Drtivá většina Čechů nakupuje letenky dopředu

Nervózně klikáte myší po internetu v záchvatu boje o poslední místa v letadle do vaší oblíbené destinace? Tak to jste potom spíše výjimka. 88 % Čechů si totiž nakoupí své letenky minimálně jeden měsíc dopředu.

Na základě uskutečněné ankety webem akcniletenky.cz byly odhaleny zajímavé skutečnosti, přesně 50 % účastníků ankety na otázku „Jak dlouho dopředu nakupujete své letenky“ odpovědělo, že tak činí zhruba 1 až dva měsíce dopředu. O něco méně – 38 % respondentů si své letenku rezervuje ještě s větším předstihem a to více než dva měsíce dopředu – okolo 3 a více měsíců. Zbytek cestujících, tedy 12 % nechává své „bookingy“ více na poslední chvíli. 9 % cestujících si své letenky rezervuje pod jeden měsíc s předstihem, nejčastěji okolo jednoho až třech týdnů. Pouhé 3 % cestujících se spokojí s provedením rezervace a nákupem letenky v rozmezí jednoho týdne.

Zajímavé výsledky portálu akcniletenky.cz okomentovala vedoucí pracovnice webových stránek whichairline.com Petra Vaškových: „Domnívám se, že převážná část českých cestujících je při svém nákupním rozhodování ovlivněna cenou. Ta v případě letenek mívá tendence vykazovat růst v souvislosti s nadcházejícím datem odletu. Čím dřívější odlet, tím dražší letenka, proto není divu, že většina cestujících preferuje své nákupy letenek provádět co nejdříve, jen tak si mohou zakoupit ty opravdu nejlevnější letenky.“

Portál Akční letenky:
Akční letenky se věnují shromažďování nejnovějších informací o leteckém průmyslu, také radí svým čtenářům, kde naleznout své letenky levně – ať již cestující preferují odlety s nízkonákladovými aeroliniemi typu Ryanair, easyJet, Smart Wings či tradičními přepravci typu ČSA, Austrian Airlines a jiné. Mimo jiné se na portále také můžete dozvědět informace o změnách leteckých řádů a o nových trasách.

Kontakt:
Ada Petrová
project manager
akcniletenky.cz