6 důvodů proč na víkend do Paříže

Cestovní kanceláře mají v nabídce víkendové zájezdy do New Yorku, celé USA, Barcelony, Londýna, Vídně a v neposlední řadě i do Paříže. Proč ovšem zvolit právě Paříž? Nabízí se šest důvodů. Jako první je jistě poloha, kdy nejsme odděleny mořem. Lze tak zvolit dopravu jak leteckou, tak i například autobus nebo auto. Poznávací zájezd do Paříže se tak může změnit v poznávání zajímavých míst po cestě.

Druhým důvodem jsou ceny. I když se jedná o velké město navštěvované turisty, taki zde lze najít služby ve všech cenových kategoriích. Ceny služeb a vstupného může za víkend dosáhnout přibližně na 150 až 200 eur.

Třetím důvodem je podobná kultura jako v České republice. Nehrozí tak žádná fópá zapříčeněná odlišnými zvyky. Paříž je ovšem natolik odlišná a má tak jedinečnou atmosféru, aby stálo za to ji navštívit. Čtvrtým důvodem jsou památky. Paříž je doslova přesycena množstvím historických míst a významných budov. Na své si zde přijde opravdu každý. Pátý důvod bude zajímat především ty, které historie příliš nezaujala.

Paříž nabízí i svoji mladou a moderní tvář. Čtvrť La Défense musí zaujmout skutečně každého milovníka moderního a luxusního života. Památky a zajímavá místa jsou zde opravdu na každém kroku. Posledním, šestým, důvodem je jedinečná a nenahraditelná atmosféra. Víno, sýry, památky, projížďky po Seinně, moderní stavby – to vše a mnohem více je Paříž. Ať již ji navštívíte jen na víkend, nebo na celý týden, nikdy na ni nezapomenete a navždy ve vás zůstane.