Lyžařské zájezdy do Itálie

Lyžařské zájezdy

Uvažujte o zimní lyžařské dovolené v Itálii? V takovém případě Vám můžeme doporučit nabídku cestovní kanceláře Víkend, která se specializuje právě na lyžařské zájezdy do Itálie. Na trhu je spoustu nabídek různých cestovních kanceláří a agentur, které si nabídky zájezdů mezi sebou vyměňují a přeprodávají. Zcela originální jsou ale lyžařské zájezdy do Itálie od CK Víkend. Tato kancelář nabízí výhradně své lyžařské zájezdy, které nenajdete u jiných prodejců. Tyto lyžařské zájezdy jsou poněkud netypické, ale za 17 let činnosti CK Víkend již mnohokrát vyzkoušené a propracované.

Tyto lyžařské zájezdy do Itálie jsou na kratší dobu než jsou obvyklé týdenní pobyty, a to na 3, 4 nebo 5 dnů lyžování. Obzvláště oblíbené jsou tkz. prodloužené víkendy, kdy se odjíždí v pátek večer, lyžuje se 3 dny sobota – neděle – pondělí a z pondělí na úterý je návrat zpět. Na takový lyžařský zájezd pak potřebujete jen jeden dovolené. A cena zájezdu? Ubytování s polopenzí včetně dopravy autobusem a služeb průvodce CK Víkend se pohybuje okolo 3.900,- Kč / os. + skipas na 3 dny od 69 euro. Pokud si ale zvolíte předsezonní prosincové termíny, můžete lyžovat již za 48 euro / 3 dny.

Skiareál Livigno

Italské lyžařské středisko Livigno zaznamenalo v posledních letech ohromný boom návštěvníků z východní Evropy, především Čechů a Poláků, kteří pomalu ale jistě postupně vytlačují Italy a Němce. Livigno má totiž mezi znalci lyžování silný zvuk a právem patří ke špičkovým lyžařským střediskům v Itálii. Nebýt ale lyžování, Livigno by ale bylo zcela neznámé slovo. Dlouhé údolí Val di Livigno bylo řídce obydleno a je těžko přístupné, z italské strany jen přes vysokohorský průsmyk Passo Foscagno (2291 metrů). Teprve výstavba přehrady umožnila přístup do Livigna také ze strany severní. V rámci stavby byl vybudován tunel, který spojil Livigno se Švýcarskem a umožnil přístup z celé střední Evropy.

Brzy se zde začalo rozvíjet lyžařské středisko, jehož rozsah a věhlas tehdy jen těžko někdo předpovídal. Údolím Livigna se táhne dnes již prakticky jen turistická zóna plná residenzí, hotelů, obchodů a restaurací, na obou protilehlých úbočí se pak rozprostírají dvě části lyžařského střediska Livigno. Západní část je nazývána Carosello, východní pak Mottolino. Z obou částí vedou sjezdovky až do města, propojení je ale realizováno pouze třemi skibusovými linkami, které protkávají celé Livigno. Lyžování Itálie tak patří mezi nejvyhledávanější spolu s Rakouskem a Francií. Nadmořská výška skiareálu Livigno 1800 – 2800 metrů nad mořem a vysokohorské klima severozápadních Alp poskytují Livignu dar jinde nevídaný – skvělé lyžařské podmínky po celou sezonu trvající spolehlivě až do konce dubna. A lyžařské terény? Na 110 km sjezdovek převážně červených, s řadou černých variant a spousta menších tratí pro děti. Livigno je skvělá volba pro strávení lyžařské dovolené v Itálii.