Archiv rubriky: Cestovatelské magazíny

Rady nejen pro cestovatele

Chystáte se na cestu do zahraničí a hledáte užitečné informace o tom jak se připravit do destinací které chcete navštívit? Podívejte se na poradní magazín Radyprovšechny.cz Najdete zde užitečné informace co se budou hodit jak na zimní tak letní dovolenou. Jak pro ty co cestují na vlastní pěst, nebo ty co kupují zájezdy.

Rady a tipy na cesty

Rady na cesty

Rčení „dobrá rada nad zlato“ zná asi každý, ale málokdo ocení dříve než ji akutně hledá. Doporučujeme si takzvaně „udělat domácí úkoly“, to znamená že se před cestou připravíte na možné eventuality a projdete si nejrůznější rady na cesty. Jak, kde, proč, co, kdy, atd. Pár přečtených řádků na radyprovsechny.cz vám později může ušetřit, peníze, čas i starosti.

Jak, co, kam a další užitečné tipy před cestou

Jak ušetřit, co mít v batohu, kam se vydat například v Chorvatsku a řada dalších praktických tipů které určitě využijete.

Kdo cestuje autem, jistě ocení rady na cesty týkající se zvládání únavy za volantem, popřípadě rady jak připravit auto, nebo co mít v lékárničce.

Rady nejen pro cestovatele

Ano, v titulku článku je nejen, to znamená že nejen cestovatelé zde najdou praktické rady. Magazín radyprovsechny.cz nabízí přesně to co má v názvu, „Rady pro všechny“. Najdete zde praktické tipy pro každodenní život, ale protože jsme na serveru o cestování a článek je o radách na cesty, tady máte pár rad k dobru.

Rady a tipy na cesty

Buďte trpělivý – zhluboka se nadechněte a uvědomte si, že nikdy není tak špatně aby nemohlo být hůř.

Vstávejte časně ráno – brzy z rána bude mít všechny atrakce pro sebe, vyhnete se davům a vš podrthne východslunce. Je to také kouzelný čas na fotografování, protože je měkké rozptýlené světlo. Říká se, že časné ráno je také bezpečnější, protože poctiví a pracovití lidé právě vstávají a podvodníci a zločinci jdou spát.

Vnímejte každodenní život – Pokud opravdu chcete nasát atmosféru místa, doporučujeme strávit několik hodin sezením v parku, nebo na frekventovaném rohu ulice, sami, jen sledujte každodenní život který se odehrává před vámi. Zpomalte tok myšlenek a věnujte pozornost na detaily kolem vás. Vůně, barvy, lidské interakce a zvuky. Je to druh odpoočinku, kdy uvidíte věci, kterých jste si nikdy předtím nevšimli.

Za tipy děkujeme magazínu radyprovsechny.cz

Moje dovolená do Turecku

Turecko je oblíbeným cílem pro cenově přijatelnou dovolenou. Asi nejlevnější dovolená u moře čeká na člověka ze střední Evropy v Chorvatsku, Bulharsku. Kdo by chtěl něco trochu více exotického a moře o něco teplejší zamíří více na jih.

Dovolená v Řecku bude vždy dražší než srovnatelná dovolená v Turecku. V Turecku najdete teplé středozemní moře relativně nedaleko Evropy a dosud v klidném a bezpečném státě nezasaženém arabskými revolucemi, které udělali z dalších arabských zemí méně atraktivní cíl dovolené pro spoustu lidí. Některá místa pro dovolenou v Turecku jsou jen několik desítek kilometrů od řeckých ostrovů. Je pravda, že Turecký president Recep Tayyip Erdoğan drží vládu v Turecku dosti pevnou rukou.

Turecko asi nelze označit za plně demokratickou zemi, tvrdé zákroky policie v Turecko proti demonstrantům proběhli médii v posledních několika letech v několika vlnách.

Tunis a Egypt dosud někteří lidé nepovažují za státy, které jsou zcela klidné a politicky stabilizované. Stále existuje dost lidí, kteří se obávají cestovat na dovolenou do Tunisu nebo Egypta po tom co se v novinách objevovaly zprávy o tamních nepokojích, ve kterých zasahovala policie a umírali lidé. Asi nikoho nenapadne jet na dovolenou do Lybie, kde probíhá občanská válka a existují tam dvě vlády. Životní úroveň, kterou zažívali občané Lybie za vlády Muammara Kaddáfího, ke škodě obyvatel Lybie po jeho pádu velmi poklesla.

Asi každý návštěvník Turecka se zamiluje do tamní kuchyně, které mě osobně přišla mnohem přijatelnější než kuchyně, kterou jsem okusil v Egyptském hotelu, ve kterém jsem bydlel při své dovolené v Egyptě. Turecko se nachází na území Asie a jihovýchodní Evropy. Asijská část ležící na poloostrově Malá Asie, která zabírá naprostou většinu území, je od té evropské (Východní Thrákie) oddělena Marmarským mořem a průlivy Bospor a Dardanely. Turecko má hranice s Bulharskem, Sýrií, Arménií, Gruzií a Irákem. Turecko má zhruba obdélníkový tvar s délkou přes 1600 km a šířkou pod 800 km. Celková rozloha činí 783 562 km².

Na internetu byl dnes oficiálně spuštěn unikátní portál zaměřený na region Centrope

Dnešním dnem byl oficiálně spuštěn informační portál Mycentrope.com sdružující občany Česka, Slovenska, Maďarska a Rakouska. Moderní webový magazín návštěvníkům nabídne ucelené turistické informace z regionu Centrope, a to ve čtyřech jazycích. Cílem projektu je integrace obyvatel sousedních států, rozvoj cestovního ruchu a posílení konkurenceschopnosti středoevropské oblasti, která se řadí mezi nejzajímavější v Evropě.
Region Centrope je životním prostorem pro více než šest a půl milionů lidí, kteří žijí na území čtyř sousedních států. Právě pro ně byl vytvořen unikátní portál Mycentrope.com, na kterém návštěvníci naleznou originální tipy na výlety, zprávy o kulturním dění, zábavě, nakupování a gastronomii z celého regionu. Webové stránky se mají stát impulzem pro rozvíjení turistiky ve všech čtyřech zemích. Beta verze portálu byla spuštěna již letos v létě a ze strany obyvatel se setkala s nebývalou odezvou.

„Veškerý obsah zpracováváme přímo v jednotlivých zemích regionu Centrope, a to v německém, slovenském, českém i maďarském jazyce. Jedná se výhradně o články s vysokou informační hodnotou,“ sdělil Andreas Hopf ze společnosti Central Danube, s.r.o, která portál realizuje ve spolupráci se společností Echonet communication GmbH a mediálními partnery ze všech čtyř států. „Portál představuje pro všechny čtyři země jakousi domovskou základu. Obyvatelé regionu Centrope jsou zde proto pobízeni ke sdílení společného života bez hranic,“ doplnil Hopf.

Nová služba je určena především pro rodiny s dětmi, kterým nový informační portál nabídne tipy na nevšední zážitky nejen z bezprostředního okolí, ale také z nejbližších zemí. Česká verze portálu Mycentrope.com tak přinese kromě informací o kulturních akcích na jižní Moravě například také zpravodajství z rakouské Vídně, slovenské Bratislavy či maďarského Győru. Inovativní filtrovací systém navíc každému návštěvníkovi pomůže pohodlně nalézt nejrůznější aktivity právě v těch městech, která ho aktuálně zajímají.

„Nový regionální portál cílí na obyvatele geograficky homogenního území. Věříme, že posílením turistického ruchu v oblasti Centrope napomůžeme konkurenceschopnosti tohoto ekonomicky i kulturně silného regionu v rámci celé Evropy,“ uvedl Robin Zahradník ze společnosti Arkadia, která stojí za lokalizací české verze portálu Mycentrope.com. „Kromě kvalitní informovanosti směrem k návštěvníkovi lze samozřejmě očekávat, že nový portál přivede regionálním podnikatelům nové zajímavé zákazníky ze sousedních států,“ připomněl Zahradník.

Webové stránky nabídnou návštěvníkům kromě turistických informací rovněž zvýhodněné zájezdové možnosti pro cestování regionem Centrope, které budou připravovány exkluzivně v rámci nového projektu. Na portálu Mycentrope.com navíc budou pravidelně vyhlašovány nejrůznější zábavné soutěže o velmi atraktivní ceny.

Termální lázně

Svět ve 21. století zažívá mnoho nových civilizačních chorob. Mezi ně bychom mohli zařadit uspěchanost a stres. Díky tomu dnes mnoho lidí zanedbává kvalitní odpočinek. Nemají na něj zkrátka čas, nemají na něj peníze a někteří tvrdí, že jej nepotřebují. Opak je ovšem pravdou. Kvalitním odpočinkem a relaxací odbouráváme stres, který působí neblaze na náš organismus ale také si odpočineme os shonu a uspěchanosti dnešního života.

Termální lázně

Termální lázně jsou ideálním pomocníkem, při řešení stresových situací. Působení vyhřívaných termálních bazénů působí skvěle nejen na naši psychiku, ale také díky obsaženým minerálům a ostatním látkám působí skvěle na naše tělo, dýchací a pohybové ústrojí. Termální lázně Maďarsko patří mezi velmoci co se termální pramenů týče. V Maďarsku na vás čekají opravdu výjimečné chvilky v obrovských termálních koupalištích, kde máte k dispozici hned několik termálních bazénů různých teplot. Hned druhé místo zaujímají termální lázně Slovensko. U našich hraničních sousedů můžeme najít hned několik termálních bazénů od těch největších, mezi které patří například Thermal Park Bešeňová, aquapark Tatralandia s termální vodou či pro Čechy známé lázně Podhájska.

Dobré lyžování v Rakousku i jinde v Evropě

Na internetové stránce DobréLyžování.cz najdete řadu důležitých informací týkající se lyžování a snowboardingu. Také se zde dočtete něco málo o historii těchto zimních sportů, současných lyžařských střediscích, správném nákupu lyžařského či snowboardingového vybavení, typech snowboardů či jízdě na něm.

Dále zde naleznete podrobný popis jednotlivých lyžařských středisek a to nejen českých, ale i francouzských, italských, rakouských, slovenských či švýcarských. Dozvíte se řadu zajímavostí a to např. o areálu, poloze, sjezdovkách, běžeckých drahách, slevách, poskytujících službách, ubytování, náročnosti terénu, kulturním a společenském vyžití. V článcích si přečtete o nejnavštěvovanějších či nejoblíbenějších světových střediscích, jako je např. Val di Sole v Itálii, Alpe d’Hue ve Francii, Brixental v Rakousku či Hasliberg ve Švýcarsku.

Klidně se můžete inspirovat a pořídit si přes stránky DobréLyžování.cz lyžařský zájezd v některém českém, slovenském nebo jiném evropském lyžařském středisku. Například v Železné Rudě, Rokytnici nad Jizerou, Štrbském Plesu, Popradu nebo na Klínovci.

Kromě toho tu naleznete aktuální předpověď počasí a nejnovější záběry z webkamery z jednotlivých horských středisek.

Dominikánská republika na veletrhu MADI

Zastoupení národní turistické centrály Dominikánské republiky se oficiálně představí na veletrhu cestovního ruchu MADI, který se již tradičně bude konat v Praze ve dnech 3. – 5. Listopadu 2009.

Na konci června 2009 zahájila v regionu střední a východní Evropy svoji činnost Národní turistická centrála Dominikánské republiky. Mezi hlavní aktivity bude spadat propagace Dominikánské republiky jako atraktivní turistické destinace nejen pro turisty z České republiky.

Pro hlavní středoevropské sídlo Národní turistické centrály Dominikánské republiky byla pro svou výhodnou polohu vybrána Praha. Z České republiky budou koordinovány také veškeré akce i v Polsku, Maďarsku a Slovinsku. Hlavní aktivity zastoupení se v blízké době rozšíří také na další země střední a východní Evropy.

„Pro otevření zastoupení právě v České republice jsme se rozhodli pro její strategické místo v oblasti cestovního ruchu ve střední a východní Evropě. Svým působením právě v tomto regionu chceme více podpořit stále zvyšující se zájem o dovolenou v Dominikánské republice“, říká Leila Berquis Boasier, ředitelka pro střední a východní Evropu

Ve dnech 3. – 5. listopadu 2009 se Dominikánská republika přestaví na již 16. ročníku mezinárodní výstavy cestovního ruchu a hotelnictví MADI, která se uskuteční na výstavišti Letňany v Praze. Veletrh každoročně navštíví velké množství odborníků z řad cestovních kanceláří, hotelů a národních turistických centrál. Zastoupení Dominikánské republiky se zde na tomto veletrhu bude prezentovat poprvé.

„Pro návštěvníky veletrhu jsme kromě zajímavých informací o Dominikánské republice připravili také poutavý program. Ráda bych vás všechny pozvala k návštěvě našeho stánku číslo 114,“ shrnuje Leila Berquis Boasier, ředitelka pro střední a východní Evropu.

Více informací o Dominikánské republice naleznete na www.godominicanrepublic.cz

Magazín o cestování leťme.cz

Leťme.cz je moderní lifestylový magazín o cestování, kultuře, ubytování, stravování a dobrodružství, které nám náš svět přináší. Leťme.cz přináší tipy na levné letenky, informace o létání po Evropě i za hranicemi Evropy, turistické informace a praktické informace z cest. Magazín obsahuje i cestovatelskou fotogalerii.

Turistický průvodce

Na leťme.cz se ale nenachází pouze magazín o cestování, rovněž zde najdete i cestovatelského průvodce po zemích světa, který pro vás leťme.cz buduje. Můžete si tak přečíst třeba o řecké kuchyni, hlavním městě Tuniska Tunisu nebo o anglickém London Eye.