Dovolená v Bulharsku – země tisíce překvapení

V Chorvatsku byl na dovolené asi už skoro každý a upřímně řečeno, tato země vám nemá nabídnout nic více, než v předešlých letech. Proto jsem se rozhodnul se svojí rodinou vyrazit do Bulharska.

V poslední době stoupá popularita této země, takže rozhodně příjemná změna. Plná překvapení. Takže dovolená Bulharsko! Ubytování jsem se rozhodnul objednat přes telefon. Bohužel jsem s nově nabytými znalostmi angličtiny příliš nepochodil. Moje němčina se s přílišným porozuměním na druhé straně taky nesetkala. Proto jsem byl nucen pracně vzpomínat na zapomenutou ruštinu. Ubytování Bulharsko je celkem porovnatelné s tím, na co je cestoval zvyklý z jiných destinací. Pouze vás občas překvapí, když se dostanete do nějaké boční uličky nebo na místo, které není určené pro turisty. Jako by se zde zastavil čas. Na ulici jezdí drahá auta, luxusní restaurace a jen kousek za rohem jede člověk na povozu taženém koněm a přikusuje si po cestě chleba.

K plážím musím říct jen samou chválu. Jsou nádherně upravené čisté a převážně písčité, což je rozhodně veliké plus pro rodiny s dětmi. Alespoň v turistických destinacích. Na pláže mimo centra jsem se totiž neměl čas podívat. Naprosto mě totiž uchvátila překrásná příroda. Takže má dovolená spočívala v dopoledním koupání v moři a odpoledním cestováním po zdejším kraji. Tento zájezd v Bulharsko trval deset dní, ale z mého pohledu jsem absolutně nic neviděl. I kdyby trval měsíc, tak se nestihnu podívat ani na polovinu překrásných míst v okolí a navštívit všechny památky, které Bulharsko nabízí. A příští rok? Rozhodně znovu do Bulharska načerpat energii na další měsíce.