Archiv rubriky: Cestovatelské weby

Indie pro dobrodruhy

Indie je sedmou největší zemí na světě. Je druhou nejvíce obydlenou zemí světa a to znamená, že je domovem více než 1,2 miliardy lidí. Indii z větší části obklopuje Indický oceán (Arabské moře a Bengálský záliv). Země sdílí hranice s Pákistánem, Čínou, Bhútánem, Barmou, Bangladéší a Nepálem. Indická vlajka se skládá ze čtyř barev. Tři pruhy v barvách oranžová, bílá a zelená a ve středu bílého proužku je malý modrý znak. Tento znak je kolo, které má 24 paprsků. Hlavním městem Indie je Nové Dillí a počet obyvatel města dosahuje neuvěřitelných 21,75 milionů. Úřední jazyky země jsou hindština a angličtina. Primárním náboženstvím v Indii je hinduismus a z této země pocházejí tyto čtyři náboženství: hinduismus, buddhismus, jainismus a sikhismus. Všechny mají počátky v Indii a pomohly vytvořit její dnešní pestrou kulturu. Indická měna je známá jako indická rupie. To jsou fakta která se dočtete na začátku většiny encyklopedií.

PoJďme si říct nějaké zajímavosti:

 • V roce 1991 přijala Indie tržní ekonomiku a od té doby se stala jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik na světě.
 • Indická armáda je třetí největší na světě a jsou považováni za sedmou nejlepší armádu na světě.
 • Země má 28 států a 7 území a je domovem mnoha různých kultur a etnických skupin.
 • Oficiální název Indie je Indická republika.
 • Indie je součástí asijského kontinentu, spolu s Čínou, Japonskem a mnoha dalšími zeměmi.
 • Odhaduje se, že v Indii se každodenně vyslovuje více než 850 jazyků a že v zemi existuje více než 1600 jazyků celkem.
 • Britové vládli Indii od roku 1858 do roku 1947. Od získání své nezávislosti od Spojeného království se Indie stala autonomní zemí.
 • Bengálský tygr je oficiálním národním symbolem Indie.
 • Indové věří, že krávy jsou posvátné, proto se často setkáte s tím že se volně procházejí po ulicích a nikdo je nikam nežene.
 • Přestože jsou krávy považovány za posvátné, indové stále používají kravské mléko a jsou největšími producenty mléka na světě.
 • Indie je domovem více než milionu milionářů, nicméně velká část země stále žije za méně než dva dolary denně.
 • Indie má největší poštovní službu na světě. Její poštovní síť obsahuje více než 150 000 poštovních úřadů, přesto je považována za jednu z nejpomalejších poštovních sítí na světě.
 • Indie je domovem všech významných světových náboženství. Každé velké světové náboženství se v zemi praktikuje a přináší v zemi rozmanitost.
 • V Indii je šest ročních období: léto, podzim, zima, jaro, letní monzun, zimní monzun.
 • Indie vyrábí nejvíce čaje na světě a je největším vývozcem tohoto produktu.
 • Tádž Mahal v Indii byl postaven mughalským císařem v šestnáctém století pro jeho ženu. Legenda o nádherné budově uvádí, že jakmile budou stavitelé budovu dokončí, jejich ruce budou odříznuty, aby nikdy nevytvořily něco stejně krásného jako Taj Mahal. Dnes je to prosperující turistická atrakce, která každoročně přitahuje davy lidí.
 • Indie má největší populaci vegetariánů na světě.
 • Tato země je největším kupcem zlata na celém světě.
 • Indie je považována za největší demokratickou zemi a také má nejvyšší volební účast.
 • Hra šachy byla vynalezena v Indii. V dávných dobách to bylo známé jako Chaturanga.
 • Na cestách Indie je více úmrtí než v kterákoli jiné zemi světa.
 • Vzduch New Díllí v Indii je nejvíce znečištěný na světě.
 • Druhé největší letiště na světě se nachází v Dillí.
 • Sedmdesát procent koření na světě pochází z Indie.
 • Předpokládá se, že Indie bude do roku 2020 nejmladší zemí světa, přičemž průměrný věk bude 29 let.
 • Země každoročně vyváží vlasy v hodnotě více než 400 milionů dolarů. Ano čtete dobře, vlasy.

Když se budete někde bavit o Indii, vždy bude jedním z témat železnice. Je to neuvěřitelné dobrodružství a s železniční dopravou v Evropě to nemá nic společného, to nejde popsat, to musíte zažít. Pojďme si ale říct pár zajímavostí, nebo se podívejte na článek Indické vlaky.

 • Indické železnice mají největší železniční síť, kterou provozuje jedna vláda a je třetí největší sítí na světě o celkové délce 127,760 km. Ročně přepraví 8421 milionů cestujících a to na 9991 vlacích spojujících 7 172 stanic po celé zemi. Počet cestujících na železnici je údajně větší než počet obyvatel některých zemí. Železnice také přepraví 1014,15 milionu tun nákladu ročně.
 • Indické dráhy mají pět luxusních vlaků. Royal Rajasthan, Palác na kolech (Rajasthan), Zlatý vůz (Karnataka a Goa), Maharajas ‚Express (začíná v Dillí, ale itinerář se liší) a Deccan Odyssey (začíná v Maharashtra, ale itinerář se opět liší). Tyto vlaky Jsou to pýchou indických železnic, neboť jsou vynikající i při porovnání s luxusními vlaky světa. Palác na kolech je nejstarší z nich.
 • Nejdelší tunel v zemi je železniční tunel Pir Panjal v Džammú a Kašmíru, který je dlouhý 11,25 km.
 • Nejrušnějším křižovatkou v zemi je křižovatka Howrah v Kalkatě, kde se každodenně zastaví 974 vlaků.
 • Všechna elektrická zařízení (ventilátory, světla) v kolejnicích fungují na 110 voltech místo indických standardních 220 voltů. Je to velmi efektivní protiopatření proti zlodějům!
 • Indické dráhy jsou osmým největším zaměstnavatelem na světě s celkovým počtem 1,4 milionu zaměstnanců .

Dalším tématem které se opět týká dopravy, bude určitě rikša. Pro víde informací se podívejte na skvělí článek rikši v indii.

Indie je prosperující země, která po získání své nezávislosti vtrhla do mezinárodního světa a stala se jedničkou v mnoha výrobcích a službách. Je to velmi zajímavá země, která je domovem velkolepé rozmanitosti kultur a náboženství.

Tropical Islands Berlín

Kousek pravého tropického ráje je teď možná blíž, než byste čekali! Za průzračně čistým mořem, dlouhými písečnými plážemi a tropickým pralesem se už nemusíte trmácet přes polovinu zeměkoule a utrácet desítky tisíc korun. To vše a ještě mnohem více na vás totiž čeká jen kousek za českými hranicemi, nedaleko německého hlavního města Berlína.

Tropical Islands Berlín nalezneme přibližně 60 kilometrů jižním směrem od centra tohoto hlavního německého města, v prostorách hangáru, který měl sloužit pro výrobu vzducholodí. Namísto vzducholodí se sem však povedlo dostat to nejzajímavější z opravdového turistického ráje. Teplota vzduchu je zde příjemných 25°C, před vámi se rozprostírá blankytně modré moře o stálé teplotě 28°C, ležíte na jemném bílém písku a přímo za zády máte kus nefalšovaného deštného pralesa, který byste v těchto končinách zajisté nečekali. Pokud si k tomu přidáte ještě celou řadu obchůdků a vynikajících restaurací, tak si můžete být jisti, že se vám bude odsud jen stěží odcházet.

A to vůbec nejlepší, díky čemuž si Tropical Islands Berlín oblíbily statisíce turistů z celého světa je fakt, že je zde naprosto nepodstatné, jaké počasí je zrovna venku, jaké je roční období nebo kolik je hodin. Zdejší ostrovy jsou otevřeny 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, každý den v roce. A počasí je zde pochopitelně také vždy stejné.

Tropical Islands Berlín si oblíbí také ti, kteří, více než ležení na pláži a vysedávání v baru, upřednostňují den plný relaxačních procedur a odpočinku v sauně. Stačí, když navštívíte zdejší Tropický lázeňský a saunový komplex. Děti zase zajisté nadšeně přivítají návštěvu druhého ze zdejších bazénů, jehož součástí je celá řada nezapomenutelných vodních atrakcí.

Lyžování v Rakousku

Sněhové podmínky u nás nikdy nebudou takové jako v Alpách. Přiznejme obrovskou snahu našim provozovatelům lyžařských středisek, aby se situace na našich svazích zlepšovala, bohužel nikdy nemohou dosáhnout alpských vrcholů. Pro každého zaníceného fandu lyžování je proto skoro podmínkou aby alespoň jednou za rok vyrazil do Alp. Rakousko je pro nás lyžaře nejdostupnější a vyplatí se i jednodenní lyžování.

Kals – Matrei

Kals – Martei se rozprostírá na jižní straně Vysokých Taur ve východním Tyrolsku. Z areálu je fascinující výhled na nejvyšší horu Rakouska, ledovec Grossglockner (3798m n. m.) a také na dalších více jak 60 třítisícovek.

Zell am See

Lyžování v Rakousku. Střediskem tohoto regionu je městečko Zell am See. Městečko se nachází na poloostrově, přímo u jezera. Jezero a malebné okolí lákají turisty a sportovní nadšence ve všech ročních obdobích. Doporučujeme určitě navštívit. Tunel Schmitt, který je šest kilometrů dlouhý, bezpečně odvádí dopravní ruch mimo centrum. Místní obyvatelé i turisté ocení pěší zónu, ve které se mohou procházet nebo v klidu věnovat nákupům. Více o této oblasti najdete zde.

 

Tipy na výlety s dětmi v Čechách

Poradíme Vám kam s dětmi za zábavou!

Čeká Vás víkend s rodinou nebo třeba jen volné odpoledne?  Nudí se děti doma, protože jim špatné počasí nedovolí jít ven nebo snad naopak hlásí meteorologové přepychový letní den a vy nevíte kam zajet, co nového vyzkoušet nebo zažít?

Internetový katalog Cestuj s dětmi.cz Vám nabídne na výběr nepřeberné množství možností jak a kde strávit s dětmi nebo třeba vnoučaty volný čas. Najděte pro sebe a svoje ratolesti tu nejvhodnější aktivitu podle jejich věku, zaměření, zdatnosti nebo třeba právě podle stávajícího počasí.

Na portálu Cestuj s dětmi.cz pro Vás máme k výběru činnosti z mnoha oblastí jako např. sport, kultura, historie, zábava, hraní apod. Užijte si s rodinou čas strávený společnou aktivitou.

Cestujte s námi po celém světě!

Když byl portál Czechtimes.cz ještě tzv. v peřince, nikdo netušil, že se později stane jedním z neúspěšnějších portálů o cestování a práci v zahraničí. Díky dlouholetým zkušenostem redaktorů, vysoké míře profesionality, odbornosti a pestrosti článků je portál Czechtimes.cz stále vyhledávanější mezi širokým spektrem čtenářů.

Články o cestování a práci v zahraničí jsou pravidelně zveřejňovány nejen na portále Czechtimes.cz, ale také na sociální síti Facebook, která má již skoro tisíc fanoušků. Fanoušci jsou na facebookových stránkách Czechtimes denně informováni o nových článcích, naleznou zde řadu zajímavých fotografií z celého světa a mohou zde diskutovat s ostatními milovníky cestování či zájemci o práci v zahraničí.

Získejte přehled o dění kolem Vás

Portál Czechtimes.cz se cíleně zaměřuje na široké spektrum čtenářů nejrůznějšího věku, a proto je kladen důraz na formát a obsah jednotlivých článků. Zájemci o techniku a auta ocení odborně zaměřené články. Pokud se zajímáte o informace týkající se různých konferencí, soutěží a podobně jistě Vás zaujmout tiskové zprávy, které pro Vás vždy připravujeme bezprostředně po proběhlých akcích.

Nově jsme na portálu Czechtimes.cz umístili aktuální nabídky a poptávky práce v zahraničí včetně rubriky HLEDÁM SPOLUCESTUJÍCÍ. Náš tip: Vložte k nám vlastní poptávku zcela zdarma.

Díváme se do budoucnosti

Svým čtenářům chceme nabídnout pomocnou ruku, a proto aktivně spolupracujeme s lidmi, kteří navštívili známé i méně známé či exotické destinace, pracovali či pracují v zahraničí a mohou Vám díky tomu zodpovědět Vaše dotazy.

Již brzy pro Vás zpřístupníme kontakty lidí, se kterými jsme spolupracovali na článcích o cestování i práci v zahraničí. Pomůžeme Vám splnit Vaše sny týkající se poznávání světa.

Autor: Linda Kalašová

Prosté cestování na nejkrásnější a populární místa na krátkou dobu

Viděli jste doposud ty nejhezčí a nejzajímavější místa po celé Evropě pouze v televizi nebo kdekoliv jinde,než na vlastní oči?

Pokud ano, a rádi by jste si dopřáli chvíli klidu společně se svoji drahou polovičkou, tak bychom zde měli právě pro Vás jeden skvělý tip. Jedná se o dnes již běžné denodenní maličkosti. Neodolatelnou nabídkou jsou právě oblíbené školní zájezdy, při kterých zažijete hromadu zábavy, jaké Vám ani doposud nebylo známo. Jedná se v podstatě o běžný cestovní zájezd, ale jeho účel je bezkonkurenční.

Poznávací zájezdy si vybíráte s podmínkou, že nevíte, jaké možnosti má daná cestovní kancelář, kterou navštívíte. Ale o to strach mít nemusíte, několik desítek, dokonce si troufám říci i stovek cestovních kanceláří v naší republice nabízí tyto specifické zájezdy. Délku eurovíkendů si dále určujete pouze podle nabídky cestovní kanceláře, a to stejné pravidlo platí také pro cenu. Klasický zájezd trvá okolo tří až pěti dnů a cena nebývá tak vysoká, jako obvykle. Při těchto výletech poznáte kouzlo dané destinace, která byla předem Vámi zvolená, můžete posoudit odlišnosti, které objevíte v jejich kultuře, naučíte se cizím způsobům, poznáte mnoho odlišností a také památek, které jen tak neuvidíte,a také mnoho dalších příjemných neobvyklých situací, které tam na Vás čekají.

Sama, podle mého osobního názoru si myslím, že tento druh zájezdů je opravdu užitečný a plný zábavy. Také se dokonale zregenerujete a máte možnost zbavit se všech osobních problémů a zbytečností, které Vás momentálně obtěžují a navíc řekněte sami, nelíbila by se Vám romantická procházka v temných uličkách Paříže při měsíčním svitu ve dvou? Dokonce i neobyčejný program se Vám zde nabízí . U něj máte možnost naplánovat si místa, které si přejete navštívit. Tyto zájezdy se staly velmi populárními. A to u všech věkových kategorií, ale nejznámější jsou podle průzkumů zde, v České republice. Další výhodou víkendových či delších zájezdů je jejich praktické využití, tento pobyt můžete darovat například jako svatební dar, dar k výročí nebo k narozeninám.

Česká republika a wellness hýčkání

Odpočinek par excellence

Taky jste měli mírně hektické Vánoce? Shánění dárků, příprava salátu, nákupy dekorací a pak návštěva rodiny? Pak je v Novém roce čas na relax.

Zajdete si na wellness

Pokud si budete chtít wellness opravdu užít, zkuste naše wellness pobyty. Pobyty jsou seřazené podle ceny a také oblíbenosti našich klientů. Každý takový pobyt obsahuje procedury, stravování a ubytování.

Je libo trochu exotiky?

Thajské masáže se dnes v naších zeměpisných šířkách těší velké popularitě. Tyto masáže na rozdíl od masáží běžně užívaných v Evropě trvají až tři hodiny. To samozřejmě platí, pokud by měla masérka zvládnout promasírovat celé tělo. Obecně si můžete také zvolit masáže probíhající po kratší dobu od 30 do 120 minut.

Co tak trochu bylinek?

Variacemi ke klasickým masážím můžou být třeba reflexní masáž nohou, olejová masáž, bylinková masáž, která krásně provoní vaší pokožku, masáž zad a nohou, nebo masáž proti stresu.

Wellness v Česku

I naše krajiny nabízí možnosti na luxusní wellness pobyty. Konstantinovy Lázně jsou druhým největším lázeňským městem u nás a jsou také označovány přívlastkem „pokladna léčivých minerálních pramenů“. I zde si můžete kromě krásné scenérie a hordy léčivých pramenů dopřát hýčkání.

V těchto lázních se otevřelo v roce 2010 nové wellness centrum Konstantin, které je vybaveno bazénem a saunovým světem. Čeká Vás parádní odpočinek  a relaxace. Za zmínku určitě stojí i lázně Jeseník, které prosluly tzv. vodní léčbou Vincenze Priessnitze.

Hotely s wellness

Nejprve si musíme objasnit, co znamená ono kouzelné slovo wellness? Wellness je od slova well being – čili cítit se dobře jak psychicky, tak fyzicky. Spoustu lidí neumí správně napsat wellness – píší welnes anebo welness, ale jediné správně je wellness. Co se týká naší nabídky, tak je zaměřena právě na wellness hotely a wellness pobyty v lázních. Wellness hotely nabízí své služby obvykle pod jednou střechou. Užijete si tak procedury, stravování a ubytování. Poskytujeme wellness pobyty v Čechách i na Moravě. Velmi kvalitní hotely jsou v oblasti Luhačovic a v oblasti západních Čech. Velkým lákadlem na wellness pobyt je nový spa resort Tree of Life v Bělohradu. Nový komplex navazuje na tradiční lázně Bělohrad. Ke své léčbě používá stejný přírodní zdroj jako lázně Bělohrad. Tento resort již navštívilo mnoho klientů i z řad známých osobností.

Dárkové poukazy do lázní

Pokud si nevíte rady s vhodným dárkem pro Vaše známé nebo kamarády, tak jim darujte zdraví. Krásně si odpočinout a na svůj dárek budou zajisté rádi vzpomínat. Velmi oblíbeným dárkem bývají wellness pobyty a to buď v lázních a nebo ve wellness hotelu. Dárkové poukazy jsou velmi dobrou volbou a můžete jej mít ještě dnes na e-mailu zdarma. Poté si stačí poukaz vytisknout a zalaminovat. Platba se řeší až je vybraný konkrétní termín. Věnujte tedy poukaz a uvidíte, že obdarovaný bude mít radost.

Víkend plný sportu a relaxace

Rádi sportujete? Potřebujete vypnout a relaxovat? Spojte obojí a vydejte se na nějaký sportovní víkend. Sportovní pobyty nabízejí vyžití pro všechny, kteří preferují pohyb a aktivně strávený čas. Můžete si zvolit pobyty na kole, nebo na koni. Také si můžete zvolit pobyt na golfovém hřišti, nebo na squashi.

Pokud máte rádi pohyb a jste milovníkem hor, vyberete si nějaký z našich pobytů na horách. Hory jsou skvělou volbou, ať už se někam chystáte na jaře, v zimě, nebo v létě. Nabízíme výhodné pobytové balíčky.

Na víkendových pobytech na horách si můžete zalyžovat, postavit si sněhuláka, nebo si zajezdit na kole. Na horách si také můžete užit romantickou chvilku se svou drahou polovičkou.

pobyty na horách také souvisí doba, která se nám pomalu, ale jistě blíží. Tou dobou je doba Vánoc. Vánoční pobyty Vám na pár dnů dovolí uniknout z předvánočního shonu a připomenout si pravý význam svátků vánočních. Klid, pohoda a blízkost Vašeho protějšku, to jsou ty opravdové Vánoce.

Také silvestra si dokonale užijete na horách. Vyberte si některý náš silvestrovský pobyt a oslavte příchod nového roku v příjemném prostředí hotelu. Odvažte se, oslavujte, relaxujte, zapomeňte na všední starosti. Začněte nový rok s velkou dávkou pohody.

Velkoměsto Bankok

Thajské hlavní město Bankok (v překladu město andělů), to nejsou jen budhistické památky a poznávání jiné kultury, ale také bohatý noční život a nízké ceny. Na prohlídku Bankoku si vyčleňte minimálně dva dny z vaší dovolenky. V samotném městě je toho dost i kdyby jste přišly do Thajska na měsíc. Do paměti se vám vryje chrám Smaragdového Budhy. Raději jeden krát vidět, jak milion krát slyšet.

V chrámu Wat Traimt najdete největšího zlatého Budhu 46m x 15m o váze 5,5 tuny zlata. Plavit se můžete po řece Chao Phraya a vodních kanálech Thonburi, která vám nabídne obraz starobylého bydlení na vodě. Plavba se dá absolvovat na luxusních výletních lodích, ale také na člunech, s kterými se dostanete i na hůře přístupné místa.

V Bankoku najdete tisícovky hotelů různé kvality, pro někoho může být těžké se zorientovat v nabídce. 3* hotely by měli stačit. Unikátní ubytování najdete v jednom z nejznámějších a nejvyšších hotelů Bayioke Sky. 74 poschoďový hotel kde od 64 patra máte v ceně k dispozici vyhlídku na celý Bankok. Unikátní je i prosklený výtah, který vás sveze z vyhlídky do rušných ulic hlavního města. V nejvyšších poschodích se nachází vynikající otočná restaurace, kde si můžete dát svoji snídani.

Nabídek na výlet do Thajska je mnoho. Kvalita a cena záleží na vás a na vašem výběru. Nemusíte se obávat, pokud si zaplatíte výlet na druhou stranu Thajska. Jistě se vám dostane to co jste zaplatili. Organizace je na vysoké úrovni a zvládnutá perfektně. Funguje to asi jako na poště, každý z vás je označený jako balík a cestujete přesně tak. Celkově v Asii operuje několik nízkonákladových leteckých společností, z toho důvodu je lepší zvolit si leteckou přepravu před autobusem.