Vydejte se na dovolenou prozkoumat nová místa

Někteří lidé mají rádi překvapení a čekají, co jim život přinese. Stejně je tomu u Last Minute Zájezdů. Tento typ zájezdu je velmi specifický. Datum odjezdu zjistíte jen několik málo dnů předem, i když lze si nejdříve určit datum dovolené a poté si vybrat volný zájezd. Stejně jako je těžce možné vybrat datum, tak je i těžké zvolit cílovou zemi. Nehledě na ubytování (jestli se bude jednat o apartmán nebo hotel a kolika hvězdičkové ubytování bude).

Je zde ale jedna obrovská výhoda. Oproti plánovaném zájezdu, například poznávací zájezd Egypt, jsou neporovnatelně levnější – což je taky důvod jejich obliby. Protože obvykle odjíždíte na vámi zvolenou dovolenou jen v několika málo dnech, odpadá tím plánování akcí a míst, které chcete navštívit. Hlavním obdobím pro dovolenou bylo vždy léto. V posledních letech se ale mnoho lidí rozhodnulo využít aktivně i zimní období. Nejčastěji vyrážejí společně s rodinou nebo přáteli lyžovat. Tráví tak aktivně volný čas v překrásné horské přírodě a při odpočinku zárověň i sportují.

Mezi nejoblíbenější cíle v České republice patří Krkonoše, Beskydy a Jeseníky. Do zahraničí lyžaři vyrážejí především do Alp – ať již bližších rakouských, nebo vzdálenějších italských případně volí i poznávací zájezd Norsko. Rozdíl mezi českými a alpskými sjezdovkami je veliký – v zahraničí dosahují délky několika kilometrů (nejsou vyjímkou i trasy dělší než 10 Km) a v okolí je vždy spousta doprovodných atrakcí – snowparky, parky pro snowboardisty a parky pro děti. I přes tento rozdíl jsou ceny českých a zahraničních center srovnatelné. Pokud se zajímáte o historii, památky nebo chcete vidět zajímavá a slavná místa, je tento typ přímo pro vás – poznávací zájezd.

Na takovéto dovolené nesedíte u moře ani neprovozujete adrenalinové sporty, ale přece je vaše dovolené nezapomenutelná. Podíváte se na překrásné stavby, staré chrámy a kostely, slavná místa a dozvíte se spoustu nových informací o zemi, ve které právě jste. Pokud jste opakem turisty, který čeká na výhodný Last Minute zájezd a máte rádi pečlivě připravenou dovolenou, je již teď čas myslet na příští rok. Vhodnou volbou může být právě poznávací zájezd Turecko. Objednáním zájezdu celé zařizování nekončí – pokud se chcete dostat na ty nejslavnější místa, je potřeba si takovou návštěvu předem rezervovat. Zároveň se po celý rok můžete těšit na vámi vybranou zemi a průběžně si o ní zjišťovat další a další zajímavé informace.