Tak kam to bude na dovolenou?

Cestujete rádi? Navštívili jste už turisticky oblíbená místa jako Chorvatsko, Řecko, Turecko, Tunis nebo Thajsko? Nebo raději vyrážíte do turisticky méně profláknutých, přesto zajímavých oblastí jako jsou Indie, Nepál, Laos, Zambie, Chile atd.? Ať tak či onak – jak hodně znáte zemi, kde žijete? Co vám říkají názvy jako Ratibořice, Pravčická brána, Cukrák, Prašné jezero nebo Kleť?

Odpovídáte, že něco znáte, něco méně? A co takhle zkusit opět objevovat krásy naší země? Velkou výhodou dovolené v ČR (ale i SR) je nulová jazykové bariéra, nižší ceny než v z. Evropě (hlavně v restauracích) a taktéž velký výběr ubytování, jenž lze zvolit. Ti z vás, jenž dávají přednost komplexním službám během své dovolené, jako jsou snídaně a večeře uvařené místním kuchařem, pravidelný úklid na pokoji, wellness služby apod. jistě zvolí příjemné ubytování v penzionech nebo hotelech ať už na horách nebo u vody.

Ti z vás, jenž hledají naprostý klid takříkajíc od všech ocení možnost pronajmutí chaty či chalupy. Tato možnost nabízí 100% soukromí bez přítomnosti lidí, jenž nechcete. Vstávat můžete kdy chcete a jak chcete nezávisle na rozpisu snídaní či večeří. Taktéž jaké jídlo si uvaříte, takové máte. Výhodou je i nižší cena a různorodost ubytování, např. si můžete vybrat ubytování jen pro svou rodinu nebo větší pro skupinu přátel, objekty jsou k nalezení i se zapuštěným bazénem, tenisovým kurtem, saunou či WiFi připojením k internetu. Našim tipem je stylová staročeská chalupa
A2638 Prkenný Důl – v zimě lyžování přímo u objektu, v létě koupání v bazénu, cykloturistika, návštěvy muzeí nebo systému pevnostního opevnění Stachelberg s podzemními prostory, které vás jistě velmi překvapí (vzdálenost od objektu pouhých několik stovek metrů!).

Pokud míříte na Jižní Moravu, například do pohádkové Lednice za krásami které jsou na seznamu UNESCO, můžeme Vám doporučit ubytování v soukromí, v domečku který budete mít jen pro sebe. Podrobnější info najdete na webu poskytovatele.

A kde začít s výběrem dovolené? Zkuste AlkaTravel.cz – osobně ověřené objekty, velký výběr a příjemné ceny. Dovolená v ČR a SR po celý rok s Alkou.