Výborné víno, příroda, vstřícní lidé – ideální dovolená

Ve městě těžko naleznete kus nedotčené přírody, se kterou můžete splynout. Stačí však vyjet ven a zamířit na jih Moravy. Zrovna včera jsem se šel projít na Stolovou horu, její název je odvozený od naprosto rovného vrcholu, který připomíná obrovský stůl. Pomalé stoupání po kamenitých schodech, zpěv ptáků nad hlavou, co víc si přát? Po výstupu nahoru jsem vychutnával jen ten božský klid při západu Slunce, který najdete jen na místech jako toto.

Vychutnávat skleničku vína a sledovat západ slunce nad nádhernou krajinou. Taková je jižní morava: pohostinná, slunná, plná života. Unavení z rušného života ve městě často přejedeme rovnou do některé cizí země za dovolenou na pláži. Zapomínáme že zastavit se, přijít na nové myšlenky a nabrat novou energii můžeme mnohem blíž.

Cestou do Itálie nebo Chorvatska určitě mnozí z vás přejížděli romantickou přehradu Nové mlýny. Projížděli mezi krásnými kopci Pálavy a kolem dechberoucícho panorámatu Mikulova. Většina možná projela bez povšimnutí.

Přitom právě tady je ten kraj, kde i já se potisící divím nádheře mé domoviny. Stačí si projít některý z kopců Pálavy, každý má své kouzlo. Velmi rychle pochopíte co mám na mém rodném kraji tak rád.

Spojte krásu krajiny s chutí kvalitního vína. Poznejte kouzlo jižní Moravy a její vstřícné obyvatele, ubytování pro vás zajistí Penzion Bory. Jsme sice jedním z tisíce rodinných penzionů v našem kraji, ne všechny vám ale nabídnou tak výbornou polohu jako Penzion Bory. Přímo z prahu penzionu se můžete vydat na Stolovou horu, která přívětivě stráží vesničku Bavory, nebo Turold, který se tyčí nad Mikulovem. Na kole se možnosti ještě rozšiřují, Nové mlýny, Lednicko-valtický areál, Vinařské stezky.

Právě v Bavorech, kde se nachází náš penzion se konají jedny z nejhezčích krojovaných hodů v okolí. Přijeďte se podívat a zažijte pravou tradici na vlastní kůži. Zchladit se můžete pár tempy v bazénu, který je součástí vybavení našeho penzionu. Nebo si něco ogrilujete na zahradě vedle posezení. Těšíme se na vaši návštěvu.