Seychelské ostrovy – dovolená uprostřed přírodního ráje

Klasická dovolená například v Chorvatsku nebo Itálii nabízí přeplněné pláže a objevování míst, kde již byly tisíce turistů. Zájezd na Seychely je ale něco naprosto odlišné. Samotná Seychelská republika se rozkládá na více než 130 ostrovech. Nejvíce obyvatel ovšem žije pouze na třech vnitřních ostrovech.

Pokud máte rádi společnost, ruch a kompletní servis, je pro vás nejlepší volbou dovolená na ostrově Mahé. Žije zde více než 80% obyvatelsva a nabízí vše, co jen se dá od turistické destinace očekávat. Trochu jinou dovolenou jsou ovšem ostrovy Praslin a La Digue. Patří mezi největší ostrovy, ale je zde pouze malé množství návštěvníků, hotelů a cestovního ruchu. Přírodní scenérii zde nekazí ani to málo hotelů, co zde vyrostlo. Podle nařízení vlády, nesmí být žádná stavba vyšší než vzrostlá palma.

Ať již zvolíte kteroukoliv destinaci, v každém případě na vás čekají čisté, písčité a především liduprázdné pláže. K relaxaci lákají nejen pláže, ale i příroda. Seychelané si cenu své přírody plně uvědomují a více než polovina ostrovů je vyhlášena za národní parky. Na své si zde ovšem přijdou i lidé vyznávající aktivní dovolenou. Na každém ostrově je spousta cílů vhodných pro dlouhé procházky a i dokonce tůry.

Velmi oblíbené a i doporučované je potápění na Seychelech. I když všechny ostrovy vypadají netknuté civilizací, i zde lze narazit na velmi kvalitní síť potápěčských základen. Možnost obdivovat podmořskou hladinu je přístupná jak profesionálům, tak i zvědavým začátečníkům. Všechen tento luxus a dokonalé podmínky jsou ovšem vykoupeny cenou zájezdu. Last minute zájezdy na Seychely ovšem cenu dovolené značně snižují a přibližují na dosah mnohem větší skupině turistů. Ať již se rozhodnete pro jakkýkoliv ostrov nebo formu zájezdu, Seychely vás jistě nezklamou. Ročně se domů vrací tisíce turistů, kteří na tuto dovolenou nikdy nezapomenou.