3 nejlepší muzea v Londýně

Chystáte se do Londýna a přemýšlíte, jak strávit hezké odpoledne? Ať už cestujete sami, s partnerem či rozvernými dítky, dozajista se najde báječný program pro vás pro všechny! Co takhle zarezervovat si levné letenky do Londýna a vydat se na malou procházku po londýnských muzeích, protknutou nezapomenutelnou britskou atmosférou? Takže sbalte batožinu, zkontrolujte letenky Praha – Londýn, nezapomeňte na pas a pár liber a hurá na cestu! My vám pomůžeme!

Národní galerie (National Gallery)
Máte doma malého Picassa (klasicky se projevujícího třebas tím, že umí s citem kreslit pastelkami po zdi)? Skvělé! Třeba by váš malý umělec ocenil toulky po Národní galerii! Budova je situována přímo na Trafalgarském náměstí. Kromě pokochání se nad zobrazeními života, lásky, vášně či krásy na plátnech moderních i tradičních autorů jako je např. Leonardo da Vinci či Vincent van Gogh zde můžete své dítko zdarma přihlásit do malovacího semináře! Pro děti od 12 – 17 let je zde možnost vyzkoušet si tvořit umění vlastními chodidly s malířkou Dillwyn Smith. Pro děti mladší je k dispozici alternativní program. Pozor – je ale nutné zamluvit dopředu!
Adresa: The National Gallery, Trafalgar Square, London WC2N 5DN
Otevírací doba: Denně: 10:00–18:00, Pátek: 10:00–21:00
Vstup: zdarma, 3D kino zpoplatněno

Muzeum vědy (Science Museum)
Muzeum vědy je nejlepší místo nejenom pro vědátory ale také pro všechny, kdo si umějí hrát. Zajímá vás, jaké to je proplouvat mezi rozličnými mořskými živočichy – současnými i těmi prehistorickými? A nebo vás lákají dinosauři či dálky tajemného vesmíru? Báječné! Vše si zde totiž můžete prohlédnout v 3D kině. A nejenom to! Sami si na vlastní kůži můžete vyzkoušet různé simulátory a hříčky. Určitě vás například nadchne „vyfotit si“ svůj vlastní stín na speciálně upravené stěně!
Adresa: Exhibition Road, South Kensington, London SW7 2DD
Otevírací doba: Denně 10:00–18:00
Vstup: zdarma

Britské muzeum (British Museum)
Jakápak by to byla návštěva Británie bez navštívení Britského muzea? Milovníci dávných věků: třeste se! Jedno z největších světových muzeí vám totiž má co nabídnout. V jeho sbírce je přes 7 milionů exponátů – soch, plastick, artefaktů. Neváhejte a probádejte říši faraonů starověkého Egypta, prozkoumejte práchnivějící mumie, staňte se uctívaným válečníkem při studiu zbraní starých Keltů a nebo příslušníkem mystického kmene z Velikonočních ostrovů, který má na svědomí tajemné kamenné sochy Moai (pravděpodobně vám známé jako „vysoké placaté obličeje“), jejichž význam nebyl dodnes pochopen…
Adresa: British Museum, Great Russell Street, London, WC1B 3DG
Otevírací doba: Denně 10:00–17:30
Vstup: zdarma

A doporučení na závěr? Nezapomínejte mít vždy u sebe pas, pár drobných na telefon, dobrou náladu a přístup na web, kde si zamluvíte nějaké ty zpáteční levné letenky. I když raději doporučujeme nehazardovat a nestrávit půlku dovolené nervózní na internetu, zda se nějaké ty levné letenky nakonec objeví či ne. Zamluvte si je radši předem a užijte si příjemnou dovolenou!

Zdroj: www.akcniletenky.cz