Velkoměsto Bankok

Thajské hlavní město Bankok (v překladu město andělů), to nejsou jen budhistické památky a poznávání jiné kultury, ale také bohatý noční život a nízké ceny. Na prohlídku Bankoku si vyčleňte minimálně dva dny z vaší dovolenky. V samotném městě je toho dost i kdyby jste přišly do Thajska na měsíc. Do paměti se vám vryje chrám Smaragdového Budhy. Raději jeden krát vidět, jak milion krát slyšet.

V chrámu Wat Traimt najdete největšího zlatého Budhu 46m x 15m o váze 5,5 tuny zlata. Plavit se můžete po řece Chao Phraya a vodních kanálech Thonburi, která vám nabídne obraz starobylého bydlení na vodě. Plavba se dá absolvovat na luxusních výletních lodích, ale také na člunech, s kterými se dostanete i na hůře přístupné místa.

V Bankoku najdete tisícovky hotelů různé kvality, pro někoho může být těžké se zorientovat v nabídce. 3* hotely by měli stačit. Unikátní ubytování najdete v jednom z nejznámějších a nejvyšších hotelů Bayioke Sky. 74 poschoďový hotel kde od 64 patra máte v ceně k dispozici vyhlídku na celý Bankok. Unikátní je i prosklený výtah, který vás sveze z vyhlídky do rušných ulic hlavního města. V nejvyšších poschodích se nachází vynikající otočná restaurace, kde si můžete dát svoji snídani.

Nabídek na výlet do Thajska je mnoho. Kvalita a cena záleží na vás a na vašem výběru. Nemusíte se obávat, pokud si zaplatíte výlet na druhou stranu Thajska. Jistě se vám dostane to co jste zaplatili. Organizace je na vysoké úrovni a zvládnutá perfektně. Funguje to asi jako na poště, každý z vás je označený jako balík a cestujete přesně tak. Celkově v Asii operuje několik nízkonákladových leteckých společností, z toho důvodu je lepší zvolit si leteckou přepravu před autobusem.