Dovolená Kréta last minute 2010

Kréta, největší ostrov Řecka, se nachází mezi třemi moři, Středozemním mořem, Egejským mořem a Libyjským mořem. Povrch ostrova je hornatý, nejvyšším bodem je hora Psiloritis měřící 2456 m.n.m. Kréta je tvořena vápencovou krou vytvořenou při stejném vrásnění jako Balkánské pobřeží. Jižní část ostrova je nejhornatější a nacházejí se zde četné útesy.

Historie ostrova sahá až do 3. tisíciletí př.n.l., kdy byla Kréta centrem Mínojské civilizace. Z této doby se nám zachovalo velké ruin chrámů. Nejstarším je Faistos pocházející ze 4. tisíciletí př.n.l., největším chrámem je Knossos ležící nedaleko hlavního města, Heraklion.
Mezi další významné památky patří například Górtys, první evropský zákoník vytesaný do kamene, Spinalónga, pevnost chránící přístavní město Elounda a přístav Rethymno postavený v benátském slohu.
Kréta se pyšní jak krásnými plážemi, které patří k těm nejkrásnějším v Evropě, tak množstvím jeskyní, soutěsek a hor, které jsou ideálním místem pro letní turistiku.

Život na ostrově je pozvolný a Kréťané opravdu nikam nespěchají. Idylickou atmosféru doplňuje krásné podnebí, které je typicky středomořské. V letních měsících dosahují teploty až 35°C a srážky jsou zde minimální. Řecko a řecké ostrovy jsou slunečná letoviska, ale Kréta všechny ostrovy slunečnými dny předstihuje, vždyť průměrně připadá na Krétu 300 slunečných dnů v roce.

Navštivte stránky cestovní agentury New Travel.cz, kde můžete po celý rok vybírat z bohaté nabídky zájezdů last minute na Krétu. Připraveny jsou pro vás hotely a apartmány v nejlepších lokalitách s plným vybavením, sladkovodní bazény s půjčovnou lehátek a slunečníků, dětská hřiště, půjčovny sportovního vybavení i dopravních prostředků. Na výběr máte různé možnosti stravování, pobyty all inclusive, pobyty s polopenzí, pobyty se snídaní nebo bez stravy. Využít můžete také množství fakultativních výletů za poznáním přírodních krás a historických památek Kréty. Dovolená Kréta last minute 2010.