Lyžování v Rakousku

Lyžování patří mezi nejvíce oblíbené zimní sporty. Někteří z nás se chystají na hiry u nás, jiní míří do Francie, Itálie či Švýcarska. Pokud si chcete užít jednodenní či víkendové lyžování, Rakousko je asi ze zahraničních středisek ten nejlepší výběr.

Rakousko je co do lyžařských středisek velmi rozmanitou zemí. Nejenže si můžete zajet třeba na lyžování na ledovci v Rakousku, nebo navštívit velká lyžařská centra, Rakousko má v nabídce také řadu atrakcí jako např. snowtubing, snowkiting apod.

Mezi nejznámější střediska, kam se jezdí na týdenní i víkendové lyžování, v Rakousku patří zejména Tyrolsko (střediska jako např. SkiWelt, Zillertal, St. Anton, Kitzbühel či Kals am Großglockner), Salcbursko (Zell am Zee, Wagrain, Kaprun, Bad Hofgastein), Horní Rakousy (např. Hochlecken, Kasberg, Feuerkogel), Korutany (Spittal, Bad Kleinkirchheim, Mallnitz, Mölltaler Gletscher), Śtýrsko (Dachstein, Ramsau, Schladming, Tauplitz) a Vorarlberg (Lech, Schoppernau, Warth, Gapfohl).

I z tohoto stručného výpisu je jasné, že v Rakousku naleznete spoustu míst, kam si zajet v roce 2010 na lyžování. Rakousko nabízí sjezdovky pro začátečníky, pokročilé i extrémní lyžaře, které jsou navíc doplněny o vynikající servis v podobě restaurací, barů a služeb přímo na sjezdovkách.

Lyžování v Rakousku je čím dál tím více oblíbené také mezi Angličany či Holanďany, kteří velmi často využívají levné letenky leteckých společností, které nabízí spojení do Salzburgu i Vídně, odkud už dojedou do své oblíbené destinace. Rakousko navíc patří mezi nejlevnější lyžařské destinace v západní Evropě, a tak se ani nemůžeme divit, že zde potkáme Evropany ze všech koutů našeho kontinentu.