Lago di Garda – praktický průvodce

Lago di Garda, největší italské jezero, je nádherným přírodním úkazem rozkládajícím se na úpatí Alp v jižní Evropě. Díky své poloze 30 km od Verony, 100 km od Milána a 130 km od Benátek jsou zde vynikající podmínky pro silniční, železničtí i letecká spojení.

Lago di Garda

Lago di Garda nabízí svým návštěvníkům nádherné přírodní scenérie plné barev, horských vrcholů Brentských Dolomitů na severu a mírných svahů nacházejících se na jihu.

Přírodní krásy Lago di Garda

Díky příznivému středomořskému klimatu naleznete v okolí Lago di Grada velmi bohatou vegetaci s citroníky, oleandry, magnóliemi a Bounganville. Naleznete zde také olivové háje a rozsáhlé vinice, které plodí vynikající vína.

Nejlepším způsobem, jak si užít jedinečnou krásu Lago di Garda, je výletní plavba lodí, při níž si užijete opravdu nevšední pohled na celé jezero i život kolem něj.

Výlety do okolí

Kromě nádherné přírody skýtá Lago di Garda také velmi výhodnou polohu pro nejrůznější fakultativní výlety za kulturou a historickými památkami. Můžete se vydat do historického města Verona, Brecia, Mantua, Trent nebo také do Benátek, které jsou tím pravým místem pro romantický výlet ve dvou.

Sport v Lago di Garda

Celá oblast Lago di Garda je jako stvořená pro sport! Užijete si zde všechny možné sporty od tenisu po paragliding a to vše v nádherné přírodě. Velmi oblíbená je zde zejména cyklistika, volné lezení, potápění, střelba i jízda na motokárách. Na své si zde přijdou také milovníci plachtění, windsurfingu i golfu, který si zahrajete na hřištích světové kvality.

Zábava v Lago di Garda

Pokud hledáte spíše než sport zábavu a relax, pak jsou pro vás tím pravým místem krásné zahrady a zábavní parky, kde můžete trávit hodiny odpočinkem i skvělou zábavou! Toužíte-li po nákupech, Lago di Garda má co nabídnou i vám. Ve městě naleznete celé ulice poseté nejrůznějšími obchody s elegantním zbožím.

Lago di Garda Itálie

Lago di Garda je také známo pro svůj bohatý noční život. Téměř na každém kroku zde naleznete nějakou restauraci, kavárnu či diskotéku, které jsou jistě příjemným zpestřením pobytu v tomto letovisku. Vydejte se i vy za krásami Lago di Garda a prožijte skvělou dovolenou plnou sportu a nevšedních krás Itálie!