Historickou jachtou Silva po Jadranu

NEJLEPŠÍ DOVOLENÁ NA JADRANU
Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu = ideální dovolená.
Sluneční paluba, pláže v opuštěných zátokách, koupání přímo z lodě, výborná domácí chorvatská strava, ochotná posádka, pohoda, klid, relaxace.

Podrobné informace – www.plavby-jadran.cz a www.naturtravel.cz – v dané kategorii a rozsahu služeb nejnižší cena v Česku.
Foto viz Fotogalerie na http://naturtravel.galerie.cz/

Jachta je zařazena do kategorie obytných lodí, na nichž klienti spí, stravují se, opalují se a koupou se z nich v době jejich zakotvení v opuštěných zátokách. O blaho turistů pečuje od rána do pozdního večera obvykle čtyřčlenná posádka – kapitán (většinou majitel lodě), kuchař/ka, steward a plavčík. Jachta je určena pro max. 28 osob, které jsou ubytovány v podpalubí, ve dvou- a třílůžkových kajutách, sociální zařízení je společné a v dostatečném množství je situováno na úrovni hlavní paluby. Plná penze je poskytována v salonu, příp. zastíněném sezení na přední palubě. K dispozici je velká horní sluneční paluba.

A jak probíhá vlastní plavba? Do rána, do půl sedmé platí ”noční klid”, snídaně je v 8 hodin. Čas před ní využívají účastníci buď k delšímu spánku, k vycházce po přístavním městečku, k vykoupání na nějaké blízké pláži a zejména k návštěvě kavárny se šálkem vynikajícího expressa nebo cappuccina. Po snídani loď opustí pohostinnost přístavu a vydá se na svoji denní trasu. Po přibližně 2-3 hodinách plavby vyhledá kapitán vhodnou zátoku, zakotví, spustí schůdky a je možno se koupat dle libosti, vypravit se na krátké vycházky po pustém pobřeží. Přibližně půl hodiny po poledni následuje oběd a po něm obvykle ”odpolední klid”. Spánek přemůže větší část účastníků plavby, ať již v kajutě nebo na palubě. Při delší denní trase plavby se v této době jachta přesouvá směrem ke svému cílovému přístavu, aby ve vhodnou dobu zakotvila v další pěkné zátoce. Samozřejmě ani odpoledne totiž není možno zanedbat plavání a dovádění ve vodách Jadranu. V době mezi čtvrtou a pátou hodinou odpolední plavčíci vytáhnou kotvu a jachta opustí klidnou zátoku a pluje do cílového přístavu. Krátká procházka městečkem, večeře a volno až do rána. Pouze půl hodiny před půlnocí začíná platit na všech lodích v přístavu noční klid a pokud má někdo zájem o ”noční život”, tak si jej musí vyhledat na diskotékách ve městě.

A kam všude se s jachtami můžete podívat. V podstatě od ostrovů v Kvarneru (Cres, Lošinj, Rab, Krk) až po Dubrovník. Plavby obvykle začínají a končí v sobotu v Omiši, městečku u ústí řeky Cetinje, zde je také zajištěno parkování pro auta účastníků, je zde, hned u přístavu, velice vhodně umístěná zastávka autobusů. Poté vede plavba do Splitu nebo Trogiru, kde mohou nastoupit účastníci, kteří přijeli vlakem nebo přiletěli letadly.
Trasy plaveb se každý rok mění a kombinují návštěvy historicky architektonicky zajímavých přístavů s návštěvou národních parků a přírodních zajímavostí a pobytem v malých malebných přístavech na mnoha jadranských ostrovech.