stativ s ručkou, na který jednoduše připevníte foťák. Stativ navíc nezabere mnoho místa, na dovolené ho tak strčíte do kabelky nebo batohu a konečně pořídíte pořádné fotky. Stativ se hodí nejen pro pořizování autoportrétů, ale i na dovolené nebo dalekých cestách kdy není živáčka, který by Vás vyfotil před právě učiněným objevem. Je perfektní, pokud se chcete vyfotit před nějakou památkou, s přítelem/přítelkyní na romantickém výletě a klidně i pod vodou. Stativ má univerzální závit a dá se použít i pro kameru. Lehce si s ním natočíte svůj oblíbený koncert, i když před Vámi skáče rozjásaný dav lidí.

Kde kapesní stativ sehnat?

V zahraničí už je velkým hitem, u nás jej snadno seženete v e-shopu www.vyfotsesam.net.

Staňte se fanouškem této novinky na FACEBOOKU a v termínu 20 – 31.01.2011 neplať žádné poštovné!

Jazykové pobyty ve Francii

Cestujete rádi? Líbí se vám představa aktivní dovolené? Pokud patříte mezi příznivce dovolené, které vám ještě zároveň přinese nové zážitky a poznání, proč nevyrazit na jazykový kurz v zahraničí? Nabídek jazykových kurzů je bezpočet. Nabídka zahrnuje kurzy různě úrovně a intenzity, ale také kurzy různé délky a to již od dvou týdnů.

Co takhle zkusit kurz francouzštiny na jižním pobřeží, kde je počasí příjemné ještě během září a října. Například město Nice k tomu přímo vybízí. Toto kulturní a administrativní centrum Azurového pobřeží, které má kolem 400 tisíc obyvatel, je také pátou největší aglomerací ve Francii. Tato původně řecká kolonie se stala během posledních deseti let jednou z nejvyhledávanějších destinací v oblasti Středomoří. Toto přímořské centrum každoročně přivítá zhruba 4 miliony turistů z celého světa. A to má hned několik důvodů. Nice láká turisty nejen příjemným podnebím, specifickou středomořskou atmosférou, ale také výhodnou polohou z hlediska dopravy. Doprava sem totiž nepředstavuje žádný problém, ať už rozhodnete cestovat jakýmkoli prostředkem. V Nice je mezinárodní letiště, na které se dostanete z Prahy hned s několika leteckými společnostmi. Nice je také blízko dalších populárních destinací jako Cannes nebo Monako, které jistě stojí za návštěvu. Možný je také výlet do blízkých Ligurských Alp nebo do místních kopců, kterými je město obklopené a které skrývají mnoho malých typicky francouzských romantických vesniček. Navštívit doporučujeme také Francouzskou riviéru, konkrétně proslulé letovisko Saint Tropez. Lákavý je i noční život, najdete zde desítky klubů s nejrůznějšími styly hudby, restaurací otevřených dlouho do noci a můžete si být jisti, že potkáte návštěvníky ze všech koutů světa.

Typické pro Nice jsou secesní stavby, dlouhé pláže a nádherné promenády lemované palmami a malými obchůdky. Nice má co nabídnout i milovníkům umění: naleznete zde spoustu galerií a muzeí, z nichž nejproslulejší je muzeum malíře Henri Matisse, známého postimpresionisty, který je s tímto městem svázán. Mnoho známých osobností bylo přitahováno atmosférou tohoto města. Mimo Matisse to byli například Marc Chagall, Friedrich Nietzsche nebo italský skladatel Rossini. Známý je také mezinárodní jazzový festival, který se koná každý červenec od roku 1948 a řadí se mezi světovou špičku. Mimo jiné zde vystoupili osobnosti světového jazzu a blues jako Louis Armstrong nebo Miles Davis. Další lákadlem jsou pravidelné rybářské trhy nebo trhy s květinami. Nice je také specifické svojí kuchyní, která v sobě kombinuje severoitalské vlivy s provensálskými, a zároveň zde najdete i suroviny z jiných částí Evropy, například ze Skandinávie, tyto suroviny se do místní kuchyně dostaly díky tomu, že Nice byl dlouho důležitým mezinárodním přístavem. Takže pokud patříte mezi milovníky středomořské kuchyně, Nice je místo, kde můžete strávit dovolenou ochutnáváním kulinárních specialit. Ve městě najdete také několik univerzit a škol, takže mimo hlavní sezónu se město naplní studenty a trochu změní atmosféru. Nice má zkrátka něco pro každého. Atmosféra místa láká nejen turisty, ale také mezinárodní studenty, kteří sem přijíždějí strávit léto a navštěvovat jazykové kurzy. A pokud budete chtít spojit skvělou dovolenou s kurzy francouzštiny, je Nice ideální destinací.