Archiv pro rubriku: Cestovatelské weby

Tropical Islands Berlín

Kousek pravého tropického ráje je teď možná blíž, než byste čekali! Za průzračně čistým mořem, dlouhými písečnými plážemi a tropickým pralesem se už nemusíte trmácet přes polovinu zeměkoule a utrácet desítky tisíc korun. To vše a ještě mnohem více na vás totiž čeká jen kousek za českými hranicemi, nedaleko německého hlavního města Berlína.

Tropical Islands Berlín nalezneme přibližně 60 kilometrů jižním směrem od centra tohoto hlavního německého města, v prostorách hangáru, který měl sloužit pro výrobu vzducholodí. Namísto vzducholodí se sem však povedlo dostat to nejzajímavější z opravdového turistického ráje. Teplota vzduchu je zde příjemných 25°C, před vámi se rozprostírá blankytně modré moře o stálé teplotě 28°C, ležíte na jemném bílém písku a přímo za zády máte kus nefalšovaného deštného pralesa, který byste v těchto končinách zajisté nečekali. Pokud si k tomu přidáte ještě celou řadu obchůdků a vynikajících restaurací, tak si můžete být jisti, že se vám bude odsud jen stěží odcházet.

A to vůbec nejlepší, díky čemuž si Tropical Islands Berlín oblíbily statisíce turistů z celého světa je fakt, že je zde naprosto nepodstatné, jaké počasí je zrovna venku, jaké je roční období nebo kolik je hodin. Zdejší ostrovy jsou otevřeny 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, každý den v roce. A počasí je zde pochopitelně také vždy stejné.

Tropical Islands Berlín si oblíbí také ti, kteří, více než ležení na pláži a vysedávání v baru, upřednostňují den plný relaxačních procedur a odpočinku v sauně. Stačí, když navštívíte zdejší Tropický lázeňský a saunový komplex. Děti zase zajisté nadšeně přivítají návštěvu druhého ze zdejších bazénů, jehož součástí je celá řada nezapomenutelných vodních atrakcí.

Lyžování v Rakousku

Sněhové podmínky u nás nikdy nebudou takové jako v Alpách. Přiznejme obrovskou snahu našim provozovatelům lyžařských středisek, aby se situace na našich svazích zlepšovala, bohužel nikdy nemohou dosáhnout alpských vrcholů. Pro každého zaníceného fandu lyžování je proto skoro podmínkou aby alespoň jednou za rok vyrazil do Alp. Rakousko je pro nás lyžaře nejdostupnější a vyplatí se i jednodenní lyžování.

Kals – Matrei

Kals – Martei se rozprostírá na jižní straně Vysokých Taur ve východním Tyrolsku. Z areálu je fascinující výhled na nejvyšší horu Rakouska, ledovec Grossglockner (3798m n. m.) a také na dalších více jak 60 třítisícovek.

Zell am See

Lyžování v Rakousku. Střediskem tohoto regionu je městečko Zell am See. Městečko se nachází na poloostrově, přímo u jezera. Jezero a malebné okolí lákají turisty a sportovní nadšence ve všech ročních obdobích. Doporučujeme určitě navštívit. Tunel Schmitt, který je šest kilometrů dlouhý, bezpečně odvádí dopravní ruch mimo centrum. Místní obyvatelé i turisté ocení pěší zónu, ve které se mohou procházet nebo v klidu věnovat nákupům. Více o této oblasti najdete zde.

 

Tipy na výlety s dětmi v Čechách

Poradíme Vám kam s dětmi za zábavou!

Čeká Vás víkend s rodinou nebo třeba jen volné odpoledne?  Nudí se děti doma, protože jim špatné počasí nedovolí jít ven nebo snad naopak hlásí meteorologové přepychový letní den a vy nevíte kam zajet, co nového vyzkoušet nebo zažít?

Internetový katalog Cestuj s dětmi.cz Vám nabídne na výběr nepřeberné množství možností jak a kde strávit s dětmi nebo třeba vnoučaty volný čas. Najděte pro sebe a svoje ratolesti tu nejvhodnější aktivitu podle jejich věku, zaměření, zdatnosti nebo třeba právě podle stávajícího počasí.

Na portálu Cestuj s dětmi.cz pro Vás máme k výběru činnosti z mnoha oblastí jako např. sport, kultura, historie, zábava, hraní apod. Užijte si s rodinou čas strávený společnou aktivitou.

Cestujte s námi po celém světě!

Když byl portál Czechtimes.cz ještě tzv. v peřince, nikdo netušil, že se později stane jedním z neúspěšnějších portálů o cestování a práci v zahraničí. Díky dlouholetým zkušenostem redaktorů, vysoké míře profesionality, odbornosti a pestrosti článků je portál Czechtimes.cz stále vyhledávanější mezi širokým spektrem čtenářů.

Články o cestování a práci v zahraničí jsou pravidelně zveřejňovány nejen na portále Czechtimes.cz, ale také na sociální síti Facebook, která má již skoro tisíc fanoušků. Fanoušci jsou na facebookových stránkách Czechtimes denně informováni o nových článcích, naleznou zde řadu zajímavých fotografií z celého světa a mohou zde diskutovat s ostatními milovníky cestování či zájemci o práci v zahraničí.

Získejte přehled o dění kolem Vás

Portál Czechtimes.cz se cíleně zaměřuje na široké spektrum čtenářů nejrůznějšího věku, a proto je kladen důraz na formát a obsah jednotlivých článků. Zájemci o techniku a auta ocení odborně zaměřené články. Pokud se zajímáte o informace týkající se různých konferencí, soutěží a podobně jistě Vás zaujmout tiskové zprávy, které pro Vás vždy připravujeme bezprostředně po proběhlých akcích.

Nově jsme na portálu Czechtimes.cz umístili aktuální nabídky a poptávky práce v zahraničí včetně rubriky HLEDÁM SPOLUCESTUJÍCÍ. Náš tip: Vložte k nám vlastní poptávku zcela zdarma.

Díváme se do budoucnosti

Svým čtenářům chceme nabídnout pomocnou ruku, a proto aktivně spolupracujeme s lidmi, kteří navštívili známé i méně známé či exotické destinace, pracovali či pracují v zahraničí a mohou Vám díky tomu zodpovědět Vaše dotazy.

Již brzy pro Vás zpřístupníme kontakty lidí, se kterými jsme spolupracovali na článcích o cestování i práci v zahraničí. Pomůžeme Vám splnit Vaše sny týkající se poznávání světa.

Autor: Linda Kalašová

Prosté cestování na nejkrásnější a populární místa na krátkou dobu

Viděli jste doposud ty nejhezčí a nejzajímavější místa po celé Evropě pouze v televizi nebo kdekoliv jinde,než na vlastní oči?

Pokud ano, a rádi by jste si dopřáli chvíli klidu společně se svoji drahou polovičkou, tak bychom zde měli právě pro Vás jeden skvělý tip. Jedná se o dnes již běžné denodenní maličkosti. Neodolatelnou nabídkou jsou právě oblíbené školní zájezdy, při kterých zažijete hromadu zábavy, jaké Vám ani doposud nebylo známo. Jedná se v podstatě o běžný cestovní zájezd, ale jeho účel je bezkonkurenční.

Poznávací zájezdy si vybíráte s podmínkou, že nevíte, jaké možnosti má daná cestovní kancelář, kterou navštívíte. Ale o to strach mít nemusíte, několik desítek, dokonce si troufám říci i stovek cestovních kanceláří v naší republice nabízí tyto specifické zájezdy. Délku eurovíkendů si dále určujete pouze podle nabídky cestovní kanceláře, a to stejné pravidlo platí také pro cenu. Klasický zájezd trvá okolo tří až pěti dnů a cena nebývá tak vysoká, jako obvykle. Při těchto výletech poznáte kouzlo dané destinace, která byla předem Vámi zvolená, můžete posoudit odlišnosti, které objevíte v jejich kultuře, naučíte se cizím způsobům, poznáte mnoho odlišností a také památek, které jen tak neuvidíte,a také mnoho dalších příjemných neobvyklých situací, které tam na Vás čekají.

Sama, podle mého osobního názoru si myslím, že tento druh zájezdů je opravdu užitečný a plný zábavy. Také se dokonale zregenerujete a máte možnost zbavit se všech osobních problémů a zbytečností, které Vás momentálně obtěžují a navíc řekněte sami, nelíbila by se Vám romantická procházka v temných uličkách Paříže při měsíčním svitu ve dvou? Dokonce i neobyčejný program se Vám zde nabízí . U něj máte možnost naplánovat si místa, které si přejete navštívit. Tyto zájezdy se staly velmi populárními. A to u všech věkových kategorií, ale nejznámější jsou podle průzkumů zde, v České republice. Další výhodou víkendových či delších zájezdů je jejich praktické využití, tento pobyt můžete darovat například jako svatební dar, dar k výročí nebo k narozeninám.

Česká republika a wellness hýčkání

Odpočinek par excellence

Taky jste měli mírně hektické Vánoce? Shánění dárků, příprava salátu, nákupy dekorací a pak návštěva rodiny? Pak je v Novém roce čas na relax.

Zajdete si na wellness

Pokud si budete chtít wellness opravdu užít, zkuste naše wellness pobyty. Pobyty jsou seřazené podle ceny a také oblíbenosti našich klientů. Každý takový pobyt obsahuje procedury, stravování a ubytování.

Je libo trochu exotiky?

Thajské masáže se dnes v naších zeměpisných šířkách těší velké popularitě. Tyto masáže na rozdíl od masáží běžně užívaných v Evropě trvají až tři hodiny. To samozřejmě platí, pokud by měla masérka zvládnout promasírovat celé tělo. Obecně si můžete také zvolit masáže probíhající po kratší dobu od 30 do 120 minut.

Co tak trochu bylinek?

Variacemi ke klasickým masážím můžou být třeba reflexní masáž nohou, olejová masáž, bylinková masáž, která krásně provoní vaší pokožku, masáž zad a nohou, nebo masáž proti stresu.

Wellness v Česku

I naše krajiny nabízí možnosti na luxusní wellness pobyty. Konstantinovy Lázně jsou druhým největším lázeňským městem u nás a jsou také označovány přívlastkem „pokladna léčivých minerálních pramenů“. I zde si můžete kromě krásné scenérie a hordy léčivých pramenů dopřát hýčkání.

V těchto lázních se otevřelo v roce 2010 nové wellness centrum Konstantin, které je vybaveno bazénem a saunovým světem. Čeká Vás parádní odpočinek  a relaxace. Za zmínku určitě stojí i lázně Jeseník, které prosluly tzv. vodní léčbou Vincenze Priessnitze.

Hotely s wellness

Nejprve si musíme objasnit, co znamená ono kouzelné slovo wellness? Wellness je od slova well being – čili cítit se dobře jak psychicky, tak fyzicky. Spoustu lidí neumí správně napsat wellness – píší welnes anebo welness, ale jediné správně je wellness. Co se týká naší nabídky, tak je zaměřena právě na wellness hotely a wellness pobyty v lázních. Wellness hotely nabízí své služby obvykle pod jednou střechou. Užijete si tak procedury, stravování a ubytování. Poskytujeme wellness pobyty v Čechách i na Moravě. Velmi kvalitní hotely jsou v oblasti Luhačovic a v oblasti západních Čech. Velkým lákadlem na wellness pobyt je nový spa resort Tree of Life v Bělohradu. Nový komplex navazuje na tradiční lázně Bělohrad. Ke své léčbě používá stejný přírodní zdroj jako lázně Bělohrad. Tento resort již navštívilo mnoho klientů i z řad známých osobností.

Dárkové poukazy do lázní

Pokud si nevíte rady s vhodným dárkem pro Vaše známé nebo kamarády, tak jim darujte zdraví. Krásně si odpočinout a na svůj dárek budou zajisté rádi vzpomínat. Velmi oblíbeným dárkem bývají wellness pobyty a to buď v lázních a nebo ve wellness hotelu. Dárkové poukazy jsou velmi dobrou volbou a můžete jej mít ještě dnes na e-mailu zdarma. Poté si stačí poukaz vytisknout a zalaminovat. Platba se řeší až je vybraný konkrétní termín. Věnujte tedy poukaz a uvidíte, že obdarovaný bude mít radost.

Víkend plný sportu a relaxace

Rádi sportujete? Potřebujete vypnout a relaxovat? Spojte obojí a vydejte se na nějaký sportovní víkend. Sportovní pobyty nabízejí vyžití pro všechny, kteří preferují pohyb a aktivně strávený čas. Můžete si zvolit pobyty na kole, nebo na koni. Také si můžete zvolit pobyt na golfovém hřišti, nebo na squashi.

Pokud máte rádi pohyb a jste milovníkem hor, vyberete si nějaký z našich pobytů na horách. Hory jsou skvělou volbou, ať už se někam chystáte na jaře, v zimě, nebo v létě. Nabízíme výhodné pobytové balíčky.

Na víkendových pobytech na horách si můžete zalyžovat, postavit si sněhuláka, nebo si zajezdit na kole. Na horách si také můžete užit romantickou chvilku se svou drahou polovičkou.

pobyty na horách také souvisí doba, která se nám pomalu, ale jistě blíží. Tou dobou je doba Vánoc. Vánoční pobyty Vám na pár dnů dovolí uniknout z předvánočního shonu a připomenout si pravý význam svátků vánočních. Klid, pohoda a blízkost Vašeho protějšku, to jsou ty opravdové Vánoce.

Také silvestra si dokonale užijete na horách. Vyberte si některý náš silvestrovský pobyt a oslavte příchod nového roku v příjemném prostředí hotelu. Odvažte se, oslavujte, relaxujte, zapomeňte na všední starosti. Začněte nový rok s velkou dávkou pohody.

Velkoměsto Bankok

Thajské hlavní město Bankok (v překladu město andělů), to nejsou jen budhistické památky a poznávání jiné kultury, ale také bohatý noční život a nízké ceny. Na prohlídku Bankoku si vyčleňte minimálně dva dny z vaší dovolenky. V samotném městě je toho dost i kdyby jste přišly do Thajska na měsíc. Do paměti se vám vryje chrám Smaragdového Budhy. Raději jeden krát vidět, jak milion krát slyšet.

V chrámu Wat Traimt najdete největšího zlatého Budhu 46m x 15m o váze 5,5 tuny zlata. Plavit se můžete po řece Chao Phraya a vodních kanálech Thonburi, která vám nabídne obraz starobylého bydlení na vodě. Plavba se dá absolvovat na luxusních výletních lodích, ale také na člunech, s kterými se dostanete i na hůře přístupné místa.

V Bankoku najdete tisícovky hotelů různé kvality, pro někoho může být těžké se zorientovat v nabídce. 3* hotely by měli stačit. Unikátní ubytování najdete v jednom z nejznámějších a nejvyšších hotelů Bayioke Sky. 74 poschoďový hotel kde od 64 patra máte v ceně k dispozici vyhlídku na celý Bankok. Unikátní je i prosklený výtah, který vás sveze z vyhlídky do rušných ulic hlavního města. V nejvyšších poschodích se nachází vynikající otočná restaurace, kde si můžete dát svoji snídani.

Nabídek na výlet do Thajska je mnoho. Kvalita a cena záleží na vás a na vašem výběru. Nemusíte se obávat, pokud si zaplatíte výlet na druhou stranu Thajska. Jistě se vám dostane to co jste zaplatili. Organizace je na vysoké úrovni a zvládnutá perfektně. Funguje to asi jako na poště, každý z vás je označený jako balík a cestujete přesně tak. Celkově v Asii operuje několik nízkonákladových leteckých společností, z toho důvodu je lepší zvolit si leteckou přepravu před autobusem.

Bulharské hory a pohoří

Přemýšlíte kam v zimně na dovolenou? Co třeba lyžování v Bulharsku. Levné, dostupné pro rodiny s dětmi a nezapomenutelná příroda.

Bulharské hory a pohoří

V Bulharsku naleznete jedny z nekrásnějších pohoří v Evropě, jsou tvořena nádhernými vrcholy, ledovcovými jezírky, hlubokými lesy a údolími, jeskyněmi, stoletými borovicovými, dubovými i bukovými lesy. Bulharská pohoří přímo vybízejí k objevování, je možné putovat po vyšlapaných cestách i po úzkých pěšinách, navštívit můžete 3 národní a 11 přírodních parků, bohatých na různé druhy zvěře i rostlinstva.

Bulharská pohoří, vysočiny a pahorkatiny – seznam

Belasica, Bochovska, Carička, Černa gora, Čudinska, Eloviška, Erulska, Ezdimirska, Golo bardo, Kobilska, Konjavska, Krvav kamäk, Lešnikovska, Lisec, Ljubaš, Ljulin, Maleševska, Milevska, Ogražden, Osogovska, Penkovska, Pirin, Plana, Rila, Rodopi, Rudini, Ruj, Sakar, Slavjanka, Sredna Gora, Balkán – Stara planina, Stargač, Strandža, Straža, Verila, Viskjar, Vitoša, Vlachina, Zavalska, Zemenska

Nejnavštěvovanější Bulharská pohooří a jejich nejvyšší vrcholy

Rila (Musala 2.925 m), Pirin (Vichren 2.914 m), Rodopi (Perelik 2.191 m), Balkán – Stará Planina (Botev 2.376 m), Sredna Gora (Bogdan 1.604 m), Vitoša (Černi vrch 2.290 m).

Balkán – Stara Planina

Stara Planina je bulharské pohoří, které se táhne od západních hranic se Srbskem až po Černé moře, je dlouhé přes 500km. Nejvyšší horou Stare planiny je hora Botev (2376 m.n.m.) ležící téměř uprostřed pohoří. Z vrcholku hory Botev můžete vidět až polovinu celého bulharského území. Stará planina je bohatá na vodopády, jeskyně a hluboké lesy

Pirin

Pirin je druhé nejvyšší pohoří Bulharska hned po pohoří Rila. Leží v jihozápadní části země mezi řekami Struma a Mesta. Pohoří Pirin, krajina tvořená ledovcovými jezery a skalními štíty nabízí jedny z nejnádhernějších trekových cest v Evropě. Pirin je díky své poloze nejslunečnějším pohořím Bulharska, pyšní se nejvyšším počtem slunečných dní v roce. Nachází se zde také přes 60 vrcholů s výškou přes 2500 m a okolo 150 ledovcových jezer. V roce 1983 byl Pirin zařazen na seznam UNESCO jako světové kulturní a přírodní dědictví.

Rila

Pohoří Rila je nejvyšší pohoří celého Balkánu, nejvyšším vrcholem je hora Rila je pohoří alpského charakteru s mnoha skalními štíty, náhorními plošinami a ledovcovými jezírky. Pramení tady také velké Bulharské řeky. Rila ve své hostorii také poskytovala útočiště místním obyvatelům ve válečných konfliktech. Podařila se zde také zachovat tradiční bulharská kultura. Je zde nejkrásnější bulharský monastir. Pohoří Rila je nejnavštěvovanější pohoří Bulharska.

Rodopy

Rodopy jsou na severu a východě ohraničeny Hornotráckou nížinou s tokem Marice, na západě Jadenicí, Dreštencem a Mestou, na jihu se svažují do nížiny při Egejském moři.
Jsou velmi členité a komplikovaně uspořádané. Jejich základní členění je rozděluje na Západní a Východní Rodopy. Hranici mezi nimi tvoří řeky Kajalijka, Borovica a Vrbica a sedla Kitkata a Tri Kamaka

Východní Rodopy – nižší část, má převážně vrchovinný ráz, výšky dosahují 700 – 1 200 m

Západní Rodopy – mají horský ráz, jsou tvořeny řadou samostatných celků, z nichž nejvýznamnější jsou:

  • hřeben Alabak – Černovec 1 834 m
  • Velisko-Videnický hřeben – Kuruburun 1 910 m
  • masív Dabraš – Beslet 1 938 m
  • atacký hřeben – Goljama Sjutka 2 186 m
  • Karkarija – Kalčiš 1 475 m
  • Perelický hřeben – Goljam Perelik 2 191 m
  • masív Černatica – Goljam Persenk 2 091 m
  • Bukova planina – Snežanka 1 926 m
  • Dobrostanský masív – Stari bunar 1 517 m

Rodopy získaly svou velmi členitou stavbu s komplikovanými systémy hřbetů, soutěsek a kotlin během intenzívní tektonické činnosti, která probíhala ve třetihorách. Převládajícími horninami jsou ruly, vápence, na západě i žuly, lokálně prostupují vulkanické znělce a andezity, vyskytují se tu i pískovce. Oblast je známá především svými krasovými tvary. Na soutěsky je bohatá oblast Velijsko-Videnického hřebene – např. Trigradsko ždrelo (Trigradská soutěska). K významným skalním útvarům patří také Čudnite mostove (Podivuhodné mosty) v masívu Černatica a Orfeevi Skali (Orfeovy skály) v Bukove planiněRodopy získaly svou velmi členitou stavbu s komplikovanými systémy hřbetů, soutěsek a kotlin během intezívní tektonické činnosti, která probíhala ve třetihorách. Převládajícími horninami jsou ruly, vápence, na západě i žuly, lokálně prostupují vulkanické znělce a andezity, vyskytují se tu i pískovce. Oblast je známá především svými krasovými tvary. Na soutěsky je bohatá oblast Velijsko-Videnického hřebene – např. Trigradsko ždrelo (Trigradská soutěska). K významným skalním útvarům patří také Čudnite mostove (Podivuhodné mosty) v masívu Černatica a Orfeevi Skali (Orfeovy skály) v Bukove planině

Sredna gora

Pohoří ve středním Bulharsku jižně od Staré planiny, mezi řekami Iskăr a Tundža. Nejvyšší hora je Bogdan, dosahuje výšky 1604 m n. m. Řeka Strjama rozděluje Srednu goru na dvě horská pásma: Šaštinska Sredna gora a Iztočna Sredna gora,

Národní park Strandža je největší přírodní rezervací na území Bulharska a teplotně je to zároveň nejmírnější pohoří celého státu. Nejvyšší vrchol pohoří Strandža je hora Bjuvuk Mahya Mahya Dag (Mahiada) s 1031 metry. Tento vrchol leží na turecké straně Strandže (Istranca raglán), na bulharské straně je nejvyšší Golyamo Gradishte se 710 metry. Rozloha pohoří je přibližně deset tisíc km². Strandža je pravděpodobně nejméně prozkoumané a nejzachovalejší pohoří v Bulharsku. Nachází se tu spousta jeskyní (nejvíce v západní části) a také stopy po dávných obyvatelích tohoto pohoří (sochy, rytiny v kameni, thrácké oltáře a valy apod.). Převládají Dubové a bukové lesy. Na východě spadá skalnatými svahy k Černému moři. Ve Strandže je velmi zajímavá řeka Veleka – mělké prosluněné břehy jsou lokalitou s velmi početnými populacemi ještěrek.

Pokud Vás bude zajímat aktuální počasí v Bulharsku, jděte na pocasivbulharsku.cz.