Tropikal Islands Berlín – “Karibik v srdci Evropy”

Tropikal Islands je největší evropský aquaparkt, díky němuž se můžeme přenést do exotického prostředí v relativně krátkém čase. Dokonce ani po finanční stránce nás takový výlet do ráje příliš nezatíží, jelikož Tropické ostrovy jsou oproti jiným exotickým destinacím na rovníku poměrně dobře dostupné pro široké vrstvy návštěvníků. Z České republiky si tedy můžeme zajet zaplavat do jižního moře doslova na jediný den. Aquapark má vynikající polohu. Tropický ráj najdeme u městečka Brand – odbočka z dálnice A 13 na STAAKOW, cca 100 km od Drážďan a cca 55 km před Berlínem. Další možností je využití vlakového spojení. Zájezdy do Tropikal Islands nabízejí četné cestovní kanceláře, které kombinují návštěvu Tropikal Islands s výletem do Berlína či Drážďan. Tropické ostrovy jsou též oblíbeným bodem v programu dnes velice populárních adventních zájezdů. Tropický ráj není nikdy uzavřen – otevřeno je non-stop – 24 hodin denně, 365 dní v roce. Tato exotická oáza klidu a relaxace přitahuje stále více návštěvníků z celé Evropy. Co se ale vlastně skrývá za zdmi bývalé výrobny vzducholodí Zeppelin?

V Tropikal Islands se splní naše sny o jižním Pacifiku do posledního puntíku. Na ploše o velikosti 8 fotbalových hřišť se návštěvník cítí doslova jako v ráji, protože tato krajina s tropickým pralesem, příjemně teplou vodou a exotickými stavbami nás zavede do fascinujícího světa, ze kterého se už nikomu nebude chtít vynořit.

Voda Pacifiku s plochou čítající na 3000 m2 má příjemnou teplotu 28 °C. Upravená písečná pláž měřící 200 m je poseta lehátky. Bazén Laguna Bali je replikou pravé atmosféry ze stejnojmenného ostrova. Nadchnou nás zde pískovcové skály, vodopády, dřevo, palmy i indonéské chatky. Divoká řeka, skluzavky a vířivky zvou k plavání a relaxaci v 32 °C teplé vodě. V místech, kde laguna hraničí s pralesem, umocňuje atmosféru džungle jeskyně a vodopád. Nad močálem se klene můstek a nabízí pohled na vodní želvy, japonské kapry, sumce a plazy. Na procházku se můžeme vydat po bulváru kolem pestrých obchůdků. K vidění je také věrná kopie impozantní brány z ostrova Bali, která je vstupem do vesnice, v níž se mimo jiné nacházejí též stavby z Thajska, Bali, Bornea a Samoy. Zájezd do Tropikal Islands Berlín, koupíte na stránkách které se vám otevřou po kliknutí na kterýkoliv odkaz zde v článku.

Až se nabažíme koupání a lenošení, můžeme se projít unikátním deštným pralesem uprostřed mezi bazény. Džunglí vedou chodníčky v délce 1,1 km, kde se návštěvník může procházet mezi 20 000 rostlinami a 500 druhy stromů, které jsou vysoké až 14 metrů. Atmosféru dokreslují zvuky pralesa. Pro ty, kteří ještě nebudou mít aktivit dost, se nabízí soustava tobogánů. Můžeme se sklouznout největší skluzavkou v Německu, vysokou 25 m.

Je blahodárným zážitekem nechat se rozmazlovat uvolňující atmosférou tropů a načerpat novou energii při blahodárných masážích, Ajurvéda procedurách a meditacích. V rozmanitém světě saun můžeme vyzkoušet například saunu stromovou nebo kamennou. Nesmíme zapomenout ani ochutnat některý z delikátních tropických pokrmů z grilu či vyzkoušet směsici chutí a vůní indických jídel tandúri.

Pokud bychom si pobyt na ostrově chtěli opravdu užít několik dní, je zde možnost přenocovat ve stanovém městečku. Jen je potřeba si nocleh zarezervovat cca 14 dní dopředu. Návštěva Tropikal Islands Berlín je nezapomenutelným zážitkem, neboť tento rekreační areál nabízí zábavu a odpočinek pro každého…