Velikonoční ostrov – relaxační dovolená uprostřed malebné přírody

Při dovolené by si měl člověk především odpočinout a vymanit se s každodeního stereotypu. Přesně to nabízí turistům nádherná destinace Velikonoční ostrov. Už při vyslovení tohoto jména, se každému vybaví kamenné sochy. Velikonoční ostrov nabízí téměř čtyřista kusů, přičemž největší váží úctyhodných 270 tun.

Pro milovníky turistiky se nabízí výlet k vyhaslé sopce u vesnice Orongo. Na cestování po okolí může být ostatně postavena celá dovolená. Pokud člověk miluje moře, jistě uvítá, že s okolním mořem je spojen celý život na ostrově. Ať již se jedná o typickou kuchyni, atrakce v lovení tuňáků v moři nebo potápění. Ostatně pod mořskou hladinou můžeme narazit na více než 140 druhů ryb.

Pokud má potápěč štěstí, může se mu naskytnout i nezapomenutelné setkání se žralokem. Mezi největší atrakci samozřejmě patří velikonoční sochy. Mezi nejnavštěvovanější místo patří ale i tajemná jeskyně. Najít ji bez pomoci domorodce je téměř nemožné. Pokud má turista s sebou baterku a rozhodne se vydat dovnitř, naskytne se mu na konci jeskyně úchvatný pohled na moře a okolí z výšky více než padesáti metrů nad mořem. Velikou výhodou je obrácené počasí.

Zatímco u nás v lednu a únoru mrze, tady tyto měsíce patří mezi nejteplejší. Ubytování lze zvolit přímo podle požadavků. Hotely na velikonočním ostrově nabízejí pokoje od 50$ až po luxusní verze za 300$. Samozřejmostí je televize, koupelna nebo i internetové připojení. Pokud si chcete odpočinout od všedních dnů, Velikonoční ostrov vás jistě nezklame.