Netradiční dovolená v exotickém Thajsku

Nad dovolenou se nepřemýšlí pouze v létě, ale prakticky celý rok. Je potřeba naplánova kdy se pojede, jestli bude volný termín a hlavně kam. Mnohým lidem již docházejí nápady. Klasika je Chorvatsko. Problémem je, že zde bylo již mnoho lidí, vy jste zde taky určitě již strávili dovolenou, je zde plno turistů. Prostě to celé není nějak ono.

Další možností jsou last minute letadlem do nějakých vzdálených krajin. Zde je opět ale mnoho turistů a existují zde obrovské turistické centra. Jako nádherná alternativa k těmto již známým destinacím by mohla být dovolená v Thajsku. Tato země je velmi krásná, plná exotiky a ještě se nestihla plně vypořádat s turistickým ruchem. Lidé se teprve začínájí vzpamatovávat z návalu návštěvníků, takže si můžete užít krásnou dovolenou bez typických atrakcí zaměřených na turisty.

Například pláže. Pláže jsou skoro na všech místech písčité. Další jejich výhodou oproti jiným zemím je, že si je nemůže koupit žádný hotel. Pokud si zařídíte ubytování v Thajsku, nemáte tak přístup jen k pláži svého hotelu nebo komplexu apartmánů, ale nabízí se vám naprosto všechny pláže bez omezení. Jedním z dalších lákadel může být thajská kuchyně. I když zde je to velmi ošemetné. Jak vás již asi napadlo, ne každá restaurace na tom bude dobře s hygienou. Nicméně pokud si zvolíte podnik na hlavní třídě, rozhodně nebude kvalita služeb horší než v jiných turistických letoviskách.

Druhým problémem thajské kuchyně jsou jsou tolik populární fastfoody. S přísunem turistů zde začaly jako houby po dešti růst KFC, MCDnaldy a podobné. Jak je tedy viděl, zbývá posledních pár let, než se i tato krásná země změní. Pokud tedy již nyní plánujete dovolenou na příští rok, rozhodně se zamyslete nad touto zajímavou exotickou zemí.