Nejkrásnější místa v Paříži

Přemýšlíte kam se vydat na jarní dovolenou? Máte už dost krátkých dnů a zasněžené krajiny? Co třeba taková Paříž? Město prokletých básníků, Baudelairových květů zla, město pařížské lůzy i vznešených králů se vám dozajista zadere pod kůži.

Ať už máte koupené letenky Praha – Paříž anebo se teprve nacházíte ve fázi příprav, podívejte se na nejkrásnější místa v Paříži.

Katedrála Notre-Dame
Info: notredamedeparis.fr
Milovníci románu Vicotora Huga Chrám Matky Boží v Paříži (také známý jako Zvoník od Matky Boží) nám dozajista dají zapravdu, že jedno z nejmagičtějších míst k návštěvě je právě katedrála Notre-Dame v Paříži. Do tohoto architektonického skvostu, který je zvláštní například tím, že snoubí prvky románského slohu a gotiky, se vejde 9 000 návštěvníků. Historie katedrály sahá až do roku 1165. Její stavba probíhala neuvěřitelných 182 roků. Za zmínku může stát také skutečnost, že samo místo, kde katedrála stojí, je opředeno tajemnou minulostí – nalézá se totiž na místě, které již 2000 let slouží náboženským kultům. A mimo jiné – věděli jste, že zde byl slavný Napoleon Bonaparte korunován na císaře?

Louvre
Info: louvre.fr
Ať již jste liberální milovníci moderního umění a nebo jste spíše tradicionalistického smýšlení a skleněná pyramida Louvru vám přijde jako facka sličné tváři Paříže, dozajista s námi budete souhlasit, že nejlepší je spatřit tento skleněný výtvor a jeho dechberoucí obsah na vlastní oči. Štíhlé tahy štětcem da Vinciho dávající vzniku Moně Lise, socha milánské Venuše nebo Vítězství Samothrace (okřídlená socha bytosti bez hlavy, údajně pocházející z roku 180 před Kristem) vám pomůže pochopit, na čem byl lidský jedinec schopen pracovat i několik let bez ustání, než jsme během evoluce vynalezli televizi.

Bazilika Sacré-Cœur
Info: sacre-coeur-montmartre.com
Basilika Sacré-Coeur bývá překládána jako kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova. Nachází se na jednom z nejvyšších míst Paříže, takže její sněhově bílá budova je prakticky viditelná téměř z kteréhokoliv bodu, kde se právě v Paříži nacházíte. Obdobně jako u katedrály Notre-Dame se zde snoubí dva různé slohy a to románský a byzantský.

Tak copak říkáte na tato pařížská lákadla? Máte chuť okamžitě vyrazit na výlet? Do Paříže se můžete z Prahy dostat také s nízkonákladovými leteckými společnostmi WizzAir, Smart Wings a easyJet. Mrkněte na internet, zda tam v současnosti není nějaká akční nabídka letenek na trase Praha – Paříž a zabalte si věci, protože právě teď vyrážíme!

A pokud chcete využít možnosti vyhledat si levné letenky a nemáte možnost trávit hodiny denně na internetu, můžete využít např. myAirDeals, kde se zaregistrujete a zadáte místa, která vás zajímají. Jako výsledek vždy dostanete e-mail či RSS kanál, když vaše oblíbená destinace bude v akci. Daná služba je poskytována zdarma.

Zdroj: akcniletenky.cz