Vyměňte dovolenou v zahraničí za práci

Baví vás cestování? Rádi poznáváte cizí země? A řešíte, jak si své sny splnit s nedostačujícím rozpočtem? Zkuste zahraničí poznat jinak než na klasické dovolené – vydejte se do ciziny za prací!

Práce v zahraničí je skvělou příležitostí, jak poznat cizí zemi. Pohybujete se totiž skutečně mezi místními, a proto zemi poznáte tak, jak by se vám to jako turistovi nikdy nepodařilo. Navíc se přirozeně naučíte cizí jazyk. Samozřejmě, práce v zahraničí je zřejmě nereálnou možnosti pro ty, kteří mají v Česku práci, která je baví a kterou nechtějí opustit. Je ale naprosto skvělou příležitostí pro ty, kdo v Česku práci buď nemají nebo s ní nejsou příliš spokojeni. Spojí tak příjemné s užitečným – vydělají si peníze, osvojí cizí jazyk a dokonale poznají cizí zemi.

Práce přitom nemusí být nijak náročná. V přímořských oblastech může jít o práci v cestovním ruchu, v méně turisticky atraktivních oblastech pak o práci ve službách, například práci v obchodech, restauracích, bistrech a podobně. Práci najdou i ti, kteří cizím jazykem mluví málo nebo vůbec, i když při ní pravděpodobně nebudou komunikovat s místními.

Práce v zahraničí je tedy výborná příležitost, jak zahraničí poznat. Co byste řekli například okružní cestě po Evropě? V každé zemi můžete pracovat třeba čtyři měsíce. Dokonalá dovolená se blíží! I když při ní budete muset trochu pracovat :)