Seychely – nedotčená exotika a velmi kvalitní služby

Při výběru dovolené si často vybíráme již ověřené destinace jako Chorvatsko, Bulharsko nebo Francii. Každý ale jistě chce alespoň jednou za čas ochutnat skutečnou exotiku. Nedotčenou přírodu a luxusní služby. Přesně tuto možnost nám nabízí Seychelské ostrovy, celkově sestávající ze 155 ostrovů. Ovšem trvale obydlených je pouhých 33.

Prvním krokem, při výběru Seychely dovolená, je volba jednoho ze tří hlavních ostrovů. Nabízí se největší ostrov Mahé, menší ostrov Praslin a případně i nadpozemský ráj v podobě ostrova La Digue. Pro návštěvníky, kteří jsou zvyklí na vysokou úroveň poskytovaných služeb a komfort jako v evropských destinacích lze doporučit ostrov největší – Mahé. Alternativou je menší ostrov Praslin. Leží pouhých 50 Km od Mahé a vyniká především ve dvou ohledech. Na celém ostrově je méně turistického ruchu a nachází se zde chráněné přírodní parky. Ty nabízejí návštěvníkům druhy rostlin, které jsou k spatření pouze zde. Například samotný symbol Seychel – seychelská palma s plody vážícími více než 20 Kg. Pokud ostrov Mahé je turisticky nějvětším místem, třetí ostrov je jeho pravým opakem.

Třetí ostrov La Digue je skutečným rájem na zemi. Nedotčená příroda. Zachovalé přírodní památky a dokonce i původní živočichové. Na čistých písčitých plážích lze dokonce narazit na mořské želvy. V okolí pláží se nachází skutečný tropický prales a v okolí je spousta zajímavých cílů – ať již největší vrchol Seychel nebo přírodní parky. Samotnými plážemi ovšem život a dovolená na Seychelech nekončí. Jednoznačně nejoblíbenější aktivitou je potápění. Seychely potápění vás zavede přímo do podmořského světa, plného korálů a čilého podmořského světa. Jeho brány jsou otevřeny i nezkušeným. Na ostrovech je nepřeberné množství potápěčských základen, nabízejících jak vybavení, tak i zkušené instruktory a potápění. Pro odpočinek na souši poslouží neskutečně krásná přároda, procházky po okolí a obdivování jedinečných přírodních parků.