Hrady a zámky – klenoty České republiky

Česká republika patří, co se do počtu hradů a zámků týče, opravdu ke skvostům Evropy. Z evropských zemí se pak snad už takovým množstvím kulturních památek může pyšnit pouze Velká Británie. Současné krásné počasí přímo láká na výlet na některý z našich hradů či zámků. Ale kam se vypravit? S touto otázkou si snadno poradí server Travelguide.cz, který Vám lehce pomůže nejen s výběrem toho Vašeho NEJ hradu či zámku, ale také třeba s ubytováním v hotelu či kempu.

Tak neváhejte a vybírejte z památkových klenotů České republiky, vybírejte na serveru Travelguide.cz.

Hrady a zámky – nej České republiky
K jednomu z nejznámějších a nejnavštěvovanějších českých zámků patří bezesporu zámek Hluboká, jenž leží v jižních Čechách, kousek od Českých Budějovic. Tento zámek v novogotickém stylu s rozsáhlou zahradou nezklame jistě žádného návštěvníka. Je ideálním výletním cílem i místem pro konání svateb či oslav. Kromě toho zámek Hluboká můžete, oproti velké části ostatních našich hradů a zámků, navštívit i v zimních měsících.

Zámek Hluboká jistě stojí za zhlédnutí, kromě toho můžete cestu spojit s návštěvou i dalších kulturních památek, jakými je například:

zámek Červená Lhota (kdo by si jej nepamatoval z oblíbené pohádky O Zlatovlásce)

město Hluboká nad Vltavou

Český Krumlov či hrad Zvíkov
a spoustu dalších zajímavostí. Jižní Čechy patří v tomto ohledu ke skutečným skvostům.

Hrady a zámky – oblíbené výletní cíle
Nejen české zámky, ale též hrady, patří k oblíbeným výletním cílům. K nejznámějším patří bezesporu Pražský hrad a hrad Karlštejn, ale i takové Trosky, Špilberk či Perštejn stojí za zhlédnutí. V krásném prostředí pískovcových skal, ve středních Čechách, se pak nachází hrad Kokořín. I tento hrad je možné, po dohodě se správcem hradu, navštívit v zimním období. Určitě Vás nadchnou nejen jeho zrekonstruované erbovní a rytířské sály, ale především krásný výhled z hradeb a věží do okolí.

A jedna perlička pro milovníky tajemství. Na hradě Kokořín je kolébka, kterou, podle tamní pověsti, kdo si pohoupe, tak k tomu do roka a do dne přiletí čáp nebo vrána. A to už určitě stojí za návštěvu.