Španělsko: ideální dovolená pro golfové nadšence

Dlouhá mořská pobřeží, pohoří Sierra Nevady nebo pouště Almeríe. Nejrůznější krajinné typy, historické pamětihodnosti, jedna z nejlepších fotbalových soutěží na světě, velká města jako Madrid, Barcelona, Toledo či Valencia. Zmiňovat Kanárské ostrovy, Mallorcu či Ibizu by již vydalo na samostatnou kapitolu. To vše je synonymem pro Španělsko.

Největší zemi Pyrenejského poloostrova už řadu let vnímáme jako jednu z nejpřirozenějších destinací, kde strávit dovolenou. Mnohem méně se dosud o Španělsku mluví v souvislosti s golfovými hřišti. A to je chyba. Španělské království se stalo evropským rájem vyznavačů tohoto vznešeného sportu.

Podle Magazínu Golf Digest si golf můžete zahrát na přibližně na 32 000 místech světa. K nejvyhlášenějším lokalitám s velkou hustotou golfových hřišť patří zejména americký stát Florida. Na golf je zde úzce napojena i místní ekonomika. Golf je jedním z důležitých generátorů příjmu z cestovního ruchu, řada nových nemovitostí na Floridě vyrostla jako součást golfových resortů.

Španělsko, podobně jako Florida, nabízí pro golf ideální podmínky. Jistě není náhoda, že právě zde vyrostli hráči zvučných jmen jako Sergio García, Seve Ballesteros nebo José Maria Olazábal. Příznivé klima (průměrná teplota se zde pohybuje kolem 20 °C) dává příležitost k celoroční hře, takže pokud v průběhu zimy zatoužíte procvičit svůj golfový švih jinde než v místních indoorech, může pro vás být Španělsko správnou volbou.

Objevování nových hřišť ke golfu neodmyslitelně patří a uvědomují si to i cestovní kanceláře. V jejich nabídkách dnes bez větších problémů naleznete zájezdy sestavené podle potřeb golfových nadšenců. Stále více Čechů ale dává přednost pohodlí vlastního bydlení. Ceny nemovitostí ve Španělsku se pohybují od cca 120.000 EUR za apartmán, řadový dům pořídíte od 200.000 EUR a samostatné domy stojí od cca 300.000 EUR.

Pokud se rozhodnete pro nákup vlastní golfové nemovitosti ve Španělsku, nemusíte mít strach, že váš apartmán či dům zůstane po většinu roku nevyužitý. V mnoha golfových resortech výborně funguje možnost dalšího pronájmu. V době, kdy nebudete nemovitost využívat, ji můžete prostřednictvím správcovské společnosti pronajmout.