Jak se na cestách hezky vyfotit?

Chcete si vytvořit opravdu hezký autoportrét?

Naštěstí už existuje vynález, se kterým je to hračka! Určitě jste již někdy přišli do styku s ne zrovna vyvedenými autoportréty na Facebooku, fotoalbu Vašich přátel nebo Vašich vlastních fotkách. Ruce tam kde nemají být, chybějící část obličeje tam kde má být celý… Určitě už jste také zkoušeli zachytit samy sebe a zjistili, že ve výsledku je ze sto fotek použitelná maximálně tak jedna.

Jak se tedy správně vyfotit?

Co je vlastně základem opravdu povedeného autoportrétu? Určitě je to správná kompozice a vzdálenost od fotoaparátu, protože to je ta jediná věc, kterou nedoladíte v grafických programech jako jsou Photoshop apod. Zkrátka řečeno – pokud máte na fotce „uříznutou hlavu“, nic už to nezachrání. Stejně tak tvář i postava vypadá lépe, když je autoportrét vytvořen z nadhledu a dostatečné vzdálenosti. Oči působí větší, nos naopak menší, tvary více symetricky. Jak toho ale docílit? Naštěstí je tady opravdu žhavá novinka!

Pokud milujete technické hračky, určitě Vám nemůže uniknout vychytávka pojmenovaná QuikPod. Jedná se o ultralehký kapesní stativ s ručkou, na který jednoduše připevníte foťák. Stativ navíc nezabere mnoho místa, na dovolené ho tak strčíte do kabelky nebo batohu a konečně pořídíte pořádné fotky. Stativ se hodí nejen pro pořizování autoportrétů, ale i na dovolené nebo dalekých cestách kdy není živáčka, který by Vás vyfotil před právě učiněným objevem. Je perfektní, pokud se chcete vyfotit před nějakou památkou, s přítelem/přítelkyní na romantickém výletě a klidně i pod vodou. Stativ má univerzální závit a dá se použít i pro kameru. Lehce si s ním natočíte svůj oblíbený koncert, i když před Vámi skáče rozjásaný dav lidí.

Kde kapesní stativ sehnat?

V zahraničí už je velkým hitem, u nás jej snadno seženete v e-shopu www.vyfotsesam.net.

Staňte se fanouškem této novinky na FACEBOOKU a v termínu 20 – 31.01.2011 neplať žádné poštovné!