Dovolená nemusí být jen pláži, cestujte za poznáním

Jistě máte za sebou již dovolenou, kdy jste celou dobu leželi na stejné pláži, procházeli se každý večer po stejné trase a objevovali stále stejné památky. Naštěstí vaše příští dovolená nemusí být jednotvárná. Můžete poznávat nové tradice, ochutnávat nové pokrmy a národní kuchyně, každý den obdivovat nová místa a prožít svojí dovolenou v zahraničí velmi aktivně. Přesně tento způsob trávení dovolené vám poskytnou poznávací zájezdy .

Zařizování takového pobytu je velmi jednoduché. Nejdříve se musíte rozmyslet, kam by jste se rádi podívali. Někdo dá přednost raději teplé Francii, někdo raději chladnější Norsko nebo Skotsko. A přesně takto široká je i nabídka. Můžete cestovat od Velké Británie, přes Francii nebo Norsko až po Turecko. Mnohdy jsou k dispozici víkendové pobyty i do mnohem vzdálenějších destinací. Po odcestování na vysněné místo se vám otevírá nepřeberná nabídka možností, jak novou zemi nejlépe poznat. Pokud si za svoji víkendovou destinaci vyberete například poznávací zájezd Francie , jistě jako první budete zvědaví na památky. Ty se zde nabízejí prakticky na každém kroku. Během svého zájezdu tak poznáte vše od Eiffelovy věže až po Vítězný oblouk. Dalším lákadlem je kuchyně a hlavně vína. Jistě si nikdo nenechá ujít příležitost posedět v pařížské kavárničce u skleničky. Samozřejmně lze s sebou vzít i své děti. Ty by jistě nebyly nadšené z dovolené jen u památek. V okolí se nabízí nepřeberné množství i pro ně zábavnějších aktivit. Francie má teplé podněbí a i moře. Nabízí se tedy koupání, které nemusí být jen v moři, ale lze si zajít i do aquaparku.

Naprosto stejný program si lze představit i na poznávací zájezd Itálie , Norsku, Velké Británii nebo Turecku. Stačí se jen zamyslet, jestli si skutečně nejlépe odpočinete nicneděláním, nebo jestli chce mít tento rok trochu odlišnou dovolenou. Nejlepší zprávou nakonec je, že takováto aktivní dovolená nemusí být o mnoho dražší. Samozřejmě je ale nutné počítat s vyššími náklady, již jen kvůli cestování a vstupům.