Nový cestovatelský server CESTOGRAF.cz

CESTOGRAF.CZ je nový cestovatelský server, který slouží k publikování zážitků z cest formou cestopisů, reportáží nebo on-line deníků. Zaměřujeme se na zážitky, dobrodružství a exotiku. Cestopisy, reportáže, on-line deníky, videa, fotografie a interaktivní mapy z celého světa.

Na portálu CESTOGRAF.cz rozlišujeme tři druhy cestovatelských příspěvků:

Cestopis je rozsáhlý popis již uskutečněné cesty. Text je rozdělen do více kapitol. Do každé je možno vložit fotky, videa nebo mapu.

Reportáž je zkrácenou formou cestopisu. Všechno je stlačeno do jedné stránky.

On-line deník slouží ke sdělování zážitků přímo během cesty. Má stručnější formu, přispívat je možno pomocí SMS, mailů nebo vkládat příspěvky přes webové rozhraní. Vhodná forma, jak o průběhu cesty informovat své nejbližší a známé. Čtenáři se mohou přihlásit k odběru nových zápisů přímo na mail, deník je možno jednoduše vložit do vlastní internetové prezentace.

Naším cílem je nabídnout cestovatelům a dobrodruhům publikační platformu, pomocí které budou moci své zážitky z cest umístit na internet. Filosofie portálu CESTOGRAF.cz stojí na základnách třech bodech:

Jednoduchá publikace – Celý systém je navržen tak, aby publikace byla co nejjednodušší a autoři s ní nestrávili spoustu času. Podívejte se na naše instruktážní video.

Atraktivní forma – Díky tomu, že do textu je možno vkládat fotky či videa a místa lze zobrazovat na interaktivní mapě vzniká jedinečná možnost velmi atraktivním způsobem představit uskutečněnou cestu a intenzívně předat pocity čtenářům.

Během cesty i po jejím dokončení – Cestovatelé se chtějí dělit o své zážitky různými způsoby. Někdo již během cesty každodenně poctivě informuje o tom, co se stalo. Další chce po návratu domů všechno pěkně zpracovat a prezentovat až potom.

Hodně cestovatelských zážitků přeje server CESTOGRAF.cz