Předvánoční tipy, kam se vydat za vůní Vánoc

Už netrpělivě vyhlížíte vánoční svátky a pomalu přemýšlíte, kam se vydat za sváteční atmosférou? Tady je několik netradičních tipů, kde a jak strávit Vánoce. Velice oblíbené jsou vánoční trhy, kde nejde ani tak o nakupování dárků, jako spíš o sváteční atmosféru a odreagování od předvánočního shonu.

Vídeň
Jedny z nejkrásnějších trhů jsou tradičně ve Vídni. Kupte si hrneček svařáku pro zahřátí, do druhé ruky pečené kaštany a vydejte se na prohlídku. Nejrušněji bývá před vídeňskou radnicí. Před novogotickou stavbou se rozpíná park, který je již od poloviny listopadu plný stánků. Vánoční Vídeň ale není jen trh u radnice, zajímavých míst je zde dost a dost. Doplňte do hrnečku svařák, tentokrát ochutnejte pečené brambory a vydejte se směrem ke třídě Mariahilferstrasse, v uličkách Sigmundgasse nebo Guttenberggasse můžete jen tak korzovat a užívat si specifickou vánoční atmosféru.

Norimberk
Nikde nezažijete tolik předvánoční trhů jako v Německu. Pořádá se jich zde více než 2500, například v Drážďanech, v Augsburgu, v Düsseldorfu nebo v Baden Baden. Ten v Norimberku je ale pravděpodobně nejslavnější. Kolem 180 dřevěných stánků s okázalými červeno-bílými pruhovanými markýzami, které lemují hlavní náměstí v Norimberku, by si zasloužilo cenu za nejlepší design. Nenajdete zde žádné plastové věnce nebo jiné kýčovité ozdoby. Tohle je skutečné! Můžete obdivovat, případně nakupovat ručně vyráběné svíčky, vyřezávané hračky, vánoční andělíčky a hlavně nezapomeňte na místní slavný perník. Pokud dostanete hlad, ochutnejte opékanou klobásu a svařené víno. I děti si přijdou na své na speciálním dětském vánočním trhu poblíž Hans-Sach-Platz. Mohou se pobavit na starodávných kolotočích, parním vláčku a pořádně se zamazat u pečení cukroví nebo při výrobě svíček. Do Norimberku i jiných německých měst nabízí levné letenky celá řada leteckých společností.

Londýn
Láká vás předvánoční Londýn? Využijte levné letenky a akční nabídky nízkonákladových společností a navštivte město na Temži. Letenky Praha – Londýn nabízí společnosti Click4Sky, easyJet a WizzAir. Vánoční atmosféra města je přímo úchvátná, slavná obchodní ulice Oxford Street se rozsvítí tisíci žárovičkami a Trafalgar Square ozdobí tradiční vánoční strom, který městu každoročně věnují obyvatelé Osla jako poděkování za pomoc během druhé světové války. Strom je pak ozdoben bílými svíčkami v norském stylu.

Londýn nabízí nepřeberné množství muzeí a výstav. Běžte si ale klidně zasportovat. Zkuste některé z prozatímně otevřených kluzišť v blízkosti londýnských památek – Natural History Museum Ice Rink, Tower of London Ice Rink nebo Hampton Court Ice Rink. Po náročném dni je třeba si odpočinout. Ideálním místem je typický londýnský pub, kde můžete nad sklenkou svařené whisky s hřebíčkem a pomerančem a pravým anglickým vánočním pudingem, přemýšlet co dalšího ještě navštívíte. Vánoční Londýn čeká jen na vás!