Wellness víkendové pobyty pro dva

Vydejte se, alespoň na pár dní, daleko od všeho a znovu v sobě objevte tu lásku a romantiku, které vás doprovázely na začátku vašeho vztahu. Daleko, jen vy, bez práce a otravného budíku, to je ideální wellness víkendový pobyt pro dva. Vydejte se do Krkonoš a zažijte neopakovatelné chvíle plné romantiky a odpočinku.

Čas letí jako šílený. Nezastaví se ani na chvíli a nemilosrdně vás připravuje o dny a noci. Už je to několik měsíců, co jste si s partnerem opravdu oddechli a užili si společnou romantiku. Pořád jste zavaleni prací a hromady papírů, které se pomalu vrší na vašem stole, vám potichu do ucha šeptají, že tak brzo se na romantickou večeři ani nedostanete. Práce, práce a zase jenom práce. A když se objeví trochu volného času, musíte běhat po úřadech, doktorech či rodině. Řekněte dost! Hned teď.

Krkonoše
Toto nejvyšší pohoří České republiky, někdy nazývané Vysoké Sudety, leží v severních Čechách a v polské části Slezska. Nejvyšším vrcholem, tyčícím se do výšky 1602 m, je Sněžka. Mezi nejvyhledávanější turistické centra patří zejména:

Harrachov – ležící pod Čertovou horou v údolí řeky Mumlavy
Špindlerův Mlýn – nejnavštěvovanější středisko zimních sportů v České republice má ideální podmínky pro lyžaře
Rokytnice nad Jizerou
Szklarska Poroba – centrum ležící v Polsku, šest kilometrů od bývalého hraničního přechodu Jakuszyce/Harrachov
Karpacz – lázeňské město a lyžařské středisko

Nezapomenutelná příroda
Od roku 1963 je území Krkonoš součástí Krkonošského národního parku (KRNAP) o rozloze 36 400 ha. Díky zvýšeným nárokům na ohleduplné chování návštěvníků, jsou v této lokalitě skutečně kouzelná zákoutí plná chráněných květin a zvířat. Budete tak mít možnost kochat se nádherou, kterou vytvořila sama příroda. To vše jen přispěje k tomu, že se váš víkendový pobyt pro dva stane opravdu nezapomenutelným.
Pokud zatoužíte po nadhledu a možnosti pokochat se krásou české země shora, navštivte vrcholy Luční hora (1555 m), Kotel (1435 m), Vysoké kolo (1509 m) Lysá hora (1344 m) nebo Čertovu horu (1021 m) vypínající se přímo nad Harrachovem. Jestli se nechcete hned zpočátku unavit výstupem, můžete samozřejmě vyjet nahoru lanovkou. Vyvést je možné i kola, na kterých se pak z Čertovy hory dá pokračovat po modré turistické značce k Ručičkám, následně po žluté ke Krakonošově snídani a po modré zpět k Harrachovu. Cesta bude kopírovat řeku Mumlavu, která vám těsně před cílem nabídne nádherný pohled na úžasnou přírodní scenérii – Mumlavský vodopád.

Sport na každém kroku
Omrzí-li vás chození po horách, a od kola vás už budou bolet sedací svaly, nezoufejte. Všechna turistická centra v Krkonoších nabízejí celou škálu sportovišť, kde můžete vyzkoušet i jiné druhy pohybu – bowling, tenis, volejbal, squash, plavání. Na odvážnější tu čeká paintball či lanová centra zaručující, že váš adrenalin skutečně stoupne.

Kdo nemá rád zimu a sníh, může vyrazit na tropické ostrovy. Že nemáte dost peněz? Ani nepotřebujete. Stačí vám pár stovek. Navštivte Tropikal Islands Berlín a užijte si teplo v zimních měsících.