Ubytování Břeclav

Navštivte světové dědictví na Jižní Moravě. Podíváme se do Břeclavi, navštívíme Lednicko-Valtický areál a další zajímavosti.

Jižní Moravu není třeba představovat. Je zde plno zajímavých míst kde se můžete podívat. Léto je zde krásné a nejen to. Atmosféra této krajiny i historie přímo plane. My si nyní řekneme něco na téma ubytování Jižní Morava, ubytování Břeclav a co můžete vidět v tomto koutě Jižní Moravy.

Břeclav

Toto město leží asi 52 km od Brna. Je důležitou železniční křižovatkou a protéká zde řeka Dyje. Toto město má bohatou historii a najdete zde plno památek. Břeclav založil pravděpodobně kníže Břetislav I, odtud jméno města. V Břeclavi určitě narazíte na mnoho památek jako například na Břeclavský zámek. Původně dřevěný zámek patří kdysi Žerotínům, poté Liechtensteinům. V zámeckých zdech sídlil například okresní soud, četnictvo a pod věží od lesa byla věznice. U zámku najdeme i mlýn a pivovar.

Farní kostel sv. Václava najdete v centru města. Je to „nově“ postavený kostel . Dále zde najdete budovy fary. Jistě si ji všimnete, je to barevná budova, která patří k děkanství břeclavskému. Nenechte si také ujít Synagogu v Břeclavi a také Dům hrobníka a obřadní síň.V Břeclavi také navštivte moderní stavba, unikádní viladům, Antonie. V místní části Poštorná je k vidění kostel Navštívení Panny Marie, kaplička Panny Marie a troje boží muka v části Charvátská Nová Ves nebo kaple sv. Martina ve Staré Břeclavi a boží muka za Starů Břeclavú, která jsou nepochybně nejznámějšími božími muky v zemi.

Kde se ubytovat?

Ubytování Břeclav má několik výhod a jednou z nich je ideální poloha jako výchozí bod do nejrůznějších lokalit. Vesnička Hlohovec se nachází u Hlohoveckého rybníka, nedaleko Lednice. Najdete zde plno ubytovacích zařízení, a ještě i něco uvidíte. V zámečku je také hotel, dále v Hlohovci najdete několik penzionu a soukromých ubytovaní. V Hlohovci se najdete krásný Hraniční zámeček nebo Hlohovecké sklepní uličky. Navštívit můžete i rybník Nesyt a Hlohovecký.

Dalším tipem může být ubytování Velké Bílovice. Je to jedna z největších vinařských vesnic. Najdete zde tzv. Habánské sklepy, farní kostel nebo kapličku na Hradišťku. Taktéž se zde nachází mnoho druhů ubytování. Stačí si vybrat. V Bílovicích se konají různé kulturních akcí například Putování za vínem – Ze sklepa do sklepa, Výstava vín, Zarážení hory atd.