Levné letenky aneb jak ušetřit za dovolenou

Chystáte se na dovolenou, ale zatím jste ve fázi, kdy si vybíráte, se kterou cestovní kanceláří pojedete? Chcete co nejvíce ušetřit, ale přitom si užít komfort, který vámi vybraná destinace nabízí? Tak proč si nesehnat levné letenky a ušetřit díky nim za dovolenou.

Tipy, jak ušetřit za letenky jsou obecně známé, pojďme si je přesto raději vyjmenovat ještě jednou. Přeci jen platí, že opakování je matka moudrosti.

Pokud chcete co nejvíce ušetřit za letenky, měli byste si je rezervovat buď s dostatečně velkým předstihem, na poslední chvíli (last minute) nebo využít akční nabídky letenek. Ty můžete sledovat nejen na různých webech (možností je hned několik – vybrat si můžete z webů aerolinek, webů, které o akčních nabídkách letenek z České republiky, pravidelně informují, nebo se můžete přihlásit k odebírání upozornění na nové akční nabídky přes email či RSS), ale také přes Twitter a Facebook.

Dalším tipem, jak můžete ušetřit je koupit si letenky na tzv. sekundární letiště – tedy letiště, které se nacházejí poblíž většího města, nejsou ale tak frekventovaná a díky tomu mají nižší poplatky. Letecké společnosti pak mohou nabízet levné letenky – takovou strategii mají hlavně nízkonákladové letecké společnosti jako např. Ryanair, WizzAir apod. Čímž se dostávme k dalšímu tipu – nejlevnější letenky totiž nabízí nízkonákladové letecké společnosti. Z Prahy létají například již zmíněné společnosti Ryanair či WizzAir, mezi nízkonákladovky patří třeba i Smart Wings.

Dobré je všímat si i dnů, ve které chcete letět – obecně platí, že nejlevnější letenky naleznete hlavně v úterý a ve čtvrtek, každá letecká společnost to ale může mít trochu jinak.

Pokud to jde, cestujte ve skupinách, některé aerolinky totiž nabízejí skupinové slevy. U dalších můžete využít třeba seniorských nebo studentských slev, to ale v České republice není zatím moc časté.

Tak na co čekáte? Mrkněte na levné letenky hned, třeba narazíte na nějakou super akci!