Navštivte Amsterdam, město tulipánů!

S příchodem jara se celé Holandsko ocitne v záplavě pestrobarevných tulipánů, které sem lákají tisíce turistů. Amsterdam samozřejmě není výjimkou. Při návštěvě tohoto města budete nuceni obdivovat jak květinovou výzdobu a parky, tak malebné kanály, překrásně zdobené budovy i uličky plné kavárniček a obchůdků.

Mezi oblíbená místa, kterým neodolá snad žádný turista, patří samozřejmě historické centrum pocházející ze 17. století a muzea nacházející se na náměstí Museumplein. Nejslavnějšími jmény, která v těchto muzeích najdete, jsou Van Gogh a Rembrandt, jehož obraz Noční hlídka je zřejmě nejznámější ukázkou holandského výtvarného umění. Vyzkoušet byste měli i romantickou projížďku lodí alespoň v jednom ze tří nejznámějších kanálů, mezi něž patří Herengracht, Kaizersgracht a Prinsengracht (tedy kanál pánů, císařů a princů).

Letenky do Amsterdamu lze zakoupit na stránkách letenky.poletim.cz, kde si můžete vybírat nejen levné spoje do ostatních evropských měst, ale i do ostatních koutů světa. Veškeré kontinenty máte nyní na dosah ruky – stačí vybrat si lokalitu, kde chcete strávit svou dovolenou, a své sny si pak můžete splnit vyplněním jednoduchého formuláře.