Hrady a zámky – hurá na výlet

Také Vás krásné jarní počasí láká ven? Pokud ano a nevíte přesně, kam byste vyrazili na výlet, pak vsaďte na zaručenou klasiku – výlet na české hrady a zámky. Tato volba Vás zaručeně nezklame. Česká republika skýtá v tomto ohledu skutečný skvost – vždyť, kdo by neznal Karlštejn, Hlubokou či Červený Hrádek. Ale tyto hrady a zámky nejsou samozřejmě jedinými klenoty naší republiky.

Na serveru Travelguide.cz naleznete daleko více tipů a informací, jak strávit krásný jarní i letní víkend – například ke krásnému výletu patří také dobrý oběd v příjemné restauraci. Nebo hledáte raději ZOO, ubytování v hotelu či oblíbený kemp? Pak je server Travelguide.cz pro Vás tím pravým tipem.

Hrady a zámky – tipy na výlet

Novogotická Lednice

Pokud si chcete udělat výlet do krásného moravského kraje, pak zaručeným tipem, který Vás nezklame, je zámek Lednice. Tento zámek Vás uchvátí svou novogotickou vznešeností, tolik připomínající Hlubokou, a překrásným francouzským a anglickým parkem. Zámek Ledeč Vám ale nabídne více než jen procházku rozsáhlým parkem či prohlídku samotného interiéru zámku. Nejen milovníci romantiky využijí některou z nabízených akcí:

projížďku v kočáře květen-srpen, každé úterý – neděle, září- říjen pak sobota a neděle)
plavba na loďkách (pro děti do 3 let zdarma)
letové ukázky dravců (v květnu – červnu pouze o víkendu, v červenci – srpnu každý den kromě pondělí)
17.7.2010 můžete pak shlédnout první český klasický Open Air – Opera Rusalka na zámku

Pokud budete hledat ubytování, podívejte se na ubytování Hlohovec, nebo penzion Hlohovec. Vřele doporučujeme.

Pohádkový Sychrov

Pro ty z Vás, kdo bydlíte ve středočeském kraji, je zámek Sychrov ideálním místem pro strávení krásného jarního či letního dne. Také tento zámek, ideální pro konání svateb či oslav, si Vás získá svým novogotickým půvabem a rozsáhlým anglickým parkem. Vždyť i jeho přednosti ocenila řada filmařů – kdo by také neznal klasické pohádky jako Zlatovlásku či Nesmrtelnou tetu? Pro své návštěvníky si zámek Sychrov připravil řadu akcí:

• pravidelně zde můžete shlédnout volné létaní dravým ptáků a dozvíte se něco o historickém sokolnictví
• pro milovníky hudby se 5.6.2010 koná 55. ročník Dvořákova festivalu
3.7.2010 pak exkluzivní koncert irské zpěvačky Sinead O’Connor – open Air
• a kdo by zmeškal operu Rusalka na zámku v Lednici, může ji shlédnout 31.7.2010 v rámci programu Klasika pod Hvězdami – opera Rusalka na zámku Sychrov.

Ať už se rozhodnete navštívit jakýkoliv hrad či zámek, server Travelguide.cz Vás vždy nasměruje tím správným směrem!