Orlí hnízdo

Orlí hnízdo se rozprostírá nedaleko městečka Berchtesgaden a jedná se o proslulou stavbu. Německý název pro budovu je Kehlsteinhaus. Budova se může chlubit svou bohatou historií, která je protkaná s jednou klíčovou osobou minulosti – s Adolfem Hitlerem. Monumentální budova je v nadmořské výšce 1834 metrů nad mořem. Tato oblast se řadí mezi nejhezčí krajiny v celém Německu, ba dokonce i Evropě. Martin Bormann navrhl projekt budovy a daroval jej Adolfu Hitlerovi k jeho padesátým narozeninám.

Dnes se Orlí hnízdo stalo centrem turistů, kteří si oblíbili nejen budovu samotnou, ale také její okolí. Na stavbě se podíleli špičkoví architekti, inženýři a dělníci, jenž byli povolaní z celého světa. Budova se stavěla dva roky, a to od roku 1937 do roku 1939. Neoddělitelnou součástí areálu se staly bunkry a podzemní úkryty, které byly neodmyslitelnou součástí druhé světové války. Dominantu však tvořil horský zámek, který byl sídlem nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Orlí hnízdo se po druhé světové válce stalo centrem mnoha filmařů. Orlí hnízdo prošlo několika rekonstrukcemi, ale žádných zvratných oprav a přestaveb se budova nedočkala.

Výjimkou se stala pouze venkovní terasa, jejíž vystavení se datuje v šedesátých letech. Terasa slouží turistům pro odpočinek. Cílem je, aby si návštěvníci užívali čerstvého alpského vzduchu při pití kávy či čaje. Co se týče interiéru, budova je doposud zachována. Pouze v hlavní jídelně byl odstraněn velký stůl a na jeho místo byly postaveny menší stoly, které využívají návštěvníci restaurace. Hitlerovo Orlí hnízdo navštívil také po druhé světové válce tehdejší prezident USA – Dwight Eisenhower. Oblast je skutečně kouzelná a mnoho lidí jej nazývá rájem. Navštivte krásnou oblast plnou zeleně. Jestliže milujete vycházky a přírodu, pak je pro vás tato oblast dominující Orlím hnízdem správnou volbou. Portál Orlihnizdo.cz Vám prozradí mnohem více, jistě i Vy tak oceníte informace, které u nás naleznete.