Poznej Barcelonu

Barcelona je hlavním městem Katalánska na severu Španělska. Jedná se o metropoli evropského významu, ve které žije 1.6 milionů obyvatel. Barcelona je nádherné přímořské město proslavené svojí historii, kulturou a také svébytnou atmosférou. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na fotbal, protože ten zde hraje opravdu nezastupitelnou roli. Místní klub FC Barcelona patří k nejlepším na světě a zároveň je nesmiřitelným rivalem neméně kvalitního Realu Madrid. Fotbalistům zde také slouží majestátný stadion Nou Camp, který je považován za krále mezi stadiony.

Barcelona ale není jenom městem sportu, i když kromě fotbalu se zde například odehrály Letní olympijské hry v roce 1992. Stadiony her jako například multifunkční hala Palau Sant Jordi v olympijské areálu Vila Olímpico dodnes zdobí město.

Barcelona je také městem kultury a umění. S jménem města je už navždy spojen osud architekta Antonia Gaudího, který zde vyprojektoval své mnohé revoluční stavby, jenž doslova předběhly dobu. A tady není řeč jenom o symbolu Barcelony, stále nedostavěném chrámu Sagrada Familia, ale povšimnutí stojí třeba Park Guell nebo Casa Vincens. Barcelona je zkrátka nádherné město, které ve vás zanechá nesmazatelný dojem.