Netradiční eurovíkendy v nových destinacích

Mnozí z nás jistě již byli na víkendovém pobytu v jednom z evropských hlavních měst. Na eurovíkendu. Příjemné, odpočinkovím víkendu, spojeném s poznáváním místních tradic, kultury, památek a v neposlední řade spojené s odpočinkem a užívám si. Mezi hlavní destinace od samotného počátku patřili tři hlavní města. Italský řím, anglický Londýn a eurovíkend Paříž.

Jelikož spousta lidí má tyto hlavní lákadla eurovíkendů procestované, zvedla se poptávka po dalších městech. Velikých evropských střediskách a někdy i netradičním místům. S rostoucí poptávkou, se před nadcházejícím podzimem, střetává Belgie a jeho hlavní město, neboli eurovíkend Brusel.

Velikou výhodou je snadná dustupnost. Brusel je velmi blízko a cesta autobusem není pro cestovatele velikou přítěží. Spíše dalším spetřením pro zastávky u zajímavých míst po cestě. Samotný Brusel nabízí jak velmi známé památky – například slavná socha chlapečka, tak i kvalitní služby, kavárničky restaurace a bary. V mnohých případech je eurovíkend realizovat společně s českým průvodcem. Při návštěvě tak máme ke každému místu informace a jistotu, že stihneme opravdu všechny zajímavá místa. Například první den, kdy lidé eurovíkend začínají, je možno s průvodcem zažít okružní jízdu Bruselem a zakončit den v jedné z útulných kavárniček. Další den se nabízí blízké městečko Gent, které zaujme především velmi důmyslnou soustavou kanálů, s možností poznat je z blízka během plavby na lodičce. Třetí den se můžete vypravit přímo do ulic Bruselu a na vlastní oči tak poznat jeho krásu. Jistě si najdete i chvilku na ochutnání tradičních pokrmů a užití si velmi příjemné atmosféry města.

Pokud se podíváme na eurovíkendy s vzrůstající návštěvností, dalším velmi oblíbenou destinací se stává eurovíkend Athény. Hlavní město Řecka. Své návštěvníky láká především na spoustu antických památek, rozesetých po celém městě. Celé město je propletené spoustou úzkých uliček vhodných pro romantické procházky a objevování míst skrytých před očima běžných turistů. Pravá romantika ovšem začíná s příchodem večera. V ulicích se rozsvítí malé lucerničky, kavárny otevřou příjemně nasvícené venkovní posezení a můžete tak strávit příjemný večer při skleničce vína přímo v historickém centru Evropy.

Tímto samozřejmně výčet hlavním lákadel Evropy nekončí. Stále populárnější se stávají víkendové pobyty v hlavním městě Turecka Istanbulu, v italských Benátkách nebo i ve Španělské Barceloně. Každému se tak otevírá cesta pro zvolení si města přesně podle své chuti.