Vranov nad Dyjí

Vranov nad Dyjí leží v malebném údolí řeky Dyje u Vranovské přehrady. Na východě navazuje Vranov na dříve nepřístupné pohraniční území, vyhlášené v roce 1991 za Národní park Podyjí . V oblasti Vranova je okouzlují příroda, která Vás jistě nadchne. Jistě se zde nudit nebudete. Je zde nespočet možných vyžití. Mezi oblíbené patří například pěší turistika.
Dále se zde nachází mnoho zajímavých míst a památek. Jako příklad uveďme Slovanskou epopej Alfonse Muchy nebo Židovský hřbitov v Šafově. Vranov nad Dyjí Vám poskytne opravdovou rozmanitost pro letní dovolené nebo i pro kratší víkendové pobyty.

Pro celodenní výlety autem doporučujeme návštěvu významných okolních lokalit zapsaných mezi památky UNESCO.
O ubytování v oblasti Vranova nad Dyjí není nouze. Nachází se zde mnoho ubytovacích zařízení. Jako penzion můžeme doporučit penzion U Marka. Nejen tradiční léto, ale i jaro, podzim a zima tu mají své osobité kouzlo, které Vás určitě nezklame. V případě, že by Vám bylo Vranovsko malé, můžete navštívit nedaleké Znojmo a okolí, jenž je známé jako vyhlášená vinařská oblast.

Pokud přemýšlíte o výletu na Jižní Moravu, určitě doporučujeme navštívit Lednicko-valtický areál který rovněž patří mezi památky UNESCO. Navštivte obce a města Lednice, Mikulov, Valtice, Břeclav, nebo jednotlivé lokality jako jsou Pohansko, Tři Grácie, Apollo, Sv. Hubert, atd. Pokud budete hledat ubytování, vyhněte se velkým městům a vsaďte na klidné a osvědčené místa. Například Ubytování Hlohovec, bydlíte ve středu Lednicko-Valtického areálu a všude to máte blízko. Hlohovec je ideálním výchozím bodem při dovolené na nejjižnější Moravě. Kdo má raději větší města, vyzkoušejte ubytování Břeclav. Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám mnoho šťastných kilometrů.