Vinařská turistika

Cestování zbožňuje snad každý z nás, někdo dává přednost plážím, do kterých se zakusuje moře či oceán, někoho uchvacují hory, památky a další třeba vinařské oblasti spojené s poznáním vín, vinohradů a vinných sklípků. Pokud jste zažehli plamen zájmu a vaši pozornost vám vzalo víno ve všech směrech, představíme vám skvělé tipy, jak si užít dovolenou, prodloužený víkend nebo pouze příjemně strávený večer s vínem v ruce.

Dovolená s vínem

Poslední dobou jsou vinaří téměř nadšeni, v průběhu dovolené nebo jednodenního výletu se mnoho turistů sjíždí na obhlídku vinných sklepů a degustaci, jenž se těší vysoké popularitě. Jižní Morava je pro výše uvedený způsob trávení volného času naprosto vyhovující. Vinice  ztrácející se za obzor, bohatá úroda a nespočet vinných sklípků hojně rozseto po okolí. Pokud chcete zažít opravdovou krásu Moravy, dejte přednost jejímu jihu, kde na vás a vaši rodinu čeká dobrodružství a ty nejpříjemnější zážitky.

Večer dle vašich představ prožijete ve vinném sklípku ve fantastické společnosti a příjemnou atmosférou, jenž dodává samotná návštěva vinné svatyně. Mistři na slovo vám nalejí špičkové víno, které je chutné díky slunci a úrodné zemině.

Vinný sklípek s ubytováním

Každý den můžete objevovat krásy jižní Moravy, dle vašeho přání a uvážení. Vydejte se na štaci po vinných stezkách vinoucí se k vinohradům. Na trase jsou rozesety vinné sklepy a to i s ubytovacími možnostmi. Prožijte dovolenou se všudypřítomnou vůní vína a v kruhu rodinném.

Poznávejte oblasti plné šťavnatých hroznů, blahodárného moku a dobré nálady.