Na dovolenou jen na víkend – levněji a dostupněji

Klasická dovolená může mít dvě nevýhody. První je, že trvá minimálně týden. Někdy může být velmi problematické, se na takovou dobu uvolnit ze zaměstnání. Druhým problémem se může jevit vysoká cena. Oba lze ale snad překonat – kratším víkendovým pobytem. Na víkendy, případně prodloužené víkendy, se dnes jezdí již naprosto běžně. V pátek si vezmete v zaměstnání dovolenou a za velmi příznivou cenu odjedete i s rodinou odpočívat i relaxovat. Přičemž se nabízí rovnou několik možných variant, jak takovou dovolenou strávit.

Prvním způsobem jsou takzvané eurovíkendy. Jedná se o poznávací zájezdy do určité evropské metropole s cílem jí poznat a dokonale nasát její jedinečnou atmosféru. Poznání samozřejmě nespočívá jen v památkách. Na cizích zemích lze obdivovat jedinečnou místní kuchyni a neopakovatelnou atmosféru. Mezi nejoblíbenější cíle víkendových návštěvníků patří především historická Paříž, Řim a čím dál častěji se můžeme setkat i s Istanbulem.

Někteří návštěvníci ovšem očekávají více odpočinku a relaxace. Nenáročný víkend plný klidu a užívání si báječného víkendu. Takoví lidé nejčastěji volí wellness pobyty. Jedná se víkendový pobyt v některých z českých lázní, kde si především dopřávají lázeňské procedury a věnují se nenáročným činnostem jako jsou romantické procházky nádhernou přírodou nebo posezení v místních kavárničkách. Ve volných chvílích mohou využít místní turistické služby. Nejčastěji se setkáváme s hraním minigolfu, opravdového golfu, tenisu nebo i výletech na zapůjčených kolech.

Hlavním tématem ovšem stále zůstávají lázně a lázeňské procedury. V Čechách se mezi nejnavštěvovanější řadí především slavné Karlovy Vary. Na Moravě nalezneme čtvrté největší lázně v České republice a největší na Moravě – Luhačovice. Relaxační pobyty Luhačovice nabízejí především plně a moderně vybavené lázeňské služby, které splňují požadavky i těch nejnáročnějších návštěvníků. Ani okolí Luhačovic nezaostává. Nabízí se k navštívení blízká zlínská ZOO Lešná nebo případně Baťův kanál. Přimo nemusíme ani tak daleko. Naše kroky při večerní procházce nás mohou zavést až k blízké Luhačovické přehradě nebo za kulturou do místního divadla. Během odpoledních hodin můžeme na promenádě narazit na venkovní koncerty, nebo případně navštívit jednu z desítek útulných kaváren a restaurací. Pokud cítíte, že potřebujete odpočinek, víkendový pobyt v jednom z evropských měst, případně v lázních, bude jistě pro vás neodolatelná nabídka.