Tropical Islands – zájezd do exotického tepla

V dnešní době se stal velmi lákavou variantou trávení volného času pobyt v aqvaparcích. Jedním z nevětších je Tropikal Islands v Braniborsku. Je vzdálen asi 60 km jižně od Berlína, 100 km severně od Drážďan.

Tento gigantický vodní zábavní park vznikl roku 2004, byl vybudován za pouhých 7 měsíců na místě bývalé sovětské letecké základny. Do této obrovské haly (o výšce 107 m a rozloze 66 000 m2) se lze dostat nejlépe z České republiky po dálnici D8 z Prahy do Ústí nad Labem a dále po dálnici E13 směrem na Berlín. Ovšem vydat se sem můžete též vlakem. Pro ty, kteří zvolili dopravu autem, je zde k dispozici 2 000 parkovacích míst zdarma přímo u areálu aqvaparku. Další informace najdete pod následujícím odkazem – Tropical Islands zájezd.

Simulovaný tropický ostrov s nezaměnitelnou atmosférou je v provozu celý rok, 24 hodin denně; pouze přes Vánoce a Silvestra je zde vyhrazena speciální provozní doba.

Interiér Vás překvapí rozličnými příležitostmi ke koupání, ale též originálními stavbami a restauracemi. Navštívit zde můžete například Lagunu Bali, kde na vás čekají krásné vodopády, jeskyně a vše prostupující indonéská atmosféra. Další atrakcí je moře o velikosti 3 olympijských bazénů s písečnou pláží (šířka 7 km). Na ostrůvku v tomto tzv. Jižním moři se konají světelné show. Teplota vzduchu se zde pohybuje mezi 25 – 30°C a teplota vody kolem 28 – 31°C, ve vířivkách potom až 38°C. Pokud vás zajímá co kolik stojí, jděte na stránku Tropikal Islands ceny.

U vstupu do areálu obdržíte speciální elektronický náramkový čip, který lze využít při placení pití, jídla a dalších služeb. Navštívit můžete dvě hlavní části parku – Tropical World a Tropický lázeňský a saunový komplex. Buď si můžete zakoupit kombinovaný lístek – do obou částí (dospělí 30 eur, děti a cenově zvýhodnění od 19, 50 do 27, 50 eur), nebo jen do jedné (dospělí 25 eur, děti a cenově zvýhodnění od 19, 50 do 22, 50 eur), za přechod do části druhé potom platíte poplatek 8, 50 eur/den. Jak to na tropických ostrovech vypadá, najdete na stránce Tropikal Islands Berlín – foto.