Dovolená v Chorvatsku? Ideálně ve vlastní nemovitosti

Dovolená v Chorvatsku je pro řadu Čechů takřka rituálem. K Jadranu jich každoročně vyráží hodně přes půl milionu. Mnozí z nich volí osvědčené destinace. Opakovaně jezdí do známých míst, kde byli v minulosti spokojeni, volí i stejné ubytování.

Uvažovat o nákupu vlastní nemovitosti v Chorvatsku se v takovém případě zdá být tím nejlogičtějším krokem. Nehledě na to, že reality v zahraničí mohou být vedle druhého bydlení i dobrou investicí.

Ceny realit v Chorvatsku v posledních letech výrazně stouply. I přesto je možné objevit výhodné možnosti koupě nemovitostí. Ceny starších apartmánu lze pořídit od přibližně 70 000 EUR. Dobrou zprávou pro všechny, kteří o nákupu nemovitosti v Chorvatsku uvažují je, že počátkem roku 2009 vstoupily v platnost dodatky zákona, které občanům EU umožňují nabývat nemovitosti v Chorvatsku a prakticky je staví na roveň s místními obyvateli. Není již tedy nutné zakládat v Chorvatsku právnickou osobu, jejímž prostřednictvím by nákup probíhal.

Nic tedy nebrání tomu, vyhlédnout si tu pravou nemovitost na chorvatském pobřeží od Istrie až po Dubrovník. Skvělé dovolené ve vlastním pak můžete trávit v dalmatských lokalitách jako Zadar a Bibinje, v okolí Splitu, na Makarské riviéře nebo třeba na ostrovech jako jsou Hvar, Brač, Korcula a další.

Přestože již nákupu apartmánů, domů a vil v Chorvatsku nebrání zbytečné formální překážky, je na místě postupovat při nákupu obezřetně. Důležité je dbát na důkladné prověření nemovitosti. Často se totiž stává, že jsou nemovitosti postaveny na černo bez potřebné dokumentace. Je proto na místě svěřit nákup do rukou profesionálů. K nim patří i společnost Rellox, která je vedoucí firmou v zprostředkování koupě a prodeje zahraničních realit v ČR. Svým klientům poskytuje komplexní služby s ohledem na jejich individuální požadavky. Databáze společnosti Rellox obsahuje výběr z několika tisíc zahraničních nemovitostí, z nichž si vybere i ten nejnáročnější zákazník.