Poznejte krásy jižní Anglie a naučte se anglicky!

Pokud se chystáte cestovat do Velké Británie, Londýn bude pravděpodobně vaše volba jako hlavní město a mezinárodní metropole. Nicméně Anglie může nabídnout daleko více než jen hektický Londýn. V případě, že tedy chcete navštívit tuto metropoli se sedmi miliony obyvatel, proč se v rámci toho nepodívat na pár dní mimo hlavní město a procestovat jih Anglie? Jižní pobřeží tohoto ostrovního státu má jistě co nabídnout. Ekonomickým a kulturním centrem jižní Anglie je město Brighton, které po pobřeží srůstá s městem Hove a které bylo nedávno označeno anglickým deníkem The Guardian za San Francisko Evropy.

Toto označení má mnoho důvodů. Půlmilionový Brighton je známý svojí uvolněnou a multikulturní atmosférou, která má dlouhou tradici. Každý víkend přijíždí z Londýna stovky lidí, který vzdálený asi jen hodinu cesty vlakem, aby si užili místní noční život, který skrývá něco pro každého, ať už vás zajímají jazzové bary nebo klasické anglické hospůdky. Hlavní dominantou města je více než půl kilometru dlouhé molo, kde můžete najít různé atrakce od restaurací prodávající tradiční „fish and chips“, zábavní park nebo herní automaty. Turistickým lákadlem města jsou také malé uličky soustředěné kolem pláže, které jsou plné zajímavých obchodů a exotických restaurací a které tvoří historické centrum města. Tyto „Lanes“ pocházejí z doby, kdy Brighton bylo ještě malé rybářské městečko. Další atrakcí jsou samozřejmě i hudební a divadelní festivaly, kterých se v Brightonu koná přes léto hned několik.

Velkou atrakcí je také Brighton Pride, víkendový karneval na oslavu tolerance různých sexuálních orientací. V Brightonu panuje velmi uvolněná atmosféra a to spolu s dlouhou tradicí místních jazykových škol je důvodem, proč toto město každoročně přiláká velké množství mezinárodních studentů. Ti sem přijíždějí především přes léto, aby zde navštěvovali kurzy angličtiny. Brighton s svými možnostmi kulturního vyžití, nočním životem a především nízkou kriminalitou, je dokonalým cílem nejen pro výlet, ale i pro jazykové pobyty v Anglii. I mimo Brighton ale najdete celou řadu zajímavých míst. Jedním z nich jsou například křídové útesy Seven Sisters, proslulá přírodní památka a také jeden z nejkrásnějších výhledů v Evropě. Pokud vás zajímají výlety do přírody, jistě uvítáte fakt, že Brighton je obklopen přírodní rezervací South Downs, tím pádem můžete podnikat i výlety do přírody přímo z Brightonu. Jižní Anglie a Brighton je jednoduše dobrá volba pro letní výlet, ale i jazykový kurz.