Aktivní dovolená v Chorvatsku

Mnoho lidí se domnívá, že dovolená v Chorvatsku je pouze pro lidi, kteří se rádi koupou v moři a celý den vydrží ležet na pláži. Opak je ale pravdou. Chorvatsko má co nabídnout i těm, kdo upřednostňují aktivně strávenou dovolenou. Nabídka je opravdu široká – krásná příroda, která určitě stojí za to, aby jste ji poznali, adrenalinové sporty, dobrodružné výpravy. To vše vám je Chorvatsko připravenou poskytnout.

Dovolená strávená na kole je velmi oblíbená. Nejvhodnější terény pro cykloturistiku nabízí Istrie. Většina cyklostezek podél pobřeží je nenáročná a nebudete muset zdolávat vysoká převýšení. Proto jsou tyto cyklostezky vyhledávány hlavně rodinami s dětmi. Na jihu města Rovinj je přírodní park Zlatni rat, který je protkán kilometry upravených cyklostezek, kde si budete moci užít odpočinkovou jízdu v krásné přírodě. Istrie je samozřejmě hornatá a tak nabízí i náročnější terény vhodné i pro horské kolo. To budete ale muset opustit přímořskou rovinu a vyrazit do vnitrozemí, které je turisty téměř neprobádané. Nemusíte se bát, že byste při svých výpravách nenašli místo k odpočinku a kde si budete moci koupit něco k jídlu a pití. Istrie je hodně zelená a hustě osídlená, a proto vždy naleznete možnost, kam se schovat před neúprosnými slunečními paprsky, a místo, kde si můžete koupit něco k pití a k jídlu.

Pokud vás láká vyzkoušet si potápění, máte možnost právě v Chorvatsku. Potápěčské školy, které zajišťují kurzy jak pro amatéry, tak pro zkušenější potápěče, naleznete po celém chorvatském pobřeží. Užít si můžete i šnorchlování, které je finančně dostupnější.
Až si tedy pro letošní dovolenou budete zajišťovat ubytování v Chorvatsku, pamatujte na to, že i tady se dá strávit dovolená aktivně a ne jen poleháváním na pláži.
Aktivní dovolená v Chorvatsku