Jazykové pobyty ve Francii

Cestujete rádi? Líbí se vám představa aktivní dovolené? Pokud patříte mezi příznivce dovolené, které vám ještě zároveň přinese nové zážitky a poznání, proč nevyrazit na jazykový kurz v zahraničí? Nabídek jazykových kurzů je bezpočet. Nabídka zahrnuje kurzy různě úrovně a intenzity, ale také kurzy různé délky a to již od dvou týdnů.

Co takhle zkusit kurz francouzštiny na jižním pobřeží, kde je počasí příjemné ještě během září a října. Například město Nice k tomu přímo vybízí. Toto kulturní a administrativní centrum Azurového pobřeží, které má kolem 400 tisíc obyvatel, je také pátou největší aglomerací ve Francii. Tato původně řecká kolonie se stala během posledních deseti let jednou z nejvyhledávanějších destinací v oblasti Středomoří. Toto přímořské centrum každoročně přivítá zhruba 4 miliony turistů z celého světa. A to má hned několik důvodů. Nice láká turisty nejen příjemným podnebím, specifickou středomořskou atmosférou, ale také výhodnou polohou z hlediska dopravy. Doprava sem totiž nepředstavuje žádný problém, ať už rozhodnete cestovat jakýmkoli prostředkem. V Nice je mezinárodní letiště, na které se dostanete z Prahy hned s několika leteckými společnostmi. Nice je také blízko dalších populárních destinací jako Cannes nebo Monako, které jistě stojí za návštěvu. Možný je také výlet do blízkých Ligurských Alp nebo do místních kopců, kterými je město obklopené a které skrývají mnoho malých typicky francouzských romantických vesniček. Navštívit doporučujeme také Francouzskou riviéru, konkrétně proslulé letovisko Saint Tropez. Lákavý je i noční život, najdete zde desítky klubů s nejrůznějšími styly hudby, restaurací otevřených dlouho do noci a můžete si být jisti, že potkáte návštěvníky ze všech koutů světa.

Typické pro Nice jsou secesní stavby, dlouhé pláže a nádherné promenády lemované palmami a malými obchůdky. Nice má co nabídnout i milovníkům umění: naleznete zde spoustu galerií a muzeí, z nichž nejproslulejší je muzeum malíře Henri Matisse, známého postimpresionisty, který je s tímto městem svázán. Mnoho známých osobností bylo přitahováno atmosférou tohoto města. Mimo Matisse to byli například Marc Chagall, Friedrich Nietzsche nebo italský skladatel Rossini. Známý je také mezinárodní jazzový festival, který se koná každý červenec od roku 1948 a řadí se mezi světovou špičku. Mimo jiné zde vystoupili osobnosti světového jazzu a blues jako Louis Armstrong nebo Miles Davis. Další lákadlem jsou pravidelné rybářské trhy nebo trhy s květinami. Nice je také specifické svojí kuchyní, která v sobě kombinuje severoitalské vlivy s provensálskými, a zároveň zde najdete i suroviny z jiných částí Evropy, například ze Skandinávie, tyto suroviny se do místní kuchyně dostaly díky tomu, že Nice byl dlouho důležitým mezinárodním přístavem. Takže pokud patříte mezi milovníky středomořské kuchyně, Nice je místo, kde můžete strávit dovolenou ochutnáváním kulinárních specialit. Ve městě najdete také několik univerzit a škol, takže mimo hlavní sezónu se město naplní studenty a trochu změní atmosféru. Nice má zkrátka něco pro každého. Atmosféra místa láká nejen turisty, ale také mezinárodní studenty, kteří sem přijíždějí strávit léto a navštěvovat jazykové kurzy. A pokud budete chtít spojit skvělou dovolenou s kurzy francouzštiny, je Nice ideální destinací.